Niekam ne paslaptis, kad šiandieninis mūsų gyvenimas bėga pirmyn pašėlusiu tempu. Daugeliui darbo dienos pabaigoje galvos skausmai atrodo jau įprastas ir normalus reiškinys. Tai reiškia, kad reikia kažką daryti su aplink jus ir jumyse pačiuose esančiu spaudimu.
Nepamirškite iš tiesų šypsotis ne tik lūpomis, bet ir akimis
- Pripildykite širdį meilės. Tai puiki visų ligų profilaktikos priemonė.
- Kai esate nusiminę, pikti, prislėgti, kada verkiate arba nervinatės, jūsų organizmas gamina nuodus; jeigu jūs esate laimingi ir šypsotės, jis ima gaminti į medų panašų gydomąjį skystį.
- Niekam ne paslaptis, kad šiandieninis mūsų gyvenimas bėga pirmyn pašėlusiu tempu. Daugeliui darbo dienos pabaigoje galvos skausmai atrodo jau įprastas ir normalus reiškinys. Tai reiškia, kad reikia kažką daryti su aplink jus ir jumyse pačiuose esančiu spaudimu.
- Kad ir kaip keistai tai gali nuskambėti, visa, ką iš tikrųjų reikia daryti – tai nedaryti nieko. Kitaip tariant, kai kyla kokia nors sudėtinga situacija (nesvarbu, kokia), neleiskite jai jūsų išsunkti ir prislėgti.
- Šypsokitės. Šis paprastas veiksmas verčia aplinkui jus esantį pasaulį keistis. Tai, ko jūs bijojote, kas, manėte, peraugs į didelį nemalonumą, taip niekada tuo ir netampa.
- Iš pradžių gali pasirodyti sudėtinga įvertinti jūsų vidinės šypsenos rezultatus. Niekas ir nesako, kad jūs tuoj pat įvaldysite šią techniką. Tačiau jeigu dažnai ja naudositės, ji taps neatsiejama jūsų gyvenimo dalimi.
Mažiau kalbėkite
- Kruopščiai rinkite žodžius, sakykite juos tik tada, kai to iš tiesų reikia. Žodis „laiku ir vietoje“ – pats vertingiausias.
- Mažiau jaudinkitės ir daugiau veikite. Stenkitės nemąstyti apie ateitį ir praeitį, nes visa tai sukelia stresą. Geriau susikoncentruokite (koncentracija ateis pati, be jokių technikų, kai išmoksite padėti ir atleisti).
- Ugdykite proto galią. Daugelyje Rytų kalbų „protas“ ir „širdis“ įvardinami tuo pačiu žodžiu. Tada, kai jūsų nebejaudins asmeninės ambicijos, kai galėsite pamiršti save ir atverti širdį, jis rasite vaistą nuo savo ligos.
- Jeigu medituojate sirgdami, negalvokite, kad tai darote tam, kad pasveiktumėte. Tiesiog susikoncentruokite ir atlikite reikiamus pratimus. Visa kita atkris savaime.
Valdykite savo lytinį potraukį ir neleiskite jam valdyti jūsų
- Apribokite savo lytinį gyvenimą – tai padės geriau susikoncentruoti.
- Protą sužadina tai, kas dirgina mūsų jausmus (lytėjimą, uoslę, regėjimą, skonį). Jeigu jaunystėje skaitomos knygos, žiūrimi filmai, kurie skatina geismą, dar nemokama to priimti tinkamai, taip, kad tai neeikvotų energijos. Todėl geriau dėmesį sutelkti į kasdienius darbus ir vengti panašaus pobūdžio pramogų.
Gerbkite galvą, o kojas laikykite šiltai
- Savo galvą reikia gerbti – tai Dievo ir proto buveinė. Žiūrėkite į ją kaip į dvasios šventovę, kuri valdo visus gyvybiškai svarbius organus.
- Yra taisyklė, kurios reikėtų nepamiršti: „Laikyk galvą šaltai, o kojas – šiltai“. Taip energijos galvoje kaupiasi mažiau, todėl žmogus rečiau serga ir mažiau kenčia diskomfortą.
- Jeigu į galvą ateina per daug energijos, gali pakilti kraujospūdis. Pakreipus ją į kojas, prižiūrint, kad jos visada būtų laikomos šiltai, sumažėja spaudimas ir širdies priepuolio tikimybė. Trinkite pėdas ir jas šildykite, pasirūpinkite, kad nešaltų ir bamba.
