Aerobika: nuo ko pradėti?

Kiekvieną pavasarį ir vasarą minios žmonių ima lankytis sporto klubuose. Vieniems fitnesas jau seniai ne naujiena – jie išbandė įvairias jo rūšis ir žino, kas ir kaip. Kiti gi blaškosi, nenumanydami, nuo ko geriausia pradėti. O vis dėlto – nuo ko?

Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti prieš pradedant sportuoti – tai suvokti tikruosius savo sporto klubo lankymo motyvus. Kitaip tariant, iš pradžių gerai pagalvokite, kokie yra jūsų tikslai, ko norite pasiekti. Jeigu turėsite išsikėlę konkretų tikslą, savaime suprantama, jo siekti bus daug paprasčiau:

 

  • Ar norite susigrąžinti suglebusių raumenų tonusą?
  • Gal pageidaujate numesti vieną kitą nereikalingą koligramą, sumažinti kai kurių kūno dalių apimtis?
  • O gal jūsų pagrindinis tikslas yra pagerinti savo fizinę ištvermę?


Priklausomai nuo to, kokio rezultato pageidaujate, jūs išsirinksite ir atitinkamą kryptį. Jeigu norite padidinti kūno raumenų masę, jums reikės jėgos treniruočių. Jeigu mankštinsitės treniruoklių salėje, galėsite padaryti taip, kad vienos raumenų grupės bus daugiau, kitos – mažiau. Nepamirškite sportuodami laikytis specialios baltymų dietos, ir puikius rezultatus pamatysite jau visai netrukus. Tereikia trupučio valios ir kantrybės.

Aerobika – tai pratimai, atliekami klausantis ritmingos muzikos. Ji vyksta įvairiu tempu, priklausomai nuo krypties, jai naudojamos skirtingos priemonės. Galima išskirti, pavyzdžiui, žingsninę aerobiką (step aerobiką), vandens aerobiką (akvaerobiką), aerobiką, orientuotą į jėgą, ir panašiai.

Vadinamasis strečingas (angl. stretching) – tai viena iš fitneso rūšių (įvairūs raumenų, sausgyslių ir sąnarių tempimo pratimai). Galima išmėginti papildomai, greta kitų fitneso rūšių, arba padaryti tai pagrindiniu užsiėmimu.

Liekninamasis kvėpavimas (geriau žinomas kaip pilatesas) – tai pratimų metodika, kurios pagrindą sudaro šeši principai. Pats pagrindinis iš jų – tai koncentracija. Savaime suprantama, dėl tokių ypatybių ši fitneso rūšis tiks tikrai ne kiekvienam.

Tiek apie „tradicija“ tapusį fitnesą. Vis dėlto naivu manyti, kad viskas čia ir pasibaigia. Fitneso rūšių yra daug ir įvairių. Šiuolaikinis mokslas nesėdi vietoje susidėjęs rankas – naujausi išradimai, naudojami fitneso treniruotėms, gali jums užgniaužti kvapą. Pavyzdys: „kangoo jump“, arba „kengūriški šuoliukai“ – tai 14 metų darbo vaisius. Jiems naudojama spyruokliuojanti avalynė – batai su specialiu įtaisu.

Praktiški šveicarai sukūrė tikrą stebuklą – šokinėjimui skirtus batus, užpatentavo savo išradimą ir netgi sukūrė naują aerobikos rūšį – šuoliukų aerobiką (jump aerobiką).

Atlikti tyrimai patvirtino, kad naujoji aerobikos rūšis sveikatai ir organizmo stiprinimui yra iš tiesų naudinga. Kaip teigia patys gamintojai, šis išradimas pasižymi saugumu, patogumu, atsparumu, tinka bet kokio amžiaus žmonėms nuo 5 iki 60 metų.

Tikimės, kad šis trumputis straipsnelis bent šiek tiek padėjo suprasti, kas yra fitnesas ir koks jis gali būti, apsispręsti, ką norėtumėte išmėginti. Bet kuriuo atveju, nusiteikite, kad treniruotės turės būti regulirios. Pradėkite, pavyzdžiui, nuo 15–20 minučių per dieną ir po truputį didinkite krūvį. Galime jus užtikrinti, kad pirmuosius džiuginančius rezultatus pamatysite jau po mėnesio.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
sss
2012-06-03 23:12
as lankau aerobikos treniruotes ir labai dziaugiuosi. ir nuotaika geresne ir fizine bukle