Garsenybių treneris apie klaidas, kliudančias lieknėti

Sutikite: labai apmaudu, kai labai stengiatės, o rezultatų – nematyti. Taip gali nutikti ir sportuojant: liejate prakaitą sporto salėje, maitinatės sveikai, bet jokio progreso. Ar ką nors darote netinkamai?
 
Iš pradžių – blogos naujienos. Kaip teigė asmeninis treneris Harleys Pasternakas, dirbantis su tokiomis garsiomis asmenybėmis, kaip Ariana Grande, Katy Perry ir Kanye Westas, norint pasiekti tam tikrų rezultatų, nėra nustatyta, kokie sveiki įpročiai ir jų balansas yra idealūs.
 
Nors manote, kad pagaliau susikūrėte tobulą mitybos ir treniruočių planą, yra keletas veiksnių, kurie itin kenkia jūsų rezultatams. Gera žinia ta, kad įmanoma jų išvengti.
 
Asmeninis treneris Harleys Pasternakas atskleidė didžiausias klaidas, kurios žmonėms neleidžia džiaugtis norimais rezultatais.
 
Prieš ar po treniruotės suvartojate daugiau kalorijų, nei jų sudeginate
 
Puiki treniruotė nereiškia, kad sudeginote viską, ką suvartojote.
 
„Dažnai žmonės manęs klausia, ką reikėtų valgyti prieš ir po treniruočių. Nebent jei planuojate dalyvauti Olimpinėse žaidynėse, kokia prasmė suvartojus didelį kiekį kalorijų, visas jas sudeginti sporto klube, o po to vėl prisikimšti?‘, - sakė treneris.
 
Nepaisant griežtos dietos, jis savo klientams leidžia 2 kartus per savaitę suvalgyti tai, ką jie labiausiai mėgsta, o šio patiekalo kalorijos nėra skaičiuojamos. Tai visai kas kita, nei vadinamieji „cheat meals“.
 
„Jūs neapgaudinėjate savęs. Jūs to patiekalo nusipelnėte“, - sakė jis.
 
Atliekate per daug intensyvius kardio pratimus
 
Kad atlikdami kardio pratimus neprarastumėte per daug raumenų tonuso, Harleys širdį stiprinti savo klientams liepia pasivaikščiojimais ir skaičiuojant nueitus žingsnius, kurių skaičius vakare turėtų siekti 10 000 – 14 000. Kaip tai padaryti? Investuokite į itin patogius sportinius batelius, su kuriais nesinorės išsiskirti.

 
„Kai jūsų pėdos yra laimingos, jūs būsite labiau linkęs lipti laiptais, o ne kilti liftu, norėsite išeiti pasivaikščioti, o ne sėdėti namie prie televizoriaus“, - teigė treneris.
 
Kilnojate per sunkius svarmenis
 
Norėdamas padėti įgyvendinti savo klientų tikslus, Harleys rekomenduoja jiems 4-5 dienas per savaitę atlikti 2-3 pasipriešinimo judesius. Svarbiausia atrasti balansą tarp kardio ir svorio kilnojimo pratimų. Jis tai prilygina rūpinimuisi augalais – nėra nustatyto tobulo vandens ir oro kiekio, nes augalui, kad augtų ir derėtų, reikia abiejų ir kartais nevienodais kiekiais.
 
Nepakankamai miegate
 
Vienas iš bene svarbiausių fitneso elementų, kuriuos ignoruoja žmonės – miego kokybė ir jo trūkumas. Savo klientams treneris rekomenduoja miegoti 7-8 valandas, nes tik tinkamai pailsėjęs organizmas pasieks reikiamų rezultatų.
 
Patiriate stresą
 
Streso metu į organizmą išskiriamas didelis kiekis hormono kortizolio, kuris, pasak įvairių mokslinių tyrimų, skatina svorio augimą.
 
Per dažnai žvilgčiojate į telefoną
 
Kasdien būtina nors valandai atsiriboti nuo bet kokių technologijų. Ką tuo metu veikti? „Užsiimkite tuo, kas jums kelia džiaugsmą, pasirūpinkite artimu žmogumi, sportuokite, eikite pasivaikščioti ar pavakarieniaukite“, - pasakojo Harleys.
 
Nusistatėte netikroviškus tikslus
 
Jei kelis mėnesius sunkiai sportuojate, tačiau vis tiek neturite ryškaus pilvo preso, jūsų raumenys neryškūs, tai dar nereiškia, jog metas keisti treniruotės pobūdį. Būkite kantrūs. „Tiesiog judėkite į priekį. Norint pasikeisti ar sutvirtėti, tai daryti reikia lėtai ir užtikrintai“, - teigė jis. 

» Rašyti komentarą