Kaip padėti savo sąnariams be vaistų

Sąnarių skausmais skundžiasi ne tik pagyvenę, bet ir jauni žmonės. Netinkamas gyvenimo būdas, per mažai judėjimo arba atvirkščiai – per dideli krūviai po truputėlį naikina sąnarius ir nuolatiniais skausmais apkartina gyvenimą.

Pagrindiniai simptomai, įspėjantys apie galimas sąnarių ligas, yra sąnarių skausmas, nelankstumas, silpnumas, patinimas. Kai kuriais atvejais gali varginti nuovargis, pakilti temperatūra, imti kristi svoris. Rūpestinga „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Joana Griškevičienė sako, kad sąnarių ligas gali paskatinti ne tik paveldimumas ar sėslus gyvenimo būdas, bet ir netinkama mityba bei stresas.

„Kaime žmonės paprastai būna sveikesni, nes valgo neperdirbtą maistą, juos teigiamai veikia ramesnė kaimo aplinka, fizinė veikla. Dėl šių priežasčių geriau veikia imuninė sistema, širdis būna sveikesnė. Ypač stresas neigiamai veikia imuninę sistemą, trikdo ląstelių veiklą ir sukelia daugelį ligų. Streso ryšį galima atrasti net ir su sąnarių ligomis, kurios užklumpa dėl prastai įsisavinamo kalcio, vitamino D“, - sako rūpestinga vaistininkė.

Didžiausias iššūkis pažeistiems sąnariams – šaltis ir drėgmė. Šaltas oras verčia kraujagysles susitraukti, taigi sulėtėjusi periferinė kraujotaka į galūnes atneša mažiau kraujo. Jas ima mausti, kojos gali patinti ir atsirasti kitų nemalonius pojūčius sukeliančių simptomų. Žmonėms, turintiems sąnarių problemų, einant į lauką patariama šiltai apsirengti, nes sąnariai labai jautriai reaguoja į temperatūrų svyravimus.

Tačiau šaltis ir drėgmė – ne vieninteliai sąnarių priešai. Ne ką mažesnių problemų sukelia ir anstvoris bei aktyvios veiklos stoka. Per didelis svoris apkrauna sąnarius, todėl prasideda nuolatiniai skausmai ir žmogus paprasčiausiai su laiku ima vis mažiau judėti, taip dar labiau didindamas svorio probemą. Aktyvios veiklos stoka sąnarius tarsi apmarina, todėl vėl priversti juos dirbti būna tik sunkiau. Dažniausiai, kai sąnariai būna pažeisti, judant juos ima skaudėti, tačiau gulėjimas lovoje tikrai nėra sprendimas.

Gelbėjame sąnarius judėdami

 

  • Sąnario veiklai būtinas sąnarinis skystis, kuris sutepa ir pamaitina kremzlę. Nejudant šis skystis neišsiskiria, todėl sąnariai su laiku sustingsta;
  • Judant kremlė yra stiprinama, todėl ją sunkiau pažeisti;
  • Aplink sąnarį išsidėstę raumenys ir raiščiai. Jei jie nusilps – sąnarį bus lengviau pažeisti. Sportas tuos raumenis ir raiščius sustiprina;
  • Užsigrūdinęs sąnarys pakelia didesnį fizinį krūvį, todėl skausmą jausite rečiau;
  • Sportuojant išskiriami laimės hormonai, kurie savaime malšina skausmą.


Gelbėjame sąnarius kompresais

 

  • Sutarkuokite krienų ir uždėkite juos ant lininio audeklo. Apriškite sąnarius ir palaikykite šį mišinį 10 minučių. Vėliau viską nuplaukite ir patepkite aliejumi.
  • Pasigaminkite varškės komresą: 100 gramų varškės sumaišykite su 2 arbatiniais šaukšteliais druskos ir užtepkite ant skaudančių sąnarių. Kompresą laikykite 30 minučių ir vėliau nuplaukite vandeniu. Druska padės ištraukti susiskaupusius skysčius.
  • Nakčiai pasigaminkite alyvų aliejaus ir druskos mišinį, kuriuo pasitepkite skaudančius sąnarius.
  • Sutrinkite šviežias paparčio šaknis ir uždėkite jas ant sąnarių. Sąnarius apriškite lininiu audeklu ir palaikykite kompresą per naktį.
  • Sąnarių skausmus padeda numalšinti įkaitinti kopūstų lapai. Palyginkite kopūstų lapus su lygintuvu, uždėkite ant skaudamų vietų ir apriškite audiniu.
» Rašyti komentarą
» Komentarai
kaunas
2013-04-19 20:45
nuo miego puikiai padeda apyniu spurgu arbata...kas link sanariu bedu,tai silicio ir zinko stoka daznai sukelia ju skausmus,o aplamai, reumatoidinis artritas labai populiari liga patapo(((o dar vienas paprastas vaistas
-VANDUO!!!
vitalija korocianskiene
2013-04-07 22:45
kas sake kad negerti piena ir sanariu skausmai praeis ! as negeriu pieno ir vargstu su sanariais !