Laikykite kaklą šiltai
- Kakle yra daug kraujagyslių ir nervų, susietų su labai svarbia kūno dalimi – galva. Todėl jam reikia taip pat skirti nemažai dėmesio: jis turi būti laikomas šiltai, neįtemptas.
- Stenkitės nenaudoti savo pojūčių labai intensyviai: nežiūrėkite ir nesiklausykite įsitempę arba per daug ilgai. Jeigu pojūčių organai dirba per daug intensyviai, gali prasidėti ligos.
- Vartodami per daug maisto ir gėrimų, rizikuojate susirgti. Jeigu norite pailginti gyvenimo trukmę ir išvengti ligų, atlikite seilių rijimo pratimus po kelis kartus per dieną.
- Neikite į vėją po maudynių arba tada, kai esate suprakaitavę.
- Pakeiskite užterštą či energiją švaria, medituokite.
Išmintis ir mityba
- Nepersivalgykite, nes po puotos gali tekti ilgai pasėdėti arba pagulėti, o tai tikriausiai trumpins jūsų gyvenimą.
- Pakilkite nuo stalo šiek tiek alkani ir eikite pasivaikščioti. Niekada nevalgykite prieš miegą.
- Valgykite mažiau, bet dažniau. Taip neapsunkinsite savo virškinimo ir neperkrausite penkių svarbių organų.
- Iš pradžių suvalgykite karštus patiekalus, o tada – šiltus. Jeigu nėra šaltų patiekalų, išgerkite šalto vandens. Prieš valgį visada reikia lengvai įkvėpti ir praryti truputį oro.
- Pavasarį valgykite daugiau aštraus maisto, vasarą – rūgštaus, rudenį – kartaus, o žiemą – prėsko. Tačiau nepersistenkite.
- Ant plytos gamintas maistas geriau, negu žalias, o maži jo kiekiai – geriau negu dideli.
- Jeigu suvalgėte per daug, negerkite daug vandens ir nerykite jo greitai.
- Persivalgoma tada, kai žmogus ilgą laiką yra alkanas, o tada pavalgo iki soties.
- Nevalgykite šviežių vaisių tuščiu skrandžiu, nes jie šildo virš diafragmos esančius organus.
- Per daug šviežių daržovių gali pakenkti sveikatai ir odos spalvai.
Būkite saikingi
- Per ilgas vaikščiojimas kenkia raiščiams, sėdėjimas – raumenims, stovėjimas – kaulams, gulėjimas – gyvybinei energijai, meditacija, kontempliacija – kraujui. Viską reikia daryti su saiku.
- Pyktis, liūdesys ir melancholija yra tokie pat žalingi, kaip ir per stiprus džiaugsmas ar patiriamas malonumas. Kentėti, nerimauti ir visiškai susilaikyti nuo lytinių santykių – taip pat ne į gera.
Džiaugsmas didina či energijos kiekį
- Kuo didesnis džiaugsmas, tuo stipresnė či srovė. Jeigu didelis liūdesys, či tėkmė sustoja.
- Gyvybinės energijos atsargas galima išnaudoti gyvenant per daug aktyvų lytinį gyvenimą.
- Jeigu sergate, negulėkite galva į šiaurę.
- Jeigu pabudę pradedate iš karto daug šnekėti, netenkate daug či energijos.
Metų laikai ir sveikatos priežiūra
- Žiemą kojoms turi būti šilta, o galvai – vėsu. Pavasarį ir rudenį tiek kojoms, tiek galvai turi būti vėsu.
- Jeigu sergate ir prakaituojate, negerkite šalto vandens – tai kenkia širdžiai ir skrandžiui.
- Pavasarį ir vasarą gulkitės galva į rytus, o rudenį ir žiemą – į vakarus.
- Miegokite ant šono, sulenkę kojas per kelius – taip prarasite mažiau gyvybinės energijos.
- Vasarą ir rudenį anksti kelkitės ir eikite miegoti; žiemą kelkitės vėlai ir gulkitės anksti, o pavasarį – eikite miegoti, kol dar nesutemo, o kelkitės anksti.
- Švintant, pusiaudienį, po pietų, sutemus ir vidurnaktį valykite dantis ir septynis kartus paskalaukite burną – tai pailgins gyvenimą ir sustiprins dantis, kaulus, raumenis, nagus ir plaukus.
2013-11-06 13:43