Hirudoterapija - gydymas dėlėmis

Hirudoterapija (iš lotynų k.) arba bdeloterapija (iš graikų k.) verčiama kaip „gydymas dėlėmis“. Tai vienas iš seniausių medicinos metodų, deja, Lietuvoje labai plačiai dar netaikomas.

Pagalvojus apie šiuos gyvius daugeliui kyla pasišlykštėjimas: jie įsivaizduoja šlykščius šliužus, siurbiančius kraują. Žmonės negali suprasti, kaip ir kodėl šie padarėliai gali būti naudingi, jų bijo, tačiau pažinę juos geriau, pakeičia savo nuomonę.

Kas yra dėlė?

Įsišaknijusį stereotipą apie dėles jau seniai laikas išrauti su šaknimis – tiesa, šį kartą pakalbėsime ne apie tas, kurios veisiasi tvenkiniuose, o tik apie medicinines: jos auginamos specialiai, ir tik steriliomis sąlygomis. Kaip ir švirkštas, jos panaudojama tik vieną kartą, o po procedūros yra sunaikinamos. Jos dovanoja sveikatą savo gyvybės kaina.

Gydomoji dėlių paslaptis – aktyviosios biologinės medžiagos, kurias tinkamai naudojant teigiamai veikiamos visos organizmo sistemos. Kitaip nei medikamentai, dėlės jokio pašalinio poveikio neturi, tad tinka daugeliui. Tai padeda pasiekti stebėtinai gerų rezultatų gydant pačius įvairiausius susirgimus.

Visi aktyvieji biokomponentai gydymo metu patenka į paciento kraują, veikia ir atskirus organus, ir visą organų sistemą, todėl pagerėja jo savijauta.

Medicininė dėlė – gana subtilus ir išrankus padarėlis. Ji labai jautri kvapams (ir visai nesvarbu, ar jis prakaito, ar kvepalų, ar cigarečių, ar alkoholio) – ji mieliau mirs badu nei kąs nešvarią ar kažkuo kvepiančią odą, tad prieš procedūrą tenka pašalinti visus odos nešvarumus ir kvapus.

Svarbu paminėti, kad dėlės jautrios ne tik kvapams. Jos geba pačios rasti ligotus organus ar zonas – vadinasi, jos nustato diagnozę, ir nė už ką nepradės gydyti tos vietos, kuri nuodyta paciento ligos istorijoje (nebent „išvados“ sutaps). Jos prisisiurbia tik ten, kur iš tiesų reikia.

Kada reikia kreiptis į hirudoterapeutą?

Kadangi dėlės sėkmingai gydo daugelį ligų, neretai jos padeda pacientui išvengti operacijų. Kartais jos pasitelkiamos ir kaip vienintelė galima likusi gydymo priemonė. Sakysite, nesąmonė? Jos naudojamos gydant hemorojų, gimdos miomą, endometriozę, kiaušidžių cistas, varikozę (tiek apatinių galūnių, tiek dubens), tromboflebitą. Daug? Ir tai dar ne viskas.

Šauniausia tai, kad gydymas visiškai neskausmingas.

Hirudoterapija padeda įveikti ir daugelį kraujagyslių problemų – ji normalizuoja kraujospūdį, gydo distoniją, aterosklerozę, hipertoniją, stenokardiją, poinfarktinę kardiosklerozę, miokarditą. Dėlės – puikūs antikoaguliantai (mažina kraujo krešėjimą), tad tinka ir infarkto bei insulto profilaktikai. Ypač gerai jos gydo trofines opas.

Gydant dėlėmis išnyksta (arba bent jau pastebimai sumažėja) odos problemos: spuogai, psoriazė, egzema, įvairios dermatito atmainos, raudonoji vilkligė, sklerodermija, toksikodermija, dramblialigė. Kenčiantys dėl podagros, nutukimo ir diatezės taip pat randa išsigelbėjimą.

Hirudoterapija efektyviai gydo ginekologinius, androloginius ir urologinius susirgimus – prostatitą, prostatos adenomą, inkstų ligas, akmenligę, pielonefritą, antrinį vyrų nevaisingumą, hemorojų.

Sąrašą galima tęsti dar toliau: gydomi gimdos uždegimai, endo-, para-, perimetritas, adenomiozė, salpingooforitas, kolpitas, mastitas, kiaušidžių disfunkcija, menstruacijų ciklo sutrikimai. Dėlės gydo ir padeda išvengti net aborto komplikacijų.

