Kodėl naudinga šokinėti per šokdynę?

Skipingas – sąlyginai nauja ir madinga fitneso kryptis, kuri padeda numesti svorio ir pagražinti kūno linijas. Vis dėlto, kaip šiandien dažnai sakoma, visa nauja tėra pamiršta sena. Iš esmės tai visiems jums gerai pažįstamas šokinėjimas per šokdynę. Kodėl jį reikėtų prisiminti?

Skipingo esmė ir nauda

Skipingas – tai ko gero pati paprasčiausia, bet tuo pačiu ir pati efektyviausia kardio treniruotė. Šokinėti per šokdynę yra labai naudinga – tiek norintiems numesti svorio ir sulieknėti, tiek tiems, kuriems reikia sustiprinti širdį ir pagerinti kraujagyslių tonusą. Trumpai tariant – jeigu norite gerai atrodyti ir dar geriau jaustis, skipingas – kaip tik jums.

Beje, tai pripažinta sporto rūšis, nors olimpinių žaidynių programoje jos ir nėra. Visame pasaulyje kuriasi skipingo asociacijos, jungiančios šios sporto šakos gerbėjus. Didžiojoje Britanijoje netgi vyksta tarptautiniai čempionatai.

Kad normalizuotumėte širdies raumens tonusą, numestumėte svorio ir sustangrintumėte kūną, treniruotėms reikėtų skirti po 15–20 minučių per dieną. Apskaičiuota, kad per valandą tokios mankštos 73–76 kg svorio žmogus sudegina iki 1000 kalorijų (bet tik su sąlyga, kad šuoliukų technika ir pati šokdynė parinkta tinkamai).

Ne visos šokdynės vienodai naudingos

Rinktis šokdynę skipingui reikia apdairiai – dažniausiai sporto prekių parduotuvėse galima rasti guminio inventoriaus. Tokios šokdynės pigios ir tinka tiek skipingo mėgėjams, tiek profesionalams (pavyzdžiui, šokinėjimas per šokdynę boksininkams yra visiškai įprastas dalykas). Tačiau būkite atsargūs – užsigavus gumine šokdyne, pėdsakas gali likti visam gyvenimui (kaip ir paragavus odinio rimbo).

Geriau rinktis šokdynes iš specialaus plastiko – jos daug lengvesnės už gumines (sveria paprastai apie 120–150 g), o norint apsukti su jomis vieną ratą, tenka įdėti daug daugiau pastangų, todėl ir kalorijų sudeginama atitinkamai daugiau.

Jeigu gi norite išlavinti ne tik kojų, bet ir rankų raumenis, reikia rinktis šokdynę su sunkesnėmis rankenomis. Neretai jose montuojami ir įtaisai, kurie jums visada tiksliai parodys, kiek kartų jūs pašokote ir kiek kalorijų sudeginote (tenka pripažinti, kad tai – labai patogus ir naudingas išradimas, nors ir ne visada pigus).

Norint tinkamai parinkti šokdynės ilgį, reikia vadovautis labai paprastu metodu: rankenas paimkite į rankas, o kojomis užlipkite ant pačios šokdynės. Truktelėkite rankas aukštyn – jos turi pakilti maždaug iki krūtinės vidurio.

Kaip taisyklingai šokinėti?

Skipingas – tai ne šiaip paprastas šokinėjimas per šokdynę. Jeigu norite iš tiesų greitai ir efektyviai  sulieknėti ir pagražinti figūrą, geriausia daryti specialius pratimus. Štai keli iš jų:

 

  • Kaskart apsukdami šokdynę pakaitomis plataus žingsnio atstumu iškiškite į priekį kairę arba dešinę koją; darant kitą šuolį, koja pakeičiama;
  • Šokinėkite kryžiuodami kojas (kaskart pašokdami tai sukryžiuokite jas, tai grįžkite į pradinę padėtį, kuomet jos – pečių plotyje);
  • Šuoliukai su „priedu“ (kitais žodžiais tariant – apsukdami šokdyne vieną ratą, pašokite ne kartą, o du – padarykite porą mažų šuoliukų).


Skipingas – tai ir pramoga, ir fitnesas, padedantis greitai numesti nereikalingus kilogramus, pagerinti raumenų tonusą, juos sustiprinