Dėlės: anahronizmas ar XXI amžiaus vaistas? II dalis

VIENKARTINIS ŠVIRKŠTAS

Nežiūrint į tai, kad dėlės tokios naudingos, vis tik nereikėtų jų gaudyti pirmame pasitaikiusiame tvenkinyje. Visų pirma, jos yra įtrauktos į Raudonąją knygą. Visų antra, tai saugumo klausimas: medicininės dėlės auginamos specialiuose biofabrikuose, ten jos praeina griežtą karantiną ir naudoti jas galima tik vieną kartą. Tai susiję, žinoma, su AIDS užkrato rizika, virusais, hepatitu ir kitomis ligomis, perduodamomis per kraują.   

Iš tiesų moksliniai tyrimai rodo, kad dėlės seilių fermentuose ir virškinamojo trakto sistemoje yra antibakterinės ir priešvirusinės medžiagos ir dėka jų dėlės negali pernešti infekcijų. Todėk kai kuriose hirudoterapijos knygose galima rasti patarimų, kad šiuos kraujasiurbius galima dėti ir pakartotinai. Sąžiningi gydytojai, norėdami apsidrausti, dėles naudoja kaip “vienkartinius švirkštus”. Po seanso jos sunaikinamos, tagi tiesiogine prasme galime teigti, jog šie padarai atiduoda už mus savo gyvybę.   

BE SAVIVEIKLOS

Savaime suprantama, dėlės jokiu būdu nėra panacėja. Profesionalo rankomis jos pagelbės daugeliu atveju, ypatingai derinant kartu su kitais gydymo metodais. Gydytis savarankiškai – beprasmiška ir pavojinga. Dėlės – gana stipriai veikianti priemonė ir tik gydytojas žino reikiamus taškus ir gali tinkamai po seanso pasirūpinti žaizdele, kad nekiltų stipresnis kraujo nutekėjimas.   

Išmanančio hirudoterapeuto paieška – tai jau atskira tema. Deja, šiandien šią specialybę įgyti gali ne tik diplomuoti medikai, bet ir žmonės be medicininio išsilavinimo, tame tarpe liaudies medicinos gydytojai, bioenergetikos žinovai ir kitokio plauko šarlatanai. Gydytis galima tik specializuotame medicinos centre, turinčiame gydymo dėlėmis licenziją. Būtinai pasidomėkite gydytojo išsilavinimu. Jums būtinas diplomuotas medikas,praėjęs  hirudoterapijos specializacijos kvalifikacinį kursą, o ne šiaip išklausęs reklaminį kelių valandų kursą “visiems norintiems”.   

PAVIRŠINIAI KRAUJASIURBIAI

Tie, kas nenori leistis būti kandžiojamam, tačiau vis tik norėtų išbadyti gydomąjį hirudoterapijos poveikį, gali išbandyti gydomąją kosmetiką ir tepalus dėlių pagrindu. Yra du būdai iš šių gyvių išgauti visa, kas vertinga.

 

  • Dėlės išdžiovinamos ir susmulkinamos į miltelius. Gamintojai tvirtina, kad šis metodas leidžia išsaugoti praktiškai visas aktyvias biologines medžiagas. Tų miltelių pagrindu gaminamas tepalas (išnarinimams, trauminiams patinimams, hematomai gydyti), akių lašai (esant kraujo išsiliejimui į tinklainę), žvakutės į tiesiąją žarną (sergant hemarojumi). Dėlių milteliai įeina į kojų kremo sudėtį, esant varikozinei venų išsiplėtimo problemai ar tromboflebitui.     
  • Antras metodas – naudojamos tik dėlių seilės. Jos su pipete išsiurbiamos iš kiekvienos dėlės. Suprantama, toks juvelyrinis darbas negali būti atliekamas konvejeriniu būdu, todėl gydomoji kosmetika iš dėlių seilių gaminama rankiniu būdu, mažais kiekiais ir suprantama, kainuoja nepigiai.


Šių priemonių efektyvumas iki galo dar neištirtas, tačiau yra vilčių teikiančių žinių. Yra pagrindo manyti, kad kosmetika su dėlių aktyviomis biologinėmis medžiagomis gerina kraujotaką, limfą  bei praturtina audinius deguonimi. Šie kremai ir tepalai vietiškai stimuliuoja imunitetą ir antioksidacinį aktyvumą, nuima uždegimą, jaunina odą. Dar daugiau: dėka hialuronidazo ir destabilazo fermentų kiti gydomieji komponentai, įeinantys į preparatų sudėtį, lengviau prasiskverbia į odą.  

5 susirgimai, kurių gydymas dėlėmis veiksmingas  

1. Varikozinis venų išsiplėtimas, tromboflebitas.
2. Hipertoninė liga.
3. Ginegologinės ligos, PMS, skausmingos menstruacijos.
4. Nervų sistemos sutrikimai, galvos skausmai (tame skaičiuje migrena), neurologijos.
5. Nutukimas, viršsvoris, diabetas.

Dėmesio: Dėlės nėra vaistų pakaitals, nors kartais jos leidžia sumažinti vaistų dozes (spręsti gali tiktai gydytojas). Kalbant apie rimtas ligas, gydymas dėlėmis galėtų būti tik kompleksinės terapijos dalimi.

HIRUDOTERAPIJOS SEANSAS: KAIP TAI VYKSTA

Dėlės nemėgsta aštrių kvapų, todėl prieš seansą gydytojai rekomenduoja nesinaudoti dušo žele ar bet kuria kita kosmetika – nebent vaikišku muilu. Seansas trunka nuo 20 minučių iki valandos: dėlė nukrenta pati arba ją nuima gydytojas.  

Skauda tik pačioj pradžioj, kuomet dėlė prakanda odą: nuo jos žandikaulio lieka žymė, panaši į “Mersedeso” ženklą. Žaizdele gali kraujuoti 2 valandas – parą: specialiai ją kuo nors tepti nereikia. Dviejų savaičių laikotarpyje įkandimo vietoje gali atsirasti patinimas, mėlynė ar paraudimas, gali truputį mausti. Dėlių kiekį vieno seanso metu ir gydymo kursą nustato gydytojas.   

» Rašyti komentarą
» Komentarai
vijoleta
2013-07-23 17:18
Kasmet turiu hirudoterapijos seansa,
dabar tik profilaktiskai.
Kai reikejo labai daug padejo man mano artimiesiems,bei pazystamiems.Tai labai efektinga terapija.
mecislovas
2013-07-23 17:07
kaip daug šarlatanų tarp oficialiosios medicinos atstovų,,,,
sveik
2012-11-05 12:32
Alpuliai palietus objektą gydomi smegenų trepanacija.
mama
2012-03-12 22:12
O siaube, as nualpciau vien palietus dele
delfina
2012-03-07 18:11
Pms gydomas delemis? Dar to negirdejau