Tikėsite ar ne, bet padeda jos ir nuo nemigos, nervingumo, galvos svaigimo, epilepsijos, klausos nervo uždegimo (neurito), radikulito, migrenos, artrozės, reumatinio artrito, kaulų ir sąnarių pažeidimų po traumų, osteochondrozės. Hiduroterapijos poveikis dar efektyvesnis, jeigu kartu taikoma ir manualinė terapija.

Dėlės įveikia gastritą, tulžies pūslės akmenligę, vidurių užkietėjimą, cholecistitą, pankreatitą, kepenų cirozę, tulžies latakų diskineziją, kolitą... Išnyksta glaukoma, keratitas, iridociklitas, uždegimai. Šie gyviai puikiai išmano savo darbą – galėsite atsisveikinti su skydliaukės problemomis, sinusitu, otitu, cukriniu diabetu. Jie padės greičiau pamiršti sumušimus, lūžius, patinimus.

Ligų sąrašas ilgas, tačiau tai tik labiausiai paplitę susirgimai, kuriuos galima gydyti medicininėmis dėlėmis. Atkreipkite dėmesį, kad daugelio iš jų šiandieninė medicina išgydyti negali, arba būtina bent jau chirurginė intervencija. Tai antroji svarbi priežastis, dėl kurios hirudoterapiją renkasi gana didelė žmonių dalis. Gal laikas išmėginti ir jums?

Rezultatai

Dėlės – tai tikrų tikriausi gyvieji švirkštai, kuriuose yra unikalių ir žmogui reikalingų biologiškai aktyvių medžiagų. Jų poveikis organizmui pasireiškia įvairiais būdais: sumažėja arterinis kraujospūdis, daugelis moterų išsigydo mastopatiją ir miomas, uždegimus ir ginekologinės kilmės problemas.

Hirudoterapija iš dalies susijusi ir su kosmetologija: unikali dėlių gleivių sudėtis aprūpina odos ląsteles daugeliu naudingų medžiagų. Oda atsinaujina, įgyja rausvą atspalvį, tampa elastinga, minkšta, švelni ir graži.

Kam rekomenduojama hirudoterapija?

Pirmiausia šis gydymo būdas rekomenduojamas žmonėms, kurie išgyvena stresą, yra neaktyvūs, turi silpnus pilvo raumenis ir diafragmą, su maistu suvartoja per daug cukraus, dažiklių ir aromatizatorių, mėgsta rafinuotus ir miltinius gaminius, duoną, bulves. Jeigu jūsų gyvenimo yra kaip tik toks, vertėtų susimąstyti ir pasidaryti išvadas.

O kam ji netinka?

Nors apskritai hirudoterapija yra naudingas dalykas, tačiau tinka ne visiems. Šio metodo nereikėtų bandyti, jei:

  • Sergate kokia nors liga, stabdančia kraujo krešėjimą: hemofilija, trombocitopenija, hemoragine diateze.
  • Neseniai gydėtės antikoaguliantais.
  • Jūsų arterinis kraujospūdis būna žemas.
  • Sergate anemija.
  • Esate alergiški dėlėms (tai retas atvejis – jis sudaro tik 0,01 %).
  • Nerekomenduojama vaikams iki 10 metų, nors kai kurie hirudoterapeutai šią procedūrą atlieka ir krūtimi maitinamiems mažyliams (teigiama, kad tai stimuliuoja fizinį vystymąsi, apsaugo nuo ligų). Vis dėlto rizikuoti nereikėtų.
  • Nerekomenduojama gydytis dėlėmis nėščiosioms, tačiau tais atvejais, kai sergama sunkia liga, o gydymas medikamentais kelia pavojų vaisiui, šis metodas pateisinamas.
  • Jeigu jums menstruacinis periodas, terapiją atidėkite vėlesniam laikui.
» Rašyti komentarą
Siųsti
» Komentarai
Edita
2021-06-21 07:17
Kiek kartu reiketu lankyti sitas proseduras
atas
2019-06-07 20:07
Deles nieko negydo gal but tik skystina krauja. as praejau visa kursa uzdejo apie 40 deliu ir nieko geriau nera.aisku tik labai grazus gydytojos namas.nesigundytite ir nemetikite savo pinigu.
ALvida a
2018-06-30 08:33
Perskaičiusi supratau, kad tai man reikalingas gydymo procesas,ar galima kai turiu limfoleukemija.
Irena
2018-02-04 14:17
Taip,tai tikrai tiesa,veikia iš karto,gydžiausi kelėno sąnarį.Tikra gamtos dovana!
virgis
2014-12-07 16:45
kur isigytidel

iu





kur isigyti deliu