Koks akmuo jums labiausiai tinka? (II dalis)

Manoma, kad energetinis akmenų polius teigiamai veikia žmogaus organizmą, tad ar žinote, koks akmuo jums tinka labiausiai?

 

Hematitas

Vyšnių raudonumo arba tamsiai rudos spalvos. Nupoliruotas įgyja metalinį blizgesį. Aktyvina tulžies pūslės veiklą, daro teigiamą poveikį kraujo apytakos sistemai, gydo inkstų, kepenų ir kasos ligas, didina atsparumą stresui. Šį akmenį galima dėti tose vietose, kur sunkiai prateka kraujas.

Hiacintas (cirkonis)

Permatomas blizgantis akmuo, gelsvos, oranžinės, rausvos arba tamsiai raudonos spalvos. Subalansuoja hipofizės ir kankorėžinės liaukos veiklą, padeda nuo vidurių užkietėjimo ir sumažėjusio skrandžio rūgštingumo, žarnyno atonijos, stimuliuoja kepenis.

Akmuo gerai tonizuoja nervų sistemą, gydo nemigą ir odos ligas. Laikomas universalia gydomąja priemone, padedančia atgauti ir emocinę pusiausvyrą. Jis valo visą kūną, jo savybės labai panašios į deimanto.

Heliotronas

Žalias, su tarytum „kruvinomis“ dėmėmis. Stabdo kraujavimą, Ajurvedoje naudojama kaip kraują valanti priemonė. Gydo inkstų ligas, blužnį, anemiją, taip pat širdies ligas. Dažnai derinamas su raudonais akmenimis. Susirgus peršalimo ligomis arba sutrikus regėjimui, heliotronas dedamas ant kaktos.

Jaspis

Nepermatomas, raudonos, geltonos, žalsvos, melsvos arba tamsiai rudos spalvos. Pasižymi geromis gydomosiomis savybėmis: gydo kepenis, inkstus ir šlapimo pūslę. Senovės graikai pastebėjo, kad geriant iš tokių indų, praeina daugelis ligų. Žalios ir melsvos spalvos jaspis padeda įveikti depresiją, gerina intuiciją. Raudonas jaspis gerina širdies veiklą ir vidinių sekrecijos liaukų veiklą, stimuliuoja kraujo apytaką.

Avicena kenčiantiems skrandžio skausmus rekomendavo šį akmenį nešioti saulės rezginio srityje. Vyrams jis padeda nuo prostatos uždegimo, moterims – nuo nevaisingumo ir ginekologinių problemų. Nuolat nešiojamas gerina uoslę, dera su auksiniais ir sidabriniais papuošalais.

Kalnų krištolas

Labiausiai paplitęs ir dažniausiai gydymui naudojamas kristalas. Nešiojamas ant riešo neleidžia kraujyje susidaryti krešuliams, o jei ant kaklo su per ilga virvele – sukelia kažką panašaus į haliucinacijas ir apgirtimą. Krištolo karoliukai labai naudingi maitinančioms motinoms – jie padidina pieno kiekį.

Nešiojamas ant dešinės rankos bevardžio piršto neleidžia sužvarbti, po baltiniais dešinėje pilvo pusėje – gerina tulžies pūslės darbą. Tikima, kad krištolas valo kūną, mintis, šalina šlakus (jeigu akmuo nešiojamas ant riešo).

Koralai

Gerai veikia kraujotaką, širdies ir kraujagyslių sistemą, gerina atmintį. Ramina, mažina sudirgimus, gydo skrandžio, blužnies, žarnyno ligas ir infekcinius susirgimus. Tai puiki žaizdų ir opų gydymo priemonė (net ir vidinių). Jeigu nešiojami ant dešinės rankos piršto – valo kraują, jeigu ant kaklo – padeda išvengti anginos, skarlatinos ir nervinių tikų.

Lazuritas

Neįtikėtinai mėlynas akmuo. Dedamas ant skaudamų vietų mažina įtampą, skausmą ir spazmus. Jis naudojamas malšinti sąnarių, radikulito skausmus, gydyti kraują, stuburą. Palengvina nėštumą ir sumažina persileidimo riziką. Jį naudinga derinti su rožiniu kvarcu, ametistu ir žaliu avantiurinu. Ajurvedos specialistai rekomenduoja nešioti su juo auksinius kaklo papuošalus, tačiau ir ant šilkinio siūlo suverti karoliukai padeda ne ką prasčiau.

