Kuo sveikatai naudingas ruduo?

Niekam nėra paslaptis, kad daugelis žmonių rudens labai nemėgsta – omenyje turime ne tik mokinukus ir studentus, kuriuos taip sunku rytais išversti iš lovos, bet ir tuos, kuriems mokslo metai jau seniai liko praeityje. Ir nieko nuostabaus – juk manoma, kad šis metų laikas yra depresyvus; dienos trumpėja, o ir orai dažniausiai taip pat nebedžiugina... Vis dėlto yra ne viena priežastis, kodėl juo reikėtų mėgautis. Įrodyta, kad ruduo yra naudingas sveikatai!

Visų pirma, netrūksta fizinės veiklos, todėl nebūtina paploninti piniginės ir keliauti į sporto klubą, kad palaikytumėte gerą formą. Derliaus rinkimas, lapų grėbimas – visa tai padeda efektyviai deginti kalorijas (pavyzdžiui, vieną valandą rinkdami obuolius išeikvosite per 300 kalorijų).

Antra – tai puiki galimybė aprūpinti savo organizmą naudingomis medžiagomis, pasiruošti sveikatai naudingų vaisių ir daržovių atsargų. Ar žinojote, kad obuoliai mažina blogojo cholesterolio lygį kraujyje, kad moliūguose ir saldžiose bulvėse mažai kalorijų, tačiau gausu vitamino E, kad imbierai turi daug ląstelienos ir kalio?


Trečia – šiuo metų laiku saulė jau nėra tokia aktyvi, tad tikrai neperkaisite ir nenudegsite. Galima daugiau laiko praleisti gryname ore.

Jeigu sužvarbsite, sušilti jums padės žalioji arbata – jos sudėtyje yra antioksidantų polifenolių, padedančių organizmui kovoti su infekcijomis. Na, o taip mėgstamas rytinis puodelis kavos, kaip rodo naujausi tyrimai, gali pasitarnauti kaip puiki vėžio profilaktikos priemonė.

Ir pabaigai: mokslininkų teigimu, tie žmonės, kurie gimė rudenį, turi daugiau galimybių sulaukti šimto metų, tad liūdėti ir versti kaltės dėl blogos nuotaikos ar šlubuojančios sveikatos šiam metų laikui tikrai neverta!

» Rašyti komentarą
» Komentarai
samanta
2013-02-02 09:02
man patinka