Pratimų kompleksas sėdintiems už vairo

Šių pratimų kompleksas tiks tiems, kurie praleidžia už vairo daug laiko ir, pavyzdžiui, dažnai įstringa kamsčiuose. Netgi automobilyje be ypatingų pastangų galima tonizuoti viso kūno raumenis. Svarbu tik tai, kad nelaikytumėte kojų ant stabdžių pedalo ir baigtumėte daryti pratimus likus kelioms sekundėms iki važiavimo, ir pamirštumėte juos, kol vėl nesustojate. Atminkite, kad nerekomenduojama mankštintis laukiant šviesoforo signalo!

Akys

Sėdint automobilyje patys paprasčiauisi pratimai, kuriuos galite atlikti, yra skirti akims. Pažiūrėkite aukštyn ir žemyn, kaskart užfiksuodami žvilgsnį porai sekundžių, tada pasižvalgykite į šonus. Kiekviena kryptimi brėžkite „liniją“ po 8–10 kartų. Po to padarykite po 6 apskritimus, sufokusuokite 5 sekundėms žvilgsnį į savo nosį ir 5 sekundes pažiūrėkite į tolį. Pakartokite 4–6 kartus. Galiausiai užsimerkite 4–5 sekundėms, tačiau nepamirškite, kad sėdite už vairo, todėl būtina iš anksto įsitikinti, kad nekeliate pavojaus savo ir aplinkinių saugumui.

Kaklas

Jeigu išlipę iš automobilio jaučiate skausmą kaklo srityje – šie pratimai yra kaip tik jums. Atremkite pakaušį į atlošą ir paspauskite su jėga. Pakartokite tiek kartų, kiek tik galite. Turite pajusti tempimą. Po to kaip galėdami labiau pasukite galvą į dešinę ir į kairę, tarytum norėtumėte pamatyti, kas yra už jūsų. Sustinkite „galutiniame taške“ porai sekundžių ir grįžkite į pradinę padėtį. Tada palankstykite galvą pirmyn ir atgal, taip pat į šonus. Atminkite, kad galvą reikia lenkti peties link, o ne atvirksčiai. Galiausiai apsukite galva ratą. Pakartokite visus pratimus į kiekvieną pusę po 4–5 kartus.


Krūtinė, rankos, nugara

Suimkite rankomis krūtinę iš šonų (ties trečia ir devinta „valanda“). Stenkitės suspausti rankas, kad dirbtų krūtinės raumenys. O dabar pamėginkite „perlaužti“ krūtinę, t. y. abi rankas tempti atgal (dirba nugaros raumenys). Pakartokite tuos pačius pratimus, tačiau rankas laikykite jau ties dvylikta ir šešta „valanda“. Dar vienas pratimas nugarai: sulenkite rankas per alkūnes ir pakreipkite jas atgal, kad paliestumėte sėdynės atlošą. Stipriai spauskite jį alkūnėmis.

Kojos

Atsisėskite tiesiai, pasidėkite tarp kelėnų kokį nors nedidelį daiktą (kamuoliuką, knygą ar netgi kumštį) ir spauskite kojas. Dabar uždėkite delnus ant išorinės šlaunų pusės ir spauskite, tačiau tuo pačiu kelite kojas (kad pasipriešinimas būtų iš abiejų pusių). Po to lygiai tą patį darykite ir skėsdami jas į šonus. Galiausiai užsidėkite ką nors sunkaus ant kelėnų ir pakilnokite kulnus.

Presas

Pakaitomis pakilnokite kojas (kiek tai leidžia padaryti automobilio salonas) ir palaikykite jas ore po porą sekundžių. Kiekvienai kojai pratimą pakartokite po 10–12 kartų. Tada praskėskite kojas ir laikykite ore tiek, kiek tik galite. Įsitikinkite, kad laikydami kojas įtempiate presą, o ne strėnas.
 

» Rašyti komentarą