Alternatyvioji medicina ir astma (I dalis)

Alternatyvi medicina siūlo ne vieną astmos gydymo būdą. Yra begalė priemonių, padedančių žmonėms visame pasaulyje susidoroti su šia problema, tereikia išsirinkti tokią, kuri pacientui atrodo priimtiniausia.

Šie metodai daug efektyvesni, jeigu derinami tarpusavyje: akupunktūra veiksminga jau pati savaime, tačiau pakeitus mitybą galima tikėtis dar geresnių rezultatų.

Sveika mityba

Sergantiems astma sveika mityba gali palengvinti gyvenimą. Šiuo atveju kalbame ne apie tai, kad reikia vengti alergenų, o apie tai, kad sveikai maitindamiesi ir naudodami būtinas maistines medžiagas galime padėti organizmui įveikti astmos simptomus, sustiprinti imuninę sistemą ir sveikatą apskritai.

Siekiantiems išvengti astmos paūmėjimo ir pagerinti bendrą organizmo būklę, rekomenduojama speciali dieta. Kartkartėmis reikėtų truputį pabadauti, kad organizmas atsikratytų kenksmingų toksinų, tačiau pacientą būtinai turėtų prižiūrėti gydytojas.

Bet kurio žmogaus mityboje turi netrūkti augalinės ir biologinės kilmės produktų, tas pats pasakytina ir apie sergančius astma. Vis dėlto pastariesiems reikėtų atsisakyti tokių patiekalų, kurie gali sukelti alergiją (pavyzdžiui, riešutų, pieno, šokolado). Žinoma, visa tai reikalauja didelių valios pastangų, tačiau stengtis verta.

Reikėtų valgyti daugiau česnakų, svogūnų ir citrusinių vaisių – jie sumažina gleivių išsiskyrimą, valo bronchus ir skrandį. Atsisakykite ir pieno produktų bei cukraus – jie sekreciją tik dar labiau padidina.

Neseniai buvo išsiaiškinta, kad sergančiųjų astma kraujyje žemas cukraus lygis, bet daug kalio – tai reiškia, kad sūrų maistą geriau iš dienos meniu išbraukti. Pastebėta, kad priepuoliai dažniausiai kartojasi po vidurnakčio, kuomet cukraus kiekis kraujyje yra minimalus – dėl šios priežasties prieš miegą rekomenduojama ligoniui išgerti stiklinę vandens su keliais šaukšteliais ištirpintos gliukozės.

Svarbi vieta mityboje tenka antioksidantams: tai maisto produktuose esantys įvairūs vitaminai, mineralai ir fermentai, saugantys organizmą nuo laisvųjų radikalų, nepaliaujamai atakuojančių imuninę sistemą. Daugiausia antioksidantų turi daiginti grūdai, vaisiai ir daržovės, pačiomis veiksmingiausiomis priemonėmis laikomi vitaminai A, B, C ir E, beta karotinas, kai kurie mineralai (selenas, magnis). Dar vienas puikus produktas – virta riebi žuvis, turinti daug omega 3 riebalų rūgščių, malšinančių uždegimo procesus, taip pat B grupės vitaminai, padedantys sumažinti stresą ir uždegimus.

Net jei žmogus nėra alergiškas maistui, kai kurie produktai gali sukelti astmos priepuolį. Į šį sąrašą patenka:

 

  • Produktai, kuriuose yra cheminių priedų (sulfidų ir sieros dioksido). Tai jau paruoštos salotos, keptos bulvės, vynas, alus, džiovinti vaisiai. Kenksmingi ir metabisulfitai, dažikliai, žymimi nuo E220 iki E227 (deja, jų ant etikečių kartais nenurodo).
  • Produktai, skatinantys skrandžio sulčių gamybą.
  • Spiritiniai gėrimai, siaurinantys kvėpavimo takus.
  • Kofeino turintys gėrimai (kava, arbata ir kai kurie aperityvai).
  • Daug histamino turintys produktai (senstelėjusi žuvis, jūros gėrybės, brandintas sūris, mėsa, raudonas vynas, mielės, pomidorai, špinatai, bananai, ananasai, braškės, baklažanai, dešros, riešutai, kiaušiniai ir konservai).


Kai kurie ligoniai negali pakęsti paruošto maisto (net ir to, kuris patiekiamas jų lėkštėje) kvapo.

