Masažas gydomaisiais akmenimis

Akmenys – patys seniausi mūsų pasaulio „gyventojai“. Daugelis mano, kad jie turi sielą ir geba kaupti kosmoso, saulės ir žemės energiją, o tikro meistro rankose ją atiduoti, gydyti fizinius ir dvasinius negalavimus.

Masažas akmenimis yra pagrįstas termoterapija – kitaip tariant, karštų ir šaltų akmenų kaitaliojimu. Lygūs ir šiurkštūs, stambūs ir smulkesni, pašildyti ir vėsūs akmenys – taip atrodo pagrindiniai tokio masažo įrankiai.

Romanas su akmenimis

Akmenys tarytum moko savo pavyzdžiu ramybės, atsparumo, suteikia sveikatos. Savaime suprantama, akmenų terapijoje didelę reikšmę turi ir savitaiga.

Pasiskaičius masažo salono lankstinuke apie tai, kad jie šiai procedūrai naudojami jau nuo senų senovės, apie egzotiškas šalis, iš kurių atkeliavo konkrečiame salone naudojami akmenys, nevalingai imama įsivaizduoti, kad štai tuoj iš nervingo, prastos sveikatos miestiečio virsime nepajudinamu kaip uola išminčiumi. Galima pradėti tikėti, kad specifinė energija, kurią spinduliuoja kiekvienas akmuo, sumažins įtampą, kad energijos sankaupos kurioje nors kūno dalyje bus paskirstytos po visą organizmą taip, kad jos niekur nepritrūktų, kad ji neutralizuos neigiamą poveikį, daromą mūsų biopoliui, ir šis kontaktas atblokuos energetinius kūno kanalus.

Visa tai gali nuskambėti kaip mistika, pramanai, tad nenuostabu, jog toli gražu ne visi tiki gydomąja akmenų galia. Viskas turi daug paprastesnį paaiškinimą: karšti akmenys, uždėti ant „strategiškai svarbių“ organizmo taškų (išilgai stuburo, ant smilkinių, ausų kriauklių, delnų, pėdų) arba tų pačių vietų masažas pašildytais akmenimis priverčia išsiplėsti kraujagysles ir parausti odą. Tose vietose pagerėja kraujotaka ir suaktyvėja medžiagų apykaita.

Masažas karštais akmenimis kaitaliojamas su masažu šaltais. Tai verčia kraujagysles ir odos kapiliarus susitraukti, neleidžia užsistovėti veniniam kraujui, pagerina raumenų tonusą. Na, o rankinis masažas po kiekvieno akmenų terapijos seanso veikia atpalaiduojančiai, be to, jau ir pats prisilietimas prie odos vėjo ir vandens nugludintais akmenimis yra labai malonus.

Visa tai kartu paėmus gerina vegetacinės nervų sistemos veiklą, sumažina nuovargį ir pagerina tonusą, mažina raumenų skausmus ir stiprina imuninę sistemą.

Vis dėlto visaverčio gydymo akmenų terapija greičiausiai neatstos, tad per daug pasitikėti ja turintiems labai rimtų sveikatos problemų nederėtų – tai tik pagalbinė priemonė.

Kada tinka masažas akmenimis?

 

  • Jeigu reikia greitai pasveikti po operacijos arba ligos: akmenų terapija slopina uždegimus ir padeda greičiau sugyti audiniams.
  • Jeigu kūną laužo nuo treniruočių sporto salėje: šiluma mažina raumenų skausmus.
  • Jeigu įgriso patinimai: akmenys padeda iš organizmo pašalinti skysčių perteklių.
  • Jeigu yra virškinimo problemų (pavyzdžiui, užkietėja viduriai).
  • Jeigu kankina nemiga, stresas, galvos skausmai, lėtinio nuovargio sindromas, psichiniai sutrikimai (anoreksija, bulimija ir depresija). Akmenų terapija skatina endorfinų (laimės hormonų) gamybą.
  • Akmenys mažina nuovargį ir gerina organizmo tonusą. Beje, kartais jie naudojami netgi asmenims, norintiems numesti svorio. Modeliuojamajam masažui pasirenkami akmenys, įkaitinti ir atšaldyti kiek labiau, negu įprastai. Didelis šaltis dar labiau suintensyvina apykaitos procesus ir jaunina organizmą, o aukšta temperatūra padeda „sudeginti“ riebalines atsargas.


Akmeniniai svečiai

Akmenų atrankos masažui principas paprastas: „karšti“ akmenys atvežami iš šiltų kurortų, iš šalių, esančių netoli pusiaujo, o „šalti“ – iš šalių, esančių arčiau poliarinio rato. Nors žiūrint plika akimi jų kilmę nustatyti nespecialistui tikriausiai neįmanoma.

Masažui karštais akmenimis dažniausiai naudojamas ugnikalnių bazaltas. Manoma, kad jis sujungia visas keturias stichijas – ugnį, vandenį, orą ir žemę, ir čia slypi gydomoji jo galia. Šaltam masažui tinka marmuras. Mėgstami ir jūros akmenys.

Kad ir kokia paprasta atrodytų akmenų terapija, užsiimti ja savarankiškai neverta. Masažas, atliekamas neprofesionalo, gali būti pavojingas, ypač jeigu naudojami akmenys.

Profesionaliam masažui reikia tam tikros formos akmenų, kad jie būtų nustatyto dydžio ir svorio, kad nekenktų organizmui. Kadangi tokio masažo metu veikiama nugara, labai lengva peržengti tą plonytę ribą, skiriančią gydomąjį masažo efektą nuo žalingo poveikio gyvybiškai svarbiems organams.

Dėl tos pačios priežasties neverta lankytis abejotinos reputacijos salonuose – savo sveikatą galima atiduoti tik į patikimas rankas.

Vienas seansas trunka nuo pusvalandžio iki pusantros valandos.

Akmenų terapija netaikoma, jeigu pacientas nejautrus temperatūros pokyčiams, serga stuburo ligomis, jeigu tai – nėščia moteris, yra diabeto komplikacijų, nustatyta venų trombozė.

Praeitis

Amerikos indėnai buvo akmenų terapijos pradininkai. Jie naudojo pašildytus akmenis įvairių negalavimų gydymui, iš dalies – moterų menstruacijų skausmų mažinimui. Ne mažiau populiarus šis būdas buvo ir tarp vikingų, kurie akmenimis greitino žaizdų gijimą, gydė peršalimą.

Dabartis

Šiuolaikinę akmenų terapijos metodiką išvystė amerikietė Mary Nelson-Hennigan, Amerikos masažistų asociacijos narė. Ji pirmoji pasiūlė naudoti karštam masažui bazaltą, o šaltam – marmurą.

Savo praktikoje Mary naudoja 54 karštus akmenis, 18 šaltų ir 1 – kambario temperatūros.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Maja
2012-03-19 17:02
Bent kartą per savaitę darausi atpalaiduojantį masažą, bet niekada net nepagalvojau apie akmenų. Paskaičiau ir pasirodė įdomu, būtinai išbandysiu
Vasara
2012-03-19 14:26
Lietuvoje brangoka
Delfina
2012-03-19 14:26
Esu tokį masažą dariusi Tailande. Labai patiko, atpalaiduojantis toks