Koks akmuo jums labiausiai tinka? (I dalis)

Apie gydomąsias akmenų savybes žinoma jau ne vieną tūkstantį metų, šiandien gydymas  jais (litoterapija) ir vėl tampa populiarus.  Po truputį tuo imama domėtis ir Lietuvoje. Manoma, kad energetinis akmenų polius teigiamai veikia žmogaus organizmą, tad ar žinote, koks akmuo jums tinka labiausiai?

Agatas

Manoma, kad ne tik sugeria negatyvią energiją, bet ir paverčia ją teigiama. Jo savininkas turi būti labai stabilus, turėti didelį dvasinį potencialą, būti įsitikinęs, kad įveikti galima viską – tokiu atveju šis akmuo tampa draugu, pagalbininku, sergėtoju.

Jis padeda sumažinti stresą, vaikams – įveikti baimę, išmokti anksčiau vaikščioti. Ilgai nešiojamas gerina regėjimą, ant kairės rankos – pašalina susierzinimą, galvos skausmą. Sergantys bronchų ligomis, astma, jaučiantys dantų skausmą ir kamuojami kosulio turėtų nešioti agato karolius.

Mėlynasis agatas gydo osteochondrozę, žaliasis – širdies ir kraujagyslių ligas, normalizuoja kvėpavimo sistemos darbą, gerina kepenų ir tulžies pūslės darbą. Sluoksniuotas agatas ligoniui dedamas į ranką. Kuomet kankina troškulys – į burną.

Rinkitės akmenį su natūraliu piešiniu – paskutiniu metu, deja, labai paklausūs dažyti. Akmuo tinka karoliams, pakabučiams ir žiedams.

Akvamarinas

Permatomas, jūros bangos arba blyškiai žalios spalvos. Labai naudingas regėjimui, stiprina nervų sistemą, inkstus, kepenis, blužnį, skydliaukę, yra silpnas diuretikas. Akvamarinu gydomi gerklės ir dantų skausmai, peršalimo ligos, bronchitas. Padeda įveikti baimes, patartina jį dėti ir ant senų žaizdų. Geriausia nešioti šio akmens karolius, sidabrinius arba auksinius pakabukus su inkrustuotu akmenėliu.

Aleksandritas

Natūralioje šviesoje jis atrodo smaragdinis, dirbtinėje – violetinis arba raudonas. Jis reguliuoja kraujotaką, valo kraują, stiprina kraujagysles. Gydo blužnį ir kasą, teigiamai veikia nervų sistemą, atkuria jausmų ir proto pusiausvyrą. Naudinga žiedą su juo nakčiai įmerkti į stiklinę vandens, o ryte nugerti keletą gurkšnių. Šį akmenį reikėtų derinti su kokiu nors kitu ir nešioti auksiniame aptaise.

Amazonitas

Žalvario spalvos, kartais melsvo atspalvio. Ramina nervų sistemą, gydo vegetacinę kraujagyslių distoniją. Suteikia džiaugsmo ir dvasinį pakylėjimą, padeda susivokti savo jausmuose. Nuolatinis nešiojimas grąžina jaunystę ir gerina odos būklę. Gerai gydo artritą, reumatinius skausmus, stuburo osteochondrozę – patariama juo masažuoti skaudamas vietas. Taip pat jis gerina žarnyno peristaltiką, padeda sutrikus kepenų funkcijai.

Nešioti karolius arba pakabučius su auksiniais apvadais.

Ametistas

Šviesiai arba tamsiai violetinės spalvos. Stiprina imuninę ir endokrininę sistemą, gerai gydo nervų, inkstų, tulžies ir šlapimo pūslės, kepenų ligas, mažina stresą, valo kraują. Ametistas gerina smegenų, hipofizės ir kankorėžinės liaukos veiklą, gydo nemigą ir galvos skausmą, atsirandantį dėl nervinės įtampos.

Akmens pavadinimas kilęs iš graikų kalbos ir reiškia „neleidžiantis apgirsti“. Padeda įveikti silpnybę alkoholiui: ametistas užpilamas vandeniu, kuris vėliau geriamas, arba dedamas saulės rezginio srityje. Jį galima nešioti ant odinės virvelės arba sidabrinės grandinėlės, kaip karolius.



Citrinas

Tai auksinio arba citrinos atspalvio permatomas kvarcas. Dauguma jo ir kalnų krištolo ypatybių sutampa. Citrinas gerai padeda sergant virškinimo organų ligomis, žarnyno atonija, vidurių užkietėjimu, stimuliuoja kepenų ir inkstų veiklą. Šis akmuo gydo visą organizmą, diabetą, sklerozę, Parkinsono ligą. Teigiamai veikia širdį, paspartina audinių atsinaujinimą.

