Mokslininkai patvirtino, kad Tai Či gerina atmintį

Tai Či – tai viena iš Rytų kovos menų rūšių, meditacija judesyje, energijos valdymas (arba tiesiog senovinė kinų gimnastika). Kad ir kaip pavadintumėte šią techniką, mokslininkų teigimu, ji padeda pagerinti atmintį, mąstymą ir padidinti smegenų tūrį.

Silpnaprotystę ir nuolatinį kognityvinių įgūdžių silpimą mokslininkai sieja su dėl amžiaus pokyčių mažėjančiu smegenų tūriu, kai miršta nervų ląstelės ir silpsta jų tarpusavio ryšiai. Pietų Floridos universiteto mokslininkų teigimu, lėti meditacinio pobūdžio pratimai padeda garbaus amžiaus žmonėms, praktikuojantiems Tai Či, stimuliuoti smegenų aktyvumą ir užkirsti kelią įvairioms ligoms (pavyzdžiui, Alzheimerio ligai).


Specialistai 8 mėnesius stebėjo pagyvenusių žmonių, kurie niekad nepraktikavo tokių užsiėmimų, ir tų, kurie užsiėmė Tai Či bent po 3 kartus per savaitę, sveikatos būklę ir smegenų aktyvumą. Bandomiesiems taip pat buvo siūloma susitikti po kelis kartus per savaite ir dalyvauti gyvose diskusijose. Eksperimentas atskleidė, kad tų žmonių smegenys, kurie Tai Či nepraktikavo, per tą laiką mažėjo ir buvo tokio pat dydžio, kaip ir kitų 60–70 metų asmenų. Praktikavusiųjų rodikliai buvo geresni.

Seniai žinoma, kad aerobinis krūvis teigiamai veikia ne tik fizinę, bet ir psichinę sveikatą, tačiau tai buvo pirmasis tyrimas, kuris aiškiai parodė, kad Tai Či galima „išrašyti“ žmonėms, kenčiantiems dėl streso, depresijos ir dalinės atminties netekties. Yra duomenų, kad tokie pratimai padeda apsaugoti tas smegenų sritis, kurių pokyčiai sergant silpnaprotyste arba Alzheimerio liga būna negrįžtami.

» Rašyti komentarą