Mokomės masažo meno

Masažas padeda atpalaiduoti įtemptus raumenis, skatina į juos kraujo pritekėjimą ir išvaduoja iš sąstingio – bet tai toli gražu ne viskas. Kaip rodo kai kurie tyrimai, reguliarus masažas net padeda pagerinti imunitetą, nes stimuliuoja baltųjų kraujo kūnelių gamybą. Ne mažiau svarbu ir tai, kad jis pagelbėja atsipalaiduoti psichologiškai, suteikia energijos, taigi gerina ir darbo našumą.
 
Neskubėkite pas masažuotoją
 
Jei dabar atsidusote ir pamanėte, kad gerai tiems, kas gali sau leisti lankytis pas masažuotoją, esate vieni iš daugybės žmonių, nė neįtariančių, jog turi puikų ir visiškai nemokamą masažuotoją namuose – save.
 
Dauguma mūsų masažuojame save nė patys to neįtardami: kai įsisopėjus galvai triname kaktą, kai duše trinamės šiurkščia kempine ar po sunkios darbo dienos glostome pėdas. Iš tikrųjų visa tai yra primityviausios masažo formos.
 
Geriausia tai, jog tam, kad išmoktumėte masažo meno, nebūtina lankyti jokių kursų. O padės jis staigiai ir veiksmingai sumažinti viso kūno įtampą – pradedant galvos ir baigiant pėdų.
 
Pirmas pratimas
 
Kiekvieną rytą ir vakarą švelniai kumščiais padaužykite visą kūną. Pradėkite nuo šonų – rankų ir kojų, nuo viršaus žemyn. Paskui pereikite prie liemens, nuo apačios aukštyn. Raumenų ir kaulų „mušimas“ padeda stiprinti kūną, skatina kraujotaką, atpalaiduoja nervų galūnes.
 
Rytais toks masažas paruošia kūną visai veiklos kupinai dienai. Vakarais – nuramina mintis, nuslopina stresą ir įtampą.
 
Pastaba: jeigu geriate kraują skystinančius vaistus, tokius kaip varfarinas, verčiau venkite šio masažo, nes visas kūnas gali likti nusėtas mėlynių.
 
Antras pratimas
 
Kaskart pavalgę pamasažuokite pilvą. Dauguma mūsų darome tą instinktyviai – ypač tada, kai persivalgome.
 
Uždėkite vieną arba abu delnus ant pilvo ir trinkite sukamaisiais judesiais pagal laikrodžio rodyklę (nes būtent šia kryptimi maistas natūraliai juda žarnynu) – tai paskatins virškinimą.
 
Trečias pratimas
 
Patrinkite visą kūną prieš sportuodami ar darydami mankštą ir po jos. Tai paskatins kraujo tekėjimą į raumenis, o po fizinių krūvių padės raumenims greičiau atsigauti, pagreitins medžiagų apykaitos „atliekų“ pasišalinimą.
 
Prieš mankštą galite kumščiais švelniai padaužyti rankas ir kojas, kad raumenys priplūstų kraujo. Po jos patrinkite raumenis delnu arba kumščiu širdies kryptimi.
 
Ketvirtas pratimas
 
Kasdien masažuokite rankas. Moterys tą daro kaskart, kai tepasi kremu, tačiau dar geriau būtų atlikti šiuos veiksmus reguliariai ir tikslingai. Pradėkite nuo delnų pagrindo: sunerkite abiejų rankų pirštus ir sukamaisiais judesiais patrinkite delno pagrindą. Tada, vis dar sunertais pirštais, vienu nykščiu patrinkite delno briauną tuoj pat po kitu nykščiu – irgi sukamaisiais judesiais, pamažu judėdami delno centro link. Pakartokite tą patį kitam delnui.
 
Atgniaužkite pirštus ir nykščiais bei smiliais švelniai pagnaibykite delnus, riešus bei tarpupirščius.
 
Viena ranka švelniai patraukite kiekvieną kitos rankos pirštą. Masažą baikite vienos rankos smiliumi ir nykščiu nesmarkiai patrindami odą tarp kitos rankos nykščio ir smiliaus.
 
