Pirmadienio interviu. Saulius Urbonas: „Sveikas gyvenimo būdas – tai, visų pirma, laimė ir kaifas“

Pirmadienio interviu. Saulius Urbonas: „Sveikas gyvenimo būdas – tai, visų pirma, laimė ir kaifas“

Sveikas gyvenimo būdas – neišsemiama tema. Šį kartą kalbiname Saulių Urboną – daugeliui jau gerai pažįstamą humoro jausmo nestokojantį sveikos gyvensenos ir asmenybės ugdymo mokytoją.

Nors Jus ne kartą buvo galima išvysti televizijoje ar paskaityti apie Jus spaudoje, daliai mūsų skaitytojų esate visiškai nežinomas. Kaip jiems prisistatysite?
Na, esu jaunas, stiprus, energingas penkiasdešimt vienerių metų jaunuolis, mokantis ir kitus gerai jaustis, pasitikėti savimi ir tobulėti. Užsiimu fiziniu ir psichologiniu paruošimu jau trisdešimt metų, o sveika gyvensena ir jos propagavimu – daugiau kaip penkiolika. Tikiu, kad kiekvienas gali būti sveikas ir sėkmingas tik tokiu atveju, jei subalansuoja tris pagrindinius dalykus: mitybą, fizinį aktyvumą ir psichiką. Ir tikrai žinau, kad tik pats žmogus gali nuspręsti, kur yra jo galimybių ribos. Mėgstu savo darbą ir esu laimingas, susitikdamas su skirtingais žmonėmis.

Kaip atrodo Jūsų dienotvarkė?
Pradedu dieną gan anksti, pabundu dažniausiai su saule, bet žiemą jos nesulaukiu... Keliuosi tarp šeštos ir septintos valandos. Dar būdamas lovoje darau „Lovos“ pratimus – tai pratimų sistema pilvo presui ir nugaros raumenims, negadinant pačio stuburo. Tada valausi dantis ir prausiuosi tik veidą, atsigeriu ir bet kokiu oru bėgu į lauką – du, trys kilometrai, mankšta ir dinaminės meditacijos technika. Tada grįžus jau dušas ir pirmieji pusryčiai, kurie visada yra tik iš vaisių. Per dieną valgau vaisius, žalumynus ir daržoves, o vakare dar gali būti riešutų, sėklų ar kokių nors grūdų patieklų.  Kas antrą dieną darau jėgos pratimus. Kitas dienos laikas skirtas darbui – paskaitos, kursai ir individualus darbas su mokiniais ir, jei lieka laiko, – skaitymas, internetas ar šiaip atsipalaidavimas.

Kas, Jūsų manymu, yra sveikas žmogus?
Sveikas žmogus – energingas, šviesia galva, atsparus stresams ir tik paskutinis kriterijus – tiesiog neserga. Sveikata yra bazė laimei ir gerbūviui. Kai esame sveiki, mus domina gyvenimas, mes mokame džiaugtis, turime energijos ir noro dar daugiau sužinoti, išbandyti, įgyvendinti. Sveikata yra brangiausias turtas –  tai ne nuvalkiota frazė, o pagrindinė vertybė.

Šiandien sveikatos tema galima rasti daugybę prieštaringos informacijos. Kaip nepasimesti jos sraute ir atsirinkti tai, kas teisinga?
Kaip ir visose kitose srityse, taip ir sveikatingumo srityje – tik profesionalas turi pakankamai kriterijų, kad galėtų atskirti tiesą nuo „popso“ arba manipuliacijų. Todėl vienareikšmiškai patariu kreiptis į žmones, kurie toje srityje dirba ir patys gyvena pagal dėsnius, kurių moko kitus. Šitoje vietoje privalau pridurti, kad medikai nėra sveikatos profesionalai, jų profesija – ligos.

Daugelis įsivaizduoja, kad sveikas gyvenimo būdas – tai kažkoks baubas, reikalaujantis didelių aukų ir nežmoniškų pastangų. Kaip yra iš tikrųjų?
Sveikas gyvenimo būdas – tai, visų pirma, laimė ir „kaifas“. Sunkumų būna tik pereinamuoju laikotarpiu, kol organizmas persitvarko ir kol mūsų smegenys suvokia, kaip GERAI gali būti be visų mums peršamų nesąmonių. Atsisakius išorinių stimuliatorių, gana greitai organizmas atnaujina savo funkciją – laimės hormonų gamybą ir jų tiekimą, meditacijos padaro mus atsparius stresui, o nuo fizinių pratimų kūnas tampa vėl jaunas, stangrus ir užgrūdintas, trokštantis ir galintis džiaugtis!

Ką patartumėte daryti, kad šaltuoju metų laiku išliktume žvalūs, sveiki ir darbingi?
Eiti į lauką, sportuoti, nebambėti ir nekaltinti oro. Visa kita – kaip ir visais kitais metų laikais. Sveikam, laimingam žmogui – bet koks oras yra geras.

Ko palinkėtumėte mūsų skaitytojams?
Labai noriu palinkėti nenustoti savęs atradinėti, atsisakyti stereotipų, išdrįsti ir pasiryžti pokyčiams, nes tik pokyčiuose ir jų procese mes suprantame, kas yra tikroji laimė (šypsosi – red.) Ir dar: neatidėliokite svarbių dalykų, jei jau nusprendėte kažką keisti – nelaukite nei naujų metų, nei pirmadieno, nei palankesnio laiko, darykite DABAR.

Dėkojame už pokalbį.

Komentarai (6)

Irena 2013-01-20 08:16
Zaviusi Saulium,kaip tvirta asmenybe,zinanciu ko nori ir pasidalinanciu savo patirtim ir infomacija,su tais kuriems ju reikia.Man patinka laisvi zmones.
Irena 2013-01-20 08:15
Patarimas-tiems kam nepatinka,geri dalykai,informacija,mokytijai-kai kritikuojate kitus,pasidomekite savimi,ar esate tobuli?
as 2013-01-05 21:19
tai jau cia sveikas gyvenimo budas-pusryciai is vaisiu ir darzoviu.ar bent zinome kas,kaip tie bananai nunokinti,ar agurkai uzauginti?kas kita butu,jei isejes y lauka,nuo medzio galetum pasiskinti...
RR 2013-01-04 20:30
SAUNUOLIS! LINKIU SEKMES!
Nely 2013-01-02 11:45
Na Urbonai niekuo neipatingas tu, kiek gali reklamuotis?
Sveikuole 2013-01-02 11:40
Nezinau kodel, bet jam jauciu antipatija...Gal todel, kad jis landus, stengiasi reklamuotis. Tiesa pasakius, juk tai jo uzdarbis...

Ar žinote, kad...

Liežuvis turi apie 9000 skonio receptorių. Skonis geriausiai skiriamas esant 24 laipsniams Celsijaus

Kitas faktas