Bičių pikis - stipriausias natūralus antibiotikas

Ar žinojote, kad popiežius Pijus XII bičių pienelį ir bičių pikį paskelbė šventais? Sunku su tuo nesutikti, juk bitės jau tūkstančius metų žmonijai teikia pačią švenčiausią dovaną - sveikatą.

Žmonės noriai naudoja visus bičių teikiamus produktus - medų, bičių pienelį, bičių duonelę, vašką ir, žinoma, bičių pikį, kuris dar vadinamas propoliu. Bitės propolį kaupia norėdamos apsaugoti avilį nuo infekcijų, grybelių, pūvimo, rūgimo procesų. Žmonėms ši medžiaga yra ne ką mažiau naudinga - propolį galima drąsiai vadinti vienu stipriausių gamtinių antibiotikų, kuris efektyviai kovoja su bakterijomis ir virusais, slopina uždegiminius procesus ir skausmą, skatina audinių regeneraciją, stiprina imunitetą, mažina cholesterolio ir stabilizuoja cukraus kiekius kraujyje, pasižymi antioksidacinėmis savybėmis, dezodoruoja ir neturi pašalinio poveikio.

Cheminiu požiūriu ši, tamsiai ruda arba raudonai ruda bičių darbininkių surinkta medžiaga yra labai sudėtinga, o 130 ištyrinėtų veikliųjų medžiagų užtikrina tokį platų propolio veikimo spektrą.

Bičių pikio (propolio) sudėtis ir nauda žmogui:

  • Flavanoidai: aktyvuoja žmogaus imuninę sistemą.
  • Organinės rūgštys: stabdo puvimo, rūgimo procesus, gerina medžiagų apykaitą ir virškinimo sistemos darbą.
  • Eteriniai aliejai: stiprina imuninę sistemą, stabdo mikrobų ir grybelių dauginimąsi, stimuliuoja, energizuoja, mažina stresą.
  • Mineralinės medžiagos: manganas, cinkas, varis, nikelis, kobaltas, kalcis, kalis, fosforas, siera, natris, geležis, magnis būtini normaliam organų ir jų sistemų darbui.
  • Vitaminai: Bp, B2, B6, C, E, A būtini normaliam organų ir jų sistemų darbui, efektyviam imuniteto veikimui, hormoniniam balansui.
  • Inhibitoriai, antimikrobinės ir kitos biologiškai aktyvios medžiagos: veikia antibakteriškai, kovoja su virusais, grybeliais.
 

Bičių pikio veikimas ir naudojimo būdai

Moksliniai tyrimai rodo, kad žmogaus genai per ilgą laiką kinta prisitaikydami prie gyvenamosios aplinkos, tad naudingiausia naudoti netoliese augančius, žmogaus imuninei sistemai ir organizmui artimiausius augalus bei iš jų pagaminamus produktus. Šiandien galime įsigyti gausybę gydomųjų preparatų iš viso pasaulio, tačiau saugiausia ir naudingiausia sveikatą stiprinti mūsų senoliams įprastais metodais - bičių mums suteikiami vaistai yra vieni efektyviausių.

Antibakterinis poveikis. Įrodyta, kad bičių pikis naikina 35-40 rūšių bakterijų, tačiau, skirtingai nuo įprastinių antibiotikų, neveikia mūsų organizme gyvenančių ir mūsų imunitetui, virškinimui bei kitoms organizmo funkcijoms būtinų gerųjų bakterijų. Propolį naudinga vartoti ir kartu su antibiotikais - bičių pikis sumažina bakterijų atsparumą, padidina antibiotikų efektyvumą.

Regeneracija. Propolis du kartus padidina žmogaus ląstelių dalinimosi greitį, todėl greičiau atsinaujina audiniai (taip pat ir kaulinis audinys), tad sparčiau gyja žaidos, lūžiai, organizmas efektyviai atsistato.

Alergija. Vartojant nedeliais kiekiais propolis mažina alergiją, veikia skiepų principu. Kitiems bičių produktams alergiški žmonės įprastai gali vartoti propolį - tinkamai paruošti bičių pikių preparatai alergines reakcijas sukelia išskirtinai retai.

