Fitnesas toms, kam per 30

Štai koks paradoksas: kuo mums daugiau metų, tuo labiau vertiname jaunystę ir iš visų jėgų stengiamės ją sulaikyti. Tik Bridžita Bardo gali sau leisti sakyti: „Aš niekada nesiskirsiu su savo raukšlėmis, nes man jos labai brangiai kainavo“. Dauguma moterų vis dėlto norėtų kaip galima ilgiau išlikti jaunos ir gražios.

Jeigu pradėjote lankyti sporto klubą, neverta iš karto nertis iš kailio ir stengtis įtikti savo instruktoriui: skaičiuokite pulsą ir sumažinkite apkrovą, jeigu jis didesnis nei 140.

Norint atrodyti gražiai, tenka pasitelkti visą priemonių arsenalą: kosmetikos priemones, dietas, netgi „sunkiąją artileriją“ – plastines operacijas. Mūsų dienomis pakoreguoti amžiaus padarinius nekainuoja taip jau brangiai, tačiau naivu manyti, kad atsigulus po skalpeliu galima nugalėti laiką. Vien kosmetologijos pasiekimų nepakaks. Jau nuo senų laikų žinoma, kad tikrąjį moters amži7 pirmiausiai išduoda rankos ir... eisena.

Būtent judesių lengvumas yra geros viso organizmo būklės (ir biologinio dailiosios lyties atstovės amžiaus) rodiklis. Galima atsikratyti raukšlių, įsistatyti sniego baltumo dantis, įtraukti pilvą ir sverti tiek, kiek aštuoniolikmetė panelė, tačiau kūno apgauti nepavyks. Jeigu nepalaikysite formos, pirmasis žingsnis pusiau sulenktomis kojomis išduos visą jūsų gyvenimišką patirtį.

Nenuostabu, kad sakoma: judėjimas – tai gyvenimas. Šiuolaikiniai sporto klubai siūlo ne vieną ir ne dvi programas, kurios teiks jums ir naudą, ir malonumą, padės atrodyti gražiau. Tačiau ką ir kaip pasirinkti, į ką atsižvelgti?

Būkime realistai: keturiasdešimtaisiais gyvenimo metais užsiimti taip pat intensyviai, kaip ir prieš 20 metų, yra neįmanoma ir kenksminga. Visų pirma reikėtų objektyviai įvertinti savo sveikatą. Atkreipkite dėmesį į širdies, sąnarių, stuburo ir kraujagyslių būklę: būtent šios gyvojo mechanizmo dalys bėgant laikui nukenčia labiausiai, tad mankštintis reikia itin atsargiai.

Fiziniai pratimai anti-ageing tipo treniruotėse turi būti orientuoti į organizmo kraujotakos gerinimą, osteochondrozės ir osteoporozės profilaktiką, laikysenos korekciją ir smegenų aprūpinimo deguonimi gerinimą.

Pagrindinė taisyklė, renkantis programą „tiems, kam per...“, turi būti individualus krūvio parinkimas. Pagerinti laikyseną padės pilateso ir panašios treniruotės, pagražinti presą ir sustiprinti stuburą padės specialios jėgos pamokos, pavyzdžiui, funkcinė treniruotė.

Atliekant bet kokį judesį svarbiausia yra lėtas tempas, nedaryti staigių judesių, šuoliukų, staigiai nesmūgiuoti. Negalima ilgą laiką atlikti tų pačių judesių (pavyzdžiui, dviratį be pertraukos minti sporto salėje galima ne ilgiau kaip 15 minučių). Dar geriau, kai pratimai atliekami atsižvelgiant į savo kvėpavimą. Reikšmę turi ir muzika: ji turi būti meditacinio pobūdžio, maloni ausiai, o ne įkyri ir bumsinti.

Galima

Norint pasiekti geriausių rezultatų, būtina pirmiausia apmąstyti savo treniruotes. Instruktoriaus nurodymų vykdymas – dar ne viskas. Reikia įsiklausyti į savo kūną, suvokti, kas jam „patinka“, o kas – ne. Kovojant su amžiumi nereikia nertis iš kailio ir prievartauti savęs – kiekvienas judesys turi teikti džiaugsmą ir malonumą.


Kovojant su dėl amžiaus atsirandančiomis problemomis tinka tempimo pratimai, pusiausvyros ir judesių koordinacijos ugdymas.

Jums tiks pilatesas, pratimai su ortopediniu gimnastikos kamuoliu. Futbolas ugdo jėgą ir ištvermę, šokiai (baletas, pilvo, lotynų Amerikos šokiai), savaime suprantama, koordinaciją ir lankstumą. Idealiu atveju reikėtų atlikti tik tuos pratimus, kur nėra staigių judesių.

Jeigu sporto klubas siūlo kvėpavimo gimnastikos kursus – nepraeikite pro šalį.

Baseinas, vandens aerobika ir apskritai bet kokie užsiėmimai vandenyje dėl jo pasipriešinimo lavins raumenis, tačiau krūvis, tenkantis sąnariams, bus minimalus.

Patartina išbandyti ir tuos užsiėmimus, kuriems be fizinio krūvio taip pat reikia sukoncentruoti dėmesį, medituoti. Joga, tai-či ir kitos Rytų praktikos – puikus pasirinkimas.

Galima, tačiau atsargiai

Treniruoklių salėje užsiimti galima tik prižiūrint instruktoriui, jėgos ir svorio apkrovos turi būti nedidelės. Venkite treniruočių vertikalioje padėtyje – papildomas stuburo tempimas ir spaudimas brandžiame amžiuje ne tik nenaudingas, bet dar ir žalingas.

Bet kokių užsiėmimų metu reikėtų sekti savo pulsą: širdies tvinksnių skaičius per minutę neturi viršyti 140 (optimalus režimas – 120). Dauguma šiuolaikinių treniruoklių tokią funkciją turi, jeigu ne – geriau naudotis ant riešo tvirtinamu pulso matavimo prietaisu.

Bėgimo takeliu geriau ne bėgti, o greitai vaikščioti, kaitaliojant ėjimo tempą, ir, jeigu yra galimybė, kampą: užsiėmimo metu turėtų paeiliui padirbėti visi kojų raumenys.

Daugelis sporto klubų siūlo kardiotreniruotes, pavyzdžiui, minant dviračio pavidalo treniruoklio pedalus. Tai padės sustiprinti širdį, tačiau yra šiokių tokių apribojimų: reikia sekti savo pulsą, sumažinti krūvį, jeigu pulsas šokteli iki 140 tvinksnių per minutę.

Negalima

Venkite užsiėmimų, kurių metu reikia daryti staigius judesius, šokinėti, pavyzdžiui:

 

  • Neprasidėkite su boksu, karate (ir kitais Rytų kovos menais).
  • Klasikinė aerobika jums netiks.
  • Flamenkas ir stepas gali pažeisti sąnarius – krūvis yra labai didelis.
» Rašyti komentarą
» Komentarai
Kalėdų Senelis
2012-11-07 23:57
Kalėdų Senelio Paštas

http/www.santamail.lt/

Šioje šventinėje interneto svetainėje per 5 minutes Jūs ne tik išspręsite kalėdinės dovanos problemą, bet ir padovanosite savo brangiausiems žmonėms tikrą stebuklą: laišką nuo pačio Kalėdų Senelio, adresuotą jai/jam! Visus laiškus galite užsisakyti lietuvių, bei rusų kalbomis. Nesvarbu kur begyventų Jums brangus žmogus, mūsų paštas pasieks net ir patį toliausią pasaulio kampelį, nes mes siunčiame laiškus į visas šalis.