Homeopatija

Homeopatija laikoma vienu iš efektyviausių alergijos gydymo būdų. Nors gydymas trunka ilgai, organizmas tampa atsparesnis alergenams ir gali nuo jų apsiginti.

Nereikėtų su vaistais eksperimentuoti patiems. Preparatus turėtų parinkti specialistas, atsižvelgdamas į žmogaus kūno sudėjimą, charakterį ir individualias ypatybes. Pagrindinė užduotis – sustiprinti imuninę sistemą ir užkirsti kelią histamino ir imunoglobulino E (IgE) susidarymui.

Fitoterapija

Gydomosios žolės sušvelnina alerginę astmą. Farmakologijos laboratorijos sintetina daugelį aktyviųjų komponentų, sudarančių kai kurių vaistų pagrindą. Vis dėlto augaluose be pagrindinio komponento yra ir daugelis kitų natūralių medžiagų, kurių subalansuotas rinkinys, nesibaiminant pašalinio poveikio, gali būti naudojamas labai plačiai.

Dauguma vaistažolių gali pasirodyti „banalios“, pasenusios, tačiau jų poveikis nekelia abejonių. Pasikonsultuokite su fitoterapeutu arba žolininku, ir jis patars, kokį augalą ar jų kompleksą jums naudoti geriausia, pamokins, kaip tinkamai paruošti arbatą. Jokiu būdu nederėtų imti gydytis patiems – specialisto konsultacija yra būtina.

 

Straipsnio tęsinį skaitykite čia.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
mecislovas v
2012-10-13 14:11
tačiau yra išeitis-tai daugiamatės medicinos metodas,galintis diagnostuoti bet kurias infekcijas bet kurioje organizmo erdvėje,o taip pat ir jas sunaikinti be jokių vaistų...
mecislovas v
2012-10-13 14:03
Prasibrovus infekcijos agentams į organų limfos erdvę(plaučių limfos erdvė ir tt),infekcijos ten vystosi,o savo veiklos produktais-toksinais nuodija organų gyvenimą,pakeičia jų funkcijas .Limfa yra specifinis organizmo skystis,kuriuo organas maitinasi ,į jį išskiria toksines medžiagas ir taip detoksikuojasi-todėl organo limfos erdvės negali būti infekuotos.Reikia pasakyti,kad limfa yra ypatingai saugoma ir cheminės medžiagos (vaistai)į ją sunkiai patenka.O tai jau gydymo galimybės problema..
mecislovas v
2012-10-13 13:53
Jei epitelines ląsteles galima gydyti purškalais ir pan ,tai poepitelinį lygį jais jau nepasieksi,tai jau neveiksminga. Tik pirminiu momentu,pajutus pirmus peršalimo požymius galima atgaivinti gleivines karšta arbata,propolio tinktūra ir pan,skatinti išprakaitavimą ,dezinfekuoti nosiaryklės sistemą,,,pavėlavus tai daryti,infekcija 6 val laikotarpyje pasklinda po visas organizmo gleivines ir dažniausiai pažeidžiama makrofagų gamyba-imunitetas krenta-prasideda nosiaryklės uždegimas-sloga,angina
mecislovas v
2012-10-13 13:43
Fiziologinės sistemos yra specifinės erdvės,jos atlieka tam tikrą fiziologinį darbą-kvėpavimo-įsisavina deguonį ir kt dujas,virškinimo,lyties,šlapimo ir tt. Juose epiteliniai audiniai turi ir poepitelinius sluoksnius,kuriuose dažniausiai apsistoja infekcijos po gydymo vaistais ir juose susiformuoja pastovūs giluminiai infekcijų židiniai,o aplink juos ir toksinų židiniai-tai ir yra pagrindinė asmos(chroniškos epitelio-poepitelio ligos)priežastis.Jeigu epitelį galima gydyti purškalais,,,
mecislovas v
2012-10-13 13:33
Gleivines turi bet koks organas,be jų neįmanomas joks orgao darbas.Kadangi gleivines sudaro vienodos ląstelės-epitelinės,tai jomis bet kuri infekcija gali pasklisti po visą organizmą,o pažeidus barjerinius organus ,pradinė infekcija-slogos virusai(irinus ..) prasibrauna pro mindalinas į kraują,į limfą ir į gilesnius organizmo lygius-kvėpavimo ,virškinimo,lyties ir šlapimo sistemas.Kai kurios infekcijos ,,mėgsta" tam tikras organizmo erdves ir užima tik tam tikrus organus juose-lokalizuojasi