Bėgimo takeliai sporto salėse sulaukia vis daugiau gerbėjų, o kartais net „išstumia“ bėgiojimą parku gryname ore. Ir tai nestebina – juk per lietų ar šalčius į lauką eiti norisi mažiausiai. Tačiau tiesa ta, kad abiem atvejais bėgama skirtingai, todėl žinoti šias taisykles pravers kiekvienam.
Apšilimas. Nesvarbu, ar bėgiosite lauke, ar sporto salėje. Po pasisveikinimo su draugais būtina apšilti, kad sumažintumėte traumų tikimybę.
Bėgimo takelio pakilimo kampas. Jei nesiruošiate pulti ant kalno stovinčios tvirtovės, nėra reikalo rinktis labai „stataus“ kampo – norėsite įsikibti, krūvis sumažės ir pasiskirstys kitoms raumenų grupėms, be to, turėsite labai susikoncentruoti. Jei jaučiate, kad reikia laikytis, vadinasi, bėgate per greitai arba pakilimo kampas per daug didelis.
Koncentracija. Jei norite išvengti traumų, nesukiokite galvos į šonus, dairydamiesi draugų, instruktoriaus ar televizoriaus – susitelkti reikėtų tik į bėgimą. Na, o jeigu vis dėlto tai atrodo per daug nuobodu, televizorius turėtų kabėti tiesiai priešais jus (nors geriau apsieiti be jo).
Progresas. Jei norite daryti pažangą, turite nuolat kaitalioti treniruočių programas. Keiskite pakilimo kampą, bėgimo intensyvumą, atstumus, bėgimo laiką... Nuolat eksperimentuokite.
Bėgimo takelio kompiuteris. Nors ekrane galite matyti įspūdingus skaičius, nereikia visko priimti už gryną tiesą. Visi rodikliai apskaičiuoti pagal matematines formules, ir negali tikti kiekvienam – visų medžiagų apykaita šiek tiek skiriasi. Orientuokitės į savo pojūčius.
Bėgimo takeliai: ką reikia žinoti
» Rašyti komentarą