Nuospaudos, karpos. Bičių pikio etanolinis tirpalas padeda gydyti nuospaudas, karpas.

Dantų ir dantenų, burnos ertmės ligos. Bičių pikių preparatai jau ilgą laiką naudojami parodontozės gydymui, burnos ir dantų apnašų šalinimui, blogo burnos kvapo gerinimui.

Ligos ir uždegiminiai, pūlingi gleivinių procesai. Propolis efektyviai gydo įvairiausius pūlingus gleivinių procesus ir uždegimus - pradedant burnos ertme, gerkle, baigiant virškinimo traktu, šlapimo ir lytinės sistemos uždegimais. Bičių pikį naudinga vartoti sergant tonzilitu, sinusitu, bronchų ir plaučių ligomis, faringitu, laringitu, otitu, ginekologinėmis ligomis.

Psichinė sveikata. Bičių pikyje esantys eteriniai aliejai veikia raminamai, slopina stresą, gerina nuotaiką, suteikia energijos, padeda kenčiantiems nuo depresijos.

Geriatrija. Tai mokslas tiriantis senatvės ligas ir jų gydymą. Moksliniai tyrimai rodo, kad reguliariai vartojant propolį žymiai pagerėja psichinė ir fizinė vyresnio amžiaus pacientų sveikata ir bendra savijauta.

 

Įdomūs faktai apie bičių pikį

Žodis „propolis“ kildinamas iš lotynų kalbos: „pro - prieš“ ir „polis - miestas“. Propoliu bitės padengia landas į savo „miestą“ - avilį ir šitaip užtikrina sterilią ir sveiką aplinką.

Priešistoriniuose uolų piešiniuose užfiksuotas laukinių bičių medaus, tad tikėtina ir kitų bičių produktų, rinkimas. Apie propolio naudą buvo žinoma ir jis buvo plačiai naudojamas Senovės Egipte, Senovės Graikijoje ir Romos Imperijoje.

Medicinos mokslo tėvu vadinamas Hipokratas gamino vaistus iš propolio, skirtus tiek išoriniam, tiek vidiniam naudojimui, rekomendavo propolį ir kitus bičių produktus naudoti sveikatos stiprinimui.

Popiežius Pijus XII paskelbė bičių pikį šventuoju maistu, šventais paskelbti du produktai – bičių pikis ir pienelis.

Bičių pikis empiriškai naudojamas jau tūkstančius metų, o intensyvūs tyrimai vyksta jau 50 metų. Vis daugiau mokslininkų ir medikų pripažįsta bičių pikio naudą ir rekomenduoja jį varoti tiek profilaktiškai, tiek gydymo tikslais.

Garsus medikas ir mokslininkas danas daktaras Karlas Lundas Agardas (karl Lund Aagaard) skyrė 20 savo karjeros metų skyrė intensyviems propolio ir jo naudos žmogui tyrimams. Šis mokslininkas įrodė, kad propolis ne tik ypatingai padeda gydyti ir stiprinti sveikatą, bet ir beveik neturi šalutinio poveikio. Kolegos ir mokslinė bendruomenė Karlą Lundą Agardą vadina daktaru Propoliu.

Hirosimos ir Nagasakio miestuose yra paminklai bitėms, žuvusioms su žmonėmis atminti.

Bičių turimi fermentai sąveikauja su augalų sakais ir pagaminama ši natūrali ir naudinga medžiaga. Įvairūs bandymai sukurti sintetinį propolio atitikmenį nepasiteisino - žmonių sukurtos medžiagos turėjo minimalų naudingą poveikį arba jo neturėjo visiškai.
Belieka pasikliauti darbščiųjų bičių darbų ir pasinaudoti jų dovana mūsų sveikatai ir puikiai savijautai.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Saule
2020-08-26 16:29
dar apie propolį ir jo naudą https/rasytojas.puslapiai.lt/biciu-pikis-propolis-naturalus-antibiotikas-ir-jo-stebuklai.html