Penktas pratimas
 
Įsigykite paprastą teniso kamuoliuką ir panaudokite jį masažui kaskart, kai jausitės įsitempę. Pavyzdžiui, jeigu jaučiate sąstingį pėdose, atsistokite taip, kad galėtumėte viena ranka atsiremti į sieną, ir uždėkite pėdos linkį ant teniso kamuoliuko. Pamažu perkelkite ant tos kojos vis daugiau kūno svorio, kad kamuoliukas giliau įsispaustų į pėdą. Tada pradėkite lėtai judinti pėdą pirmyn atgal, kad kamuoliukas masažuotų ją nuo kulno iki pat pirštų galiukų
 
Pastaba: jeigu teniso kamuoliukas per didelis jūsų pėdai, galite naudoti ir bet kokį mažesnį kamuoliuką – svarbu, kad jis būtų panašaus kietumo.
 
Taip pat galite atsigulti ant kamuoliuko taip, kad jis atsidurtų sunkiausiai pasiekiamoje nugaros vietoje tarp menčių – jos nepavyks patiems pamasažuoti rankomis, – arba sumažinti juo įtampą nugaros apačioje.
 
Šeštas pratimas
 
Priberkite ant batų dėžutės dugno mažų standžių kamuoliukų (geriausiai tiktų golfo, bet tiks ir kiti panašaus dydžio) ir pastatykite ją po savo darbo stalu. Kaskart, kai tik įsigeisite pėdų masažo, pakaks nusiauti batą ir patrinti padu kamuoliukus.
 
Septintas pratimas
 
Moterys, nusiavusios aukštakulnius batus, turėtų skirti šiek tiek dėmesio savo blauzdoms, nes tokia avalynė gali sutrumpinti blauzdų raumenis.
 
Atsisėskite ant grindų, sulenkite kelius, pėdomis atsiremkite į grindis. Ranka suimkite vieną čiurną 5 sekundėms nykščiu suspausdamos blauzdos raumenį virš Achilo sausgyslės. Atleiskite. Kilstelėkite ranką porą centimetrų blauzda aukštyn ir pakartokite. Spaudykite blauzdos raumenis, kol pasieksite kelį. Tada imkitės kitos kojos.
 
Aštuntas pratimas
 

Pripilkite į ilgą kojinę ryžių grūdų, gerai užriškite kojinės galą ir įdėkite į mikrobangų krosnelę porai minučių. Paskui ištraukite ir aukštyn–žemyn pamasažuokite karšta kojine kojas (palikite ryžius kojinėje – galėsite pasinaudoti ja ir kitąkart, nes tikrai patiks).
 
Jeigu, be masažo, pageidaujate dar ir aromaterapijos, galite į ryžius įberti ir mėgstamų prieskonių.
 
Devintas pratimas
 
Bent kartą per valandą pasidarykite kaklo masažą. Trumpam atitraukite akis nuo kompiuterio, sunerkite pirštus ant sprando ir gana stipriai įremkite delnų pagrindą į kaklą abejose stuburo pusėse. Lėtai masažuokite sprandą delnų kraštais aukštyn ir žemyn.
 
Paskui uždėkite dešinę ranką ant trapecinio raumens kairėje kaklo pusėje iškart po kaukolės pagrindu. Spūstelėkite jį tuo pat metu palenkdami galvą į kairę ir masažuokite peties link. Pakartokite tris kartus, tada pereikite prie dešiniosios pusės.
 
Mankštą baikite dvidešimčiai sekundžių atlenkdami galvą atgal taip, kad biuro kėdės atkaltė įsiremtų jums į sprandą po kaukolės pagrindu. Tai išmankština priekinius kaklo raumenis, kurie žmonėms, dirbantiems prie stalo, dažnai sustingsta.
 
Dešimtas pratimas
 
Sinusus taip pat reikia masažuoti – ypač jei esate peršalę arba sergate alergija ir kenčiate dėl užsikimšusios nosies.
 
