Pakitusi nagų forma, spalva ar struktūra – rimtas įspėjimas apie sveikatos sutrikimus, kurių nevalia ignoruoti. Tai gali būti signalas ne tik apie nusilpusią imuninę sistemą, vitaminų trūkumą, tačiau ir perspėjimas apie širdies darbo, kraujotakos, skydliaukės sutrikimus ar kitas ligas.
Netradicinės medicinos specialistas Sigitas Povilaitis įvardina, kaip pagal nagų būklę galima nustatyti sveikatos negalavimus ir užbėgti ligoms už akių, kol šios dar nėra itin pažengusios.
„Mūsų nagai gali parodyti ligas, kurios mūsų laukia artimojo ateityje, jei nesiimsime rūpintis savo sveikata arba sveikatos sutrikimus, kurie jau kamuoja mūsų organizmą, tačiau dar nėra pernelyg pažengę. Dėl to nagų būklės analizė gali būti tiek profilaktika, tiek būdas nustatyti jau esamas žmogaus ligas“, – teigia Sigitas Povilaitis.
Pusmėnuliai atspindi širdies darbą
Normalaus, įprasto nago pusmėnulis turėtų būti maždaug 1 milimetro dydžio, tačiau jei jis didesnis ar mažesnis, mums organizmas praneša apie galimai artėjančius arba jau esamus širdies darbo sutrikimus.
„Būtent didesni ar mažesni pusmėnuliai mus perspėja apie širdies darbo disbalansą. Pavyzdžiui, jei pusmėnuliai ant mūsų pagrindinių keturių pirštų: smiliaus, viduriniojo, bevardžio ir mažojo pirštelio yra mažesni nei 1 milimetras arba jų išvis nėra, reiškia pas žmogų sutrikę širdies nervai ir širdies raumuo. Vėlgi, atidesni gali pastebėti pusmėnulio konfigūraciją ir mažėjimą palaipsniui, o tai signalizuoja apie širdies raumens silpnėjimą.
Taip pat būna atvejų, kada nykščių pusmėnuliai yra kur kas didesni nei 1-2 milimetrai, kas įspėja apie išsiplėtusią širdį ir net galimą infarkto grėsmę. Pavyzdžiui, sportininkai, kurie nuolat aktyviai ar net per daug aktyviai sportuoja – jų pusmėnuliai ant nykščių visada būna kur kas didesni, kartais siekia net pusę centimetro. Tai rodo, kad jų širdies raumuo pasiplėtęs ir visgi, kaip žinia, sportininkai pakankamai dažnai susigadina savo sveikatą dar jauname amžiuje ir viena iš priežasčių būtent įvardintos problemos, susijusios su širdies darbu“, – aiškina netradicinės medicinos specialistas.
Baltos dėmelės
Baltas dėmeles ant savo nagų, tikriausia, yra pastebėję daugelis, tačiau į tai dažniausiai numojama ranka, manant, jog nėra dėl ko nerimauti. Vis dėlto, to ignoruoti nereikėtų.
Pasak pašnekovo, jei nagų žydėjimas tampa intensyvus, būtina atkreipti dėmesį savo valgymo įpročius, kadangi ši nagų „puošmena“ dažniausiai atsiranda dėl nesubalansuotos mitybos. Taip pat kartais šios dėmelės gali pranešti ir apie skrandžio jautrumą.
„Kitu atveju, jei baltos dėmelės yra retos, mažai matomos, tokia nagų būklė reiškia žmogaus jautrumą stresui bei įtampai. Esant tokioms nagų žydėjimo priežastims, dažnai ant kai kurių nagų atsiranda ir išilginės juostelės, kurios perspėja, jog žmogus ne tik itin jautriai reaguoja į jį supančią aplinką, tačiau dažnai ir užsilieka šiame nuolatiniame strese ir nesugeba jo atsikratyti“, – sako Sigitas Povilaitis.
Forma ir spalva
Nagas, kuris yra išsirietęs į viršų, gali atskleisti itin netikėtų polinkių. Specialisto teigimu, išgaubtas į viršų nagas rodo tendenciją, jog to žmogaus giminėje gali būti asmenų, turinčių problemų su alkoholiu ir tiems, kas turi išgaubtus nagus vertėtų atkreipti dėmesį, jog įprotis išgėrinėti gali išsivystyti kur kas greičiau.
„Kalbant apie spalvas, normalus nagas turėtų būti gražios rožinės spalvos. Jeigu nagas yra labiau linkęs į baltą spalvą, vertėtų išsitirti kraują dėl anemijos ar mažakraujystės. Taip pat, jei pastebite, kad nagai tampa violetinės spalvos, rekomenduotina papildomai išsitirti širdies darbą bei kraujotaką, o gelsva spalva gali pranešti apie kepenų problemas“, – pasakoja netradicinės medicinos specialistas.
Ką apie jūsų sveikatą pasako nagai?
» Rašyti komentarą