Joga – vietoj puodelio kavos?

asmeninio archyvo nuotrauka

Puodelis kavos yra jūsų mėgstamiausias būdas pradėti dieną? Bėda ta, kad kofeino perteklius gali tapti bemiegių naktų, perdėto dirglumo, agresyvumo ar neadekvataus susierzinimo priežastimi. Daugybė tyrimų įrodo, kad energetinis kavos poveikis yra trumpalaikis, o pernelyg dažnas jos vartojimas turi daugiau šalutinių efektų nei teikia naudos.

Mūsų energijos lygis priklauso nuo daugybės dalykų – nuo to, kiek miegame, kaip maitinamės, kiek dėmesio skiriame fiziniam judėjimui. Ar pastebėjote, kad bene kasdien sąmoningai ar nesąmoningai išreiškiate norą turėti šiek tiek daugiau energijos? Iš kur tuomet gauti kiekvieną dieną mums taip reikalingos energijos darbui, šeimai ir įdomioms veikloms, jei esame įpratę jos gauti, tarkime, gerdami kavą?

„Studijos Om“ įkūrėja, Mai Ram jogos mokytoja Gabija Petronytė netrunka pateikti atsakymą – iš jogos!

Gabija dalijasi savo asmenine patirtimi: „Pati visą gyvenimą buvau aktyvi, tačiau 2017-aisiais daug keliavau, šiek tiek eksperimentavau tiek su kūnu, tiek su protu ir sąmone. Stebėjau, kaip kūnas reaguoja į įvairius krūvius ir į visišką „tinginio“ režimą. Atrodė, kad esu iš prigimties tokia energinga, kad įvairūs subtilūs pojūčiai tarsi natūraliai ateina, be jogos praktikų pagalbos... Tačiau po beveik metų supratau, koks galingas įrankis, siųstas mums iš aukščiau, yra joga! Nuolatos praktikuojant jogą miego trukmė sutrumpėjo, tačiau kokybė ir gylis žymiai pagerėjo – kol neatlikinėjau asanų miego trukmė buvo pailgėjusi, o kokybė suprastėjusi. Eksperimento metu padidėjo mano kūno svoris ir tuo pačiu noras vartoti nesveiką maistą, saldumynus, oda tapo ne tokia švytinti, nukrito energijos lygis, atsirado nuotaikų svyravimų ir pasireiškė daug kitų aspektų, kurie domino efekto principu vijo vienas kitą. Grįždama į ankstesnį režimą jaučiu, kaip džiaugiasi ir atsigauna kūnas, gerėja nuotaika, kyla motyvacija, darbingumas ir efektyvumas, grįžta subtilūs pojūčiai, gilėja meditacija.“


Mūsų energija arba gyvybinė jėga glūdi gebėjime sujungti savo fizinę, psichinę ir emocinę patirtis. Jei jogą praktikuosite mažiausiai tris sykius per savaitę, netruksite pajusti, kaip keičiasi jūsų gyvenimo kokybė ir kad joga – puikus energijos šaltinis. Jums natūraliai norėsis atsisakyti kitų energijos suteikiančių, bet nebūtinai sveikatai naudingų įpročių. Labai gali būti, kad jogos praktikos taps jūsų naujuoju įpročiu, kuriuo imsite mėgautis kasdien. Bet iš pradžių Gabija siūlo tiesiog ateiti į pirmąją jogos pamoką ir „apčiupinėti“ ją patiems. Labai svarbu nepabūgti pirmosios jogos pamokos, net jei ji pasirodė kiek sudėtinga ar nebuvo visiškai aišku, kaip atlikti vienas ar kitas asanas. O po to mokytoja siūlo būtinai ateiti ir į antrąją, ir į trečiąją pamoką, taip pat pamėginti nueiti pas kitą jogos mokytoją ar išmėginti kitą jogos praktikų rūšį. Ir tęsti eksperimentą lankant jogos pamokas kelis syk per savaitę mažiausiai mėnesį. Tik tuomet galima bus bent šiek tiek pajusti tą naują kokybę, kokios joga teikia gyvenimui.

Itin daug energijos suteikia tam tikros aktyvaus kvėpavimo technikos, Žemyn žiūrinčio šuns, Lentos, Kobros asanos. Žinoma, pravartu lankyti jogos praktikų užsiėmimus, kuriose yra tinkamas balansas įvairių, ne tik energiją didinančių asanų, bet jei rūpi didinti energiją ir papildomai praktikuoti namuose, galite paprašyti savo jogos mokytojo(-os) pamokyti būtent šiam tikslui skirtų asanų ir būtinai įsitikinti, ar teisingai jas atliekate.

„Artėjant pavasariui verta pradėti praktikuoti naują gyvenimo būdą tiems, kas vis atidėliojo, o kitiems – proga dar labiau pagilinti ir sustiprinti jogos praktikas, nes, bet kuriuo atveju, jų nauda – akivaizdi,“ – sako Gabija.

Jogą verta pradėti lankyti net ir visiškai ezoteriniais dalykais nesidomintiems žmonėms, tiesiog praktiniais sumetimais – norint įgyti daugiau sąmoningumo, vitališkumo, pozityvumo bei energijos veikimui to, ką norite veikti. Taigi prieš gerdami antrą ar trečią puodelį kavos, išmėginkite jogą!

» Rašyti komentarą