Veetas Mano – Osho mokinys, kilęs iš JAV, Mičigano. Tai meditacinės praktikos speciastas, žinomas savo novatoriškais metodais. Ką jis pataria žmonėms, besirūpinantiems savo sveikata?
Vienas iš svarbiausių šiuolaikinio žmogaus poreikių – emocinė pusiausvyra. Kaip išmokti atpažinti ir reikšti savo emocijas, nugalėti prieštaringus jausmus, nekaupti streso, tikslingiau ir efektyviau veikti darbe, namuose ir visose gyvenimiškose situacijose, kurios kasdien meta mums iššūkį?
Receptų daugybė, tačiau man labai patinka istorija apie mistiką Georgijų Gurdžijevą. Prieš mirtį jis paprašė sūnaus pažadėti: kai šis iš tiesų ant ko nors labai supyks ar smarkiai įsižeis, tegul palaukia 24 valandas, ir tik tada atsako. Esmė ta, kad per tą laiką situacija bus „apdorota“ dvasioje ir neišprovokuos skubotų ir netinkamų reakcijų, dėl kurių žmogus ateityje turėtų labai gailėtis. Ši išmintis man padėjo daugybę kartų įvairiose situacijose – juk gyvenime mes dažnai vienas ant kito išliejam savo emocijas ir pakenkiam tarpusavio santykiams. Taip nukenčia ne tik dvasinė, bet ir fizinė žmogaus būklė.
Viena ir kita tarpusavyje labai susiję. Atsimenu, Osho sakė, kad daugybė fizinių mūsų kūno problemų prasideda energetinio arba psichinio kūno viduje. Mano praktika įrodo, kad tai tiesa. 30 metų praktikavau įvairias gydymo metodikas. Viena iš jų – darbas su kūnu ir pečių bei nugaros įtampos šalinimas. Žmonės ateina tiek su naujomis, tiek su įsisenėjusiomis problemomis. Galiu jiems padėti, pašalinęs kliūtis, įsisenėjusias apraiškas, nugaros skausmus ir nepaslankumą.
Gal jus būtų teisinga vadinti „gydytoju“?
Aš labiau linkęs žodį „gydytojas“ palikti tiems, kurie praktikuoja tradicinę medicina. Jie gali puikiai atlikti savo darbą. Svarbiausia tik iš pradžių išsiaiškinti, kokios pagalbos ar terapijos tam tikru metu reikia konkrečiam žmogui. Net pats geriausias gydytojas nepadės, jeigu pacientui netiks gydymo būdas, todėl mano darbas daugeliui yra visiškai naujas, suteikiantis galimybę pajusti tai, kas paprastai gydytojų praktikoje neužkabinama. Aš save vadinčiau žmogumi, kurio santykis su sveikata ir problemos sprendimais yra daugialypis. Išmokus problemą spręsti energetiniame lygmenyje, gydytis bus lengviau. Sakykim, koks nors žmogus gyvenime labai daug pasiekė, ir staiga jam sutrinka miegas. Savaime suprantama, šią psichoemocinę problemą reikia išspręsti kaip galima anksčiau. Jeigu tas žmogus laukia 4–5 metus, pasikliauja migdomaisiais, jis praras daugybę brangaus laiko, per kurį būtų galėjęs mėgautis visaverte sveikata. Kartą Kinijoje pas mane pagalbos atėjo ieškoti vienas labai žinomas žmogus. Jis atskrido 3000 km, kai išgirdo, kad galiu padėti išspręsti jo problemą dėl nugaros. Įdomu tai, kad jis suvokė savo nugaros skausmus, bet tai, kad surūko po 5 pakelius cigarečių per dieną, jam neatrodė problema. Jam tiesiog patiko rūkyti, tačiau jis nežinojo, kad tokiu būdu bėgo nuo emocinės traumos skausmo, kurį vaikystėje jam sukėlė tėvas. Kai žmogus suvokė, kur glūdi problemos šaknys, jis lengvai metė šį žalingą įprotį, nors rūkė jau daug metų. Išnyko ir nugaros skausmai.
Kokia tvarka padedate į jus pagalbos besikreipiantiems žmonėms?
Visų pirma išsiaiškinu, dėl kokių problemų ateina žmogus, taip pat tas, kurių jis pats gal dar nesuvokia. Tada pradedam seansą – paprastai nuo darbo su kūnu, tuo pačiu duodant pacientui raktą, kaip susidoroti su jo sveikatai žalingais įpročiais – nejudrumu, sėdėjimu nepatogia poza, persivalgymu, sunkumų nešiojimu ir t. t. Daug kalbamės, kad suprasčiau jo vidinį gyvenimą. Tada galima pereiti prie meditacijos ir darbo su emocijomis, jeigu yra tokia būtinybė. Sesijos pabaigoje visada duodu pacientui patarimų, kaip jis gali padėti sau kasdieniame gyvenime. Jeigu tai rimta lėtinė problema, sudarau detalų planą, kaip dirbti su savimi, kad žmogus pats galėtų užtikrintai valdyti savo sveikimo procesą.
Gydytis pačiam? Argi tai įmanoma?
Kiekvienas meditaciją praktikuojantis žmogus gali gauti unikalios asmeninės patirties ir tapti savo paties gydytoju. Bet kokia technika gali daug duoti, jeigu atvira širdimi visiškai į ją pasineriate, pamirštate save. Kiekvieną metodą prasminga praktikuoti bent po tris mėnesius – tik tada galima nustatyti, tinka jis jums ar ne. Ir svarbu nepamiršti mėgautis meditacija, patirti jos metu kuo daugiau malonumo ir pozityvių emocijų. Gyvenimas nenuspėjamas ir neretai labai sunkus. Jeigu jūs sąmoningai ir su supratimu sutinkate jo siųstus išbandymus, teigiamų rezultatų ilgai laukti nereikės.
Pirmadienio interviu. Veetas Mano: „Kiekvienas meditaciją praktikuojantis žmogus gali gauti unikalios asmeninės patirties ir tapti savo paties gydytoju“
» Rašyti komentarą
» Komentarai
2012-10-31 22:15