10 sporto privalumų

Tai, kad reguliarus fizinis krūvis yra naudingas, žino daugelis, tačiau šios žinios būna labai abstrakčios, todėl motyvacijos mankštintis neretai pritrūksta. Kokie gi yra sporto privalumai?

 

  • Dešimtis kartų padidėja tikimybė, kad gyvensite ilgiau ir sveikiau. Reguliarūs pratimai sumažina insulto, širdies ligų, hipertonijos, per didelio cholesterolio lygio, diabeto ir kai kurių vėžio rūšių riziką. Tyrimai rodo, kad lieknų, tačiau nesportuojančių vyrų mirštamumas 2 kartus didesnis negu tų, kurie  mankštinasi reguliariai.
  • Būsite lieknesni. Dietų laikymasis dažniausiai baigiasi tuo, kad netenkama daug skysčių ir raumenų masės, o nekenčiami kilogramai sugrįžta beveik iš karto, kai grįžtate prie savo mitybos įpročių. Jeigu imsite sportuoti, mažės riebalų, o ne raumenų masė, rezultatai bus stabilesni.
  • Tapsite stipresni ir ištvermingesni, turėsite daugiau energijos. Tikriausiai ir jums yra tekę susidurti su žmonėmis, kurie nesugeba įgyvendinti savo tikslų, žmonių, kuriems trūksta energijos aktyviam gyvenimui (o gal ir jūs patys esate vieni iš jų?). Netgi nelabai intensyvūs, tačiau reguliarūs užsiėmimai suteiks daugiau jėgų, reikalingų dirbti sode ar darže, tempti pirkinių krepšius ar tiesiog lengviau užlipti laiptais.
  • Sutvirtės kaulai. Tiek moterų, tiek vyrų kaulai pradeda retėti maždaug nuo 35 metų. Sunkumų kilnojimas gali ne tik sustabdyti kaulų masės nykimą, bet ir pakreipti šį procesą į priešingą pusę (tai puikus būdas išvengi osteoporozės).
  • Užkirsite kelią strėnų skausmams (arba bent jau sumažinsite tikimybę). Preso ir apatinių nugaros raumenų stiprinimas – puiki strėnų skausmų profilaktikos priemonė. Mankšta padeda sumažinti jaučiamą diskomfortą.
  • Rečiau sirgsite. Bėgiojimas, vaikščiojmas, plaukiojimas ir sunkumų kilnojimas teigiamai veikia imuninę sistemą.
  • Geriau miegosite. Įrodyta, kad sportuojantys žmonės užmiega greičiau, jų miegas yra gilesnis. Jeigu jūs dažnai nubundate naktimis, sportas padės išspręsti šią problemą.
  • Sportas padės išsaugoti aštrų protą iki pat senatvės. Daugybė tyrimų visame pasaulyje rodo, kad reguliarūs fiziniai pratimai teigiamai veikia smegenis, gerina jų veiklą, padeda išvengti silpnaprotystės ir Alzheimerio ligos.
  • Pasitaisys nuotaika. Jau niekam ne naujiena, kad po reguliarių treniruočių žmonės jaučiasi laimingesni, pamiršta nerimą, depresiją, pyktį ir stresą.
  • Patirsite daugiau gyvenimo malonumo. Natūralu, kad kai būsite sveiki ir geros formos, pasaulis atrodys daug mielesnis ir gražesnis.


Atminkite, kad dauguma su senėjimu susijusių problemų yra susijusi su pasyviu gyvenimo būdu. Pakeiskite jį, ir jūsų gyvenimo kokybė pagerės.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Naimė
2021-08-01 12:24
Atrasti savo sportą, kuris patinka būtent jums. Man vaikščiojimas yra tai, ko niekada netingiu daryti, kas užveda širdį, įdarbina visus raumenis. Jokių traumų. Žmogaus kūnas sutvertas vaikščioti, tai natūraliausias, efektyviausias ir saugiausias sportas.
Vytas
2012-07-02 11:03
Galiu pasakyti tiek, kad kai pradėjau sportuoti, savaime sumažėjo noras valgyti, o su laiku sportas pakeitė tokius įpročius kaip rūkymas. Taigi iš esmės pradėjus sportuoti kardinaliai pasikeitė visas gyvenimas