Chrizoprazas

Obuolio, žolės, smaragdo žalumo akmuo. Stiprina širdį, stimuliuoja smegenų ir hormoninių liaukų veiklą, gerina medžiagų apykaitą ir tonizuoja odą. Akmuo taip pat mažina kraujospūdį, palengvina depresiją ir stresą, suteikia ramybės, išlygina seksualinį disbalansą. Padeda sergantiems akių ligomis, mažina jų skausmus. Juo įkraunamas vanduo: akmuo įmerkiamas į stiklinę ir paliekamas saulėje 4–5 valandoms. Nešiojamas ant kairės rankos padeda sergant nervų sistemos ligomis.

Chrizolitas (olivinas, peridotas)

Alyvuogių, gelsvai žalio arba auksinio atspalvio. Normalizuoja širdies veiklą, ir kraujospūdį, gydo nervų sistemą. Gerai padeda sergantiems peršalimo, akių ir stuburo ligomis. Gydo impotenciją ir mikčiojimą, padeda geriau išsimiegoti.

Čaroitas

Spalva įvairuoja nuo šviesios alyvinės iki tamsiai violetinės. Akmuo labai retas ir vertinamas. Stiprina organizmo gynybinę veiklą, kepenis, kasą. Jis dedamas ant atitinkamos kūno vietos (tinka pakabukai ir karoliai). Geriausia čaroitą nešioti su auksiniais arba sidabriniais papuošalais (auskarais, apyrankėmis, pakabučiais). Žiedas turėtų būti mūvimas ant bevardžio dešinės rankos piršto.

Deimantas

Deimantų gali būti labai įvairių spalvų: randama baltų, juodų, rausvų, geltonų, rudų, mėlynų ir žalių. Jeigu norite gydomojo poveikio, jie turi būti nepriekaištingos kokybės (be įtrūkimų ar dėmių).

Rytų šalyse šis akmuo naudojamas kaip tonizuojamoji priemonė: įmerkiamas nakčiai į stiklinę vandens, kuri kitą dieną per kelis kartus išgeriama. Jis saugo nuo skrandžio ligų, padeda sergantiems nervų ir psichikos ligomis (šizofrenija, depresija), įveikia nemigą. Netinka impulsyviems ir nervingiems žmonėms.

Granatas

Tamsiai raudonas, rudas, geltonas ir kitų atspalvių permatomas akmuo.

Valo ir tonizuoja virškinimo, kvėpavimo, limfos ir kraujotakos sistemą, stiprina imunitetą, ramina. Mažina aukštą temperatūrą, gerklės skausmus, didina seksualinę energiją. Geltonos arba rusvos spalvos granatai gydo odos ir virškinamojo trakto ligas, padeda esant vidurių užkietėjimui. Šio akmens turėtų vengti lengvo būdo žmonės.

Gintaras

Kaip atrodo, žinote visi. Jis būna auksinio, raudono, oranžinio, geltono ir net balto atspalvio. Gintaras teigiamai veikia skydliaukę, blužnį ir širdį. Teigiama, kad rūkantiems sumažina riziką susirgti vėžiu. Naudojamas gydyti anginą, galvos skausmus, akių ir ausų ligas. Galvos skausmo atsikratoma taip: gintaro gabalėliu glostoma aplink skaudamą vietą prieš laikrodžio rodyklę. Po 10–15 minučių skausmas praeina.

Gintaro karoliai gydo skydliaukę, užkerta kelią galvos skausmams, gerina nuotaiką, sušvelnina magnetinių audrų ir staigių oro permainų neigiamą poveikį. Mažiesiems slopina dygstančių dantukų keliamus skausmus.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
nesvarbu
2017-02-03 12:35
Idomiu aš turiu žieda su žaliu agatas
roma
2012-11-14 21:39
geras pazintinis straipsnis,gintara isbandziau,veiksminga priemone uzdegimas gydyti ji garinant,bet kiek paslapciu saugo gamta).
susinervines
2012-01-17 23:02
,,,,,,,,,,,,,, Koėl 2 (du) Akvamarino apibudinimai???

Manau tau laikas skaityti atidziau o paskui skiesti...
slapta
2012-01-16 17:39
dar (koks akmuo jums labiausiai tinka) (antra dalis)
bla bla
2012-01-06 16:46
linda, ne, tai ne nervu ligos