Mokomės važiuoti dviračiu – naudingi atributai

Shutterstock

Kelionės dviračiu – neabejotinai vienas smagiausių užsiėmimų, leidžiančių ir aktyviai pajudėti, ir turiningai praleisti laisvalaikį kartu su visa šeima. Vis dėlto, norint mėgautis šios transporto priemonės teikiamais malonumais, pirmiausia teks išmokti išlaikyti kūno pusiausvyrą ir koordinaciją, tad pirmieji bandymai ne visuomet būna sėkmingi. Kokios priemonės gali padėti efektyviai išmokyti mažuosius važiuoti dviračiu?

Prie šios sporto prekės vaikus reikėtų pradėti pratinti dar ankstyvame amžiuje – tuomet geriausiai tiks balansiniai dviratukai. Šie gaminiai neturi jokių dviračiui būdingų atributų, tokių kaip pedalai ar grandinė, tačiau dažniausiai yra su dviem ratais, tad vaikai, sėdėdami ant tokio dviratuko, išmoksta išlaikyti pusiausvyrą ir pradeda suprasti, kaip reikia naudotis tokia transporto priemone. Be to, naudojant šiuos balansinius dviratukus, vėliau psichologiškai kur kas lengviau prirasti prie įprastų, kadangi dviračiai nebeatrodo tokie gąsdinantys.

Mažyliui šiek tiek paaugus, galima rinktis triračius ar dviratukus su balansiniais nuimamais ratukais. Vaikas tuomet išmoks naudotis pedalais, apsipras prie šiek tiek kitokio veikimo principo ir tada jau bus galima pradėti keliones be papildomų priemonių. Žinoma, pirmieji tokie bandymai dažnai pasibaigia griovyje, tad norint išvengti skaudžių traumų, reikės pasirūpinti kitomis apsaugos priemonėmis, kurios užtikrins, jog virtimas nebūtų toks skausmingas.


Viena iš svarbiausių tokių priemonių yra šalmas, kuris ne tik naudingas, bet ir būtinas atributas važiuojant keliuose. Šio aksesuaro dėka pavyks sumažinti galvos traumų riziką, kurios gali turėti ir ilgalaikių pasekmių – ne visuomet patys galime apsaugoti mažylius nuo nelaimingų atsitikimų, tad privalome užtikrinti, jog keliaudami dviračiu jie būtų maksimaliai apsaugoti nuo galimų jų padarinių. Tais atvejais, kai mažylis nenoriai dedasi šalmą, padėti gali dailus ir išskirtinis jų dizainas – vaikiški šalmai skiriasi ne tik savo dydžiu, bet ir išsiskiria ryškiomis, patraukliomis spalvomis, tad tokiu aksesuaru norės pasipuošti kiekvienas mažasis šeimos gyventojas.

Kelionėms patogumo taip pat suteiks ir vaikiškos pirštinės, kurios neleis rankoms prakaituoti, tad mažyliai galės tvirtai laikyti vairą ir tuo pačiu bus apsaugoti nuo įdrėskimų nesėkmingų bandymų metu. Ryškiaspalviai, gyvūnėlius ar kitus personažus primenantys dviračio skambučiai taip pat nuo pirmųjų kelionės dienų paskatins vaikus laikytis kelių eismo taisyklių ir padės išvengti galimų susidūrimų. Pasirūpinus tinkamomis apsaugos priemonėmis, traumų rizika neišgąsdins jaunojo vairuotojo, tad jeigu pasirūpinsite visais šiais atributais, mažylis noriai mokysis važiuoti dviračiu ir greitai pasieks džiuginančių rezultatų.

Dviračius bei dviratukus vaikams įsigysite internetu pigiau elektroninėje pigu.lt parduotuvėje.

» Rašyti komentarą