Mėnulio akmuo

Melsvas, sidabrinio blizgesio, iš vidaus tarytum švytintis auksu. Kartais gali būti pieno baltumo, kartais – šviesiai violetinis. Ramina protą, atvėsina aistrą ir agresiją. Gerai gydo inkstus, šlapimo pūslę ir šlapimtakius, padeda sergantiems edema ir vandene. Patartina nešioti sidabrinį žiedą su jo akute ant dešinės rankos bevardžio piršto, arba kišenėje netoli širdies.

Malachitas

Tamsiai arba šviesiai žalios spalvos mineralas. Puikiai stiprina žmogaus imunitetą, gerai veikia kasą, inkstus, blužnį, normalizuoja širdies veiklą, mažina kraujospūdį. Alternatyviojoje medicinoje jis neretai dedamas į akių tepalus. Gydo virškinimo sistemą, paskutiniu metu naudojamas gydant sąnarių ir stuburo patologijas. Manoma, kad šis akmuo gydo reumatą ir radikulitą, labai gerai veikia derinamas su sidabru.

Nefritas

Spalva gali būti nuo tamsiai žalios (galima sakyti, juodos) iki beveik baltos. Baltas ir pusiau permatomas vadinamas žadeitu – jis labai mėgstamas Kinijoje. Nefritas – itin tvirtas ir labai ilgai išsaugantis šilumą akmuo, todėl dažnai naudojamas kaip šildyklė. Nuo inkstų ligų ypač gerai padeda šviesus nefritas – jis nešiojamas strėnų srityje. Per metus lėtinių ligų simptomai ir skausmai išnyksta visiškai.

Įdomu: nefritas lygina veido odą. Senovėje „kosmetologai“ po masažo gražuolėms dėdavo ant veido šio akmens plokšteles. Teigiama, kad kad pypkė su nefrito antgaliu gali neutralizuoti neigiamą tabako dūmų poveikį.

Obsidijanas

Tai tamsiai pilkas, pilkas, rečiau – geltonas, rudas arba raudonas vulkaninės kilmės stiklas. Teigiamai veikia skrandį ir žarnyną, gerina inkstų veiklą, stabilizuoja kraujospūdį, stiprina imuninę sistemą.

Oniksas

Agato atmaina. Būna skirtingų spalvų, atpažinti galima iš juostelių. Naudojamas gydant nervų sistemos ligas, depresiją, gerai mažina stresą. Didina potenciją, atjaunina, puikiai stiprina atmintį, lengvina širdies skausmus, skaidrina protą ir aštrina uoslę. Sardoniksas (oniksas su raudonomis juostelėmis) stabdo kraujavimą. Inkrustuotas sidabre dar geriau gydo širdies ligas, padeda nuo nemigos.

Rubinas

Permatomas raudonas akmuo, Rytuose vertinamas labiau už deimantą. Stiprina širdį, moteris gydo nuo nevaisingumo, padeda išvengti nakties košmarų. Rekomenduojamas tik stipriems asmenims. Rubinas padeda nuo anemijos, virškinimo organų ligų, sustiprina imunitetą, naudingas širdžiai, kepenims, inkstams, ausims ir kaulams.

Špinelis

Randamas beveik visų spalvų, tačiau labiausiai vertinami rubino atspalvio. Stiprina imunitetą, gerina kraujotaką, skatina audinių regeneraciją. Gydo infekcines ir virusines ligas, suteikia budrumo, didina potenciją. Juo gydomos odos ir skrandžio ligos. Rekomenduojama nešioti auksinius pakabučius, apyrankes ir žiedus (juos reikėtų mūvėti ant kairės rankos rodomojo arba bevardžio piršto).

Topazas

Permatomas auksinio atspalvio akmuo, tačiau pasitaiko ir bespalvių, mėlynų, violetinių, rožinių ir net kelių spalvų iš karto. Greitina audinių regeneraciją, gerai gydo virškinimo organų ligas, kepenis, tulžies pūslę, blužnį. Padeda esant emociniam išsekimui, kai trūksta energijos. Mažina stresą, pagerina skonio receptorių jautrumą. Stiprina imunitetą, suteikia daugiau jėgų kovoti su infekcija, lavina protą.

Turkis

Universalus akmuo, tinka gydyti daugelį ligų. Ypač naudingas akims, širdžiai, plaučiams, kepenims ir skydliaukei. Gydo peršalimo ligas, anginą, gripą, artritą, nemigą, diabetą, alergijas, odos, neurologines-psichines ligas, skatina odos regeneraciją.

» Rašyti komentarą