Pradėti masažą reikia virš antakių linijos. Uždėkite pirštų pagalvėles tarpuakyje, truputį spustelėkite ir braukite smilkinių link pagal antakių liniją. Pakartokite du ar tris kartus. Tada uždėkite pirštų pagalvėles po akimis ir prie pat nosies, vėl masažuokite smilkinių link ir truputį žemyn.
 
Nykščiais nedideliais sukamaisiais judesiais pamasažuokite skruostikaulius: pradėkite nuo veido vidurio ir pamažu judėkite smilkinių link.
 
Galiausiai tokiais pat nedideliais sukamaisiais nykščių judesiais pamasažuokite smilkinius.
 
Vienuoliktas pratimas
 
Kai akys pavargsta stebeilytis į kompiuterio ekraną, surenkite joms „karštą“ masažą. Energingai patrinkite delną į delną, kol pajusite, kad oda ima kaisti. Tada uždenkite delnais akis, kad jų šiluma padėtų atsipalaiduoti.
 
Dvyliktas pratimas
 
Jeigu dėl stovėjimo ar vaikščiojimo visą dieną nuolat skauda pėdas, įsitaisykite patogiai ant kėdės ar sofos ir sunerkite rankos pirštus su vienos pėdos pirštais, kad delnas įsiremtų į padą.
 
Švelniais sukamaisiais judesiais maždaug minutę pamankštinkite pėdos sąnarius. Paskui suimkite ranka čiurną ir taip pat lengvai pasukiokite pėdą vis didindami judesių amplitudę, kol pajusite šilumą. Pakartokite tą patį su kita pėda.
 
Tryliktas pratimas
 
Apkabinkite save – juk tai irgi masažas! Sukryžiuokite ant krūtinės rankas kairiąja sugriebdami dešinįjį petį, dešiniąja ranka – kairįjį. Triskart spūstelėkite pečius. Paskui tą patį pakartokite su žastais, alkūnėmis, dilbiais, kol pasieksite rankų riešus.
 
Keturioliktas pratimas
 
Eidami miegoti įtrinkite pėdas levandų aliejumi. Aromatingieji aliejai ir pėdų masažas, atliekamas juos įtrinant, padeda atpalaiduoti ir kūną, ir sielą. Yra ir papildomas pliusas: kasdienė aliejų terapija minkština ir drėkina sudiržusią pėdų odą.
 
Kad neišteptumėte patalynės, įtrynę pėdas aliejumi tuojau pat užsimaukite kojines.
 
Penkioliktas pratimas
 
Pasportavę, pasivažinėję dviračiu, pažaidę tenisą, o ir šiaip po bet kokių rankas nuvarginančių fizinių krūvių būtinai padėkite jų raumenims atsigauti.
 
Suimkite kairiosios rankos nykščiu ir smiliumi dešiniosios rankos tricepsą (prie pat peties), palaikykite kelias sekundes ir atleiskite. Kartokite šį gnaibymą, kol pasieksite alkūnę. Tada pereikite prie kitos rankos.
 
Šie paprasti pratimai atpalaiduoja raumenis ir gerina kraujotaką.
 
Šešioliktas pratimas
 
Kai skauda galvą, atsistokite, pasilenkite per klubus ir uždėkite kaktą ant kėdės atlošo taip, kad pajustumėte švelnų spaudimą. Pastovėkite taip apie 30 sekundžių. Kai atsitiesite, atsisėskite, panardinkite pirštus į plaukus, švelniai suimkite juos į kumščius ir patraukite. Palaikykite 2–3 sekundes, paleiskite. Kartokite, kol išmasažuosite visą galvą nuo kaktos iki smilkinių ir pakaušio.
 
Toks skalpo masažas atpalaiduoja įtampą, suteikia energijos.
 
Septynioliktas pratimas
 
Ant darbo stalo visada laikykite kamuoliuką (maždaug teniso kamuoliuko dydžio). Gniaužykite jį reguliariai: tai padės atpalaiduoti pavargusius pirštus, sustiprins rankų raumenis.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Oneta
2021-04-16 11:49

Patiko visi pratimai. Labai reikalingi kiekvienam ..