Gyvename inovacijų ir technologijų laikais, tačiau būtent tai verčia skubėti ir dažnai pamirštame save. Naujas darbas, gyvenamosios vietos pakeitimas, egzaminas ar tiesiog įtampa darbe – visa tai sukelia stresą, kuris gali ne juokais sutrikdyti mūsų kasdienybę. Šeštadienį, laidoje „Sveikata.lt“ kalbėsime apie tai, kaip pagelbėti savo organizmui kovojant su ilgalaikiu ir trumpalaikiu stresu.
Pokalbio pašnekovas, psichoterapeutas, „Švenčionių vaistažolių fabriko“ direktorius Elmantas Pocevičius teigia, jog pirmiausia reikia atskirti dvi streso rūšis, kurių poveikis organizmui taip pat labai skirtingas: „Turime atskirti, jog yra dviejų rūšių stresas. Viena iš jų – trumpalaikis. Tai apsauginė fiziologinė, psichologinė ar hormoninė organizmo reakcija, į visus išorinius ir vidinius dirgiklius. Tai yra naudingas dalykas, jis padeda mūsų organizmui prisitaikyti prie kintančios aplinkos. Tačiau jeigu tas dirgiklis, kuris sukelia stresą, mus veikia ilgą laiką, tuomet atsiranda lėtinis stresas. Prie jo mes esame linkę prisitaikyti. Kol organizmas stiprus, mes dažniausiai net nejaučiame, kad kovojame su šios rūšies stresu, tačiau mūsų jėgos nėra begalinės ir kažkuriuo metu, tas poveikis gali pasireikšti“.
Šiuolaikinė medicina dažniausiai skirta greitam ir efektyviam simptomų gydymui, tačiau tai nesprendžia priežasties, dėl kurios atsiranda vieni ar kiti simptomai. Todėl pašnekovas pataria, jog geriausia būtų derinti fitoterapiją ir šiuolaikinę mediciną: „Naudodami tik augalinės kilmės preparatus, negausime tokio efektyvaus poveikio, kokį gautume išgėrę tabletę. Todėl pats geriausias dalykas yra suderinti tas dvi rūšis – tradicinę mediciną ir fitoterapiją. Tokiu būdu gausime mažiau pašalinių reakcijų ir efektą, kurio norime“.
Laida „Sveikata.lt“ jau šį šeštadienį, 9 val. 30 min. per žiūrimiausią TV3 televiziją!
40-50 % žmogaus kūno šilumos gali būti išvėdinta per galvą (be kepurės), nes galvoje yra labai daug kraujagyslių
Kitas faktas
Komentarai