Alternatyvioji medicina ir astma (II dalis)

Alternatyvi medicina siūlo ne vieną astmos gydymo būdą. Yra begalė priemonių, padedančių žmonėms visame pasaulyje susidoroti su šia problema, tereikia išsirinkti tokią, kuri pacientui atrodo priimtiniausia.

Akupunktūra

Akupunktūra skaičiuoja jau ne vieną tūkstantį metų ir yra tapusi neatsiejama kinų medicinos dalimi, paskutiniu metu labai pamėgta ir Vakaruose. Ši terapija pašalina ligos priežastį ir atkuria organizmo pusiausvyrą. Paprastai gydymas trunka ilgai, tačiau jis veiksmingas daugelio ligų atveju (ypač lėtinių).

Pasaulio sveikatos organizacija labai gerai įvertino šį gydymo būdą ir patvirtino jo efektyvumą įvairių sveikatos sutrikimų atvejais (įskaitant ir astmą).

Kadangi gyvybinės energijos kanalai ir aktyvieji taškai susiję su imunine sistema, juos veikiant pavyksta sustiprinti organizmo apsauginį barjerą ir sureguliuoti jo veiklą, o tai labai svarbu gydant lėtinę astmą. Aktyvieji kanalai šiuo atveju būtų tie, kurie susiję su plaučiais, inkstais ir blužnimi.

Reikėtų atlikti mažiausiai 15–20 seansų (po vieną per savaitę), kad gydymas būtų veiksmingas. Vaikams adatėles galima pakeisti lazeriu. Beje, mažuosius išgydyti lengviau nei suaugusiuosius, nes jų imuninę sistemą paprasčiau sureguliuoti.

Aromaterapija

Šis gydymo metodas pagrįstas augalų ekstraktų ir aliejų, gerinančių fizinę ir emocinę būklę, naudojimu. Aliejai su veikliosiomis medžiagomis įtrinami, pilami į vonias, garinami, naudojami inhaliacijoms. Medžiagos patenka į organizmą per kvėpavimo takus, odą, o limfinė sistema išnešioja jas į visus kūno organus. Aromatas pasiekia atsakingą už emocijas uoslės centrą, esantį prieš pogumburį.

Sergantiems astma labiausiai padeda šių augalų aliejiniai ekstraktai: juozažolių, eukaliptų, levandų, čiobrelių, melisų, anyžių, rozmarinų, pušų ir kiparisų. Nereikėtų daryti karštų inhaliacijų, nes jos spazmuos bronchus. Geriau šiuos ekstraktus maišyti su migdolų arba kviečių daigų aliejumi ir įmasažuoti. Krūtinės srities masažas turėtų būti atliekamas gana šiltoje patalpoje. Jeigu norite stipresnio poveikio, po procedūros turėtumėte kūną šiltai įvynioti į paklodę.

Refleksologija


Plaštaka ir pėda turi daug reflektorinių taškų, susijusių su visais kūno organais (vadinasi, ir su plaučiais). Refleksologija – tai gydymas masažuojant šias zonas.

Savarankiškas masažas gali palengvinti paciento būklę, tačiau geriau, jeigu jį darys patyręs žmogus. Maigant atitinkamus taškus galima atpalaiduoti bronchus ir sumažinti stresą. Su plaučiais susiję taškai yra ant priekinės pėdos skliauto pusės, kuria vaikščiodamas žmogus remiasi, ir ant dešiniojo delno po pirštų kauliukais. Jeigu masažas malonus, galima šias zonas maigyti nors ir visą dieną – taip pasveiksite dar greičiau.

Garstyčios ir kompresai

Garstyčios atrodo lyg pasenusi šarlatanų išmonė, tačiau jų veiksmingumas dėl to nesumažėja. Šildydamos odą jos veikia nervų sistemą ir odos poras, o tai teigiamai veikia nesveiką organą. Žinoma, nereikia tikėtis, kad poveikis truks labai ilgai – vis dėlto kartais geriau imtis liaudiškų būdų, negu pasikliauti stipriais preparatais.

Atpalaiduoti bronchus gali ir citrinų sultys. Jeigu apvyniosite jomis suvilgytą medvilninį arba lininį audeklą apie krūtinę, kvėpavimas bus lengvesnis. Šį „kompresą“ galima laikyti kelias valandas.

Yra ir kitas nė kiek ne prastesnis būdas. Ant vienos išskleisto medvilninio audeklo arba marlės pusės reikia uždėti 1 cm varškės, uždengti antrąja puse, dėti ant krūtinės ir viršų užkloti rankšluosčiu arba plonu vilnoniu audeklu.

Kvėpavimo pratimai

Tai ypatingas įkvėpimo ir iškvėpimo būdas, kuriuo siekiama sustiprinti plaučius. Nors tokie pratimai ir neišgydo astmos, jie padeda kontroliuoti kvėpavimą – tai labai naudinga, jeigu netikėtai prasideda priepuolis.

Kai jaučiate, kad artėja priepuolis, stenkitės kvėpuoti ramiai. Tokiu metu dauguma ligonių ima panikuoti, jiems atrodo, kad trūksta oro, todėl stengiasi įkvėpti kaip galima daugiau. Profesionalai pataria: tokiu atveju reikia lėtai įkvėpti per nosį, sulaikyti kvėpavimą kelias sekundes (pusę to laiko, per kurį įkvėpėte) ir lėtai iškvėpti.

Kad sumažintumėte krūtinės ląstai tenkančią apkrovą, turite atsipalaiduoti. Būtina išmokti atpalaiduoti pilvo ir pečių raumenis – kvėpuokite apatine plaučių dalimi (taip pagerins jų veiklą ir oras pateks lengviau).

Sergantiems astma yra ir daugiau atsipalaidavimo ir kvėpavimo technikų bei pratimų, galinčių padėti užklupus priepuoliui.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Zana
2019-04-18 22:02
Noriu suzinot, kokias arbatas zoleliu gert nuo bronchines astmos. Aciu
Ninole
2017-07-07 03:39
Serga anuke astma uzeina dusimai norim orginaliu vaistu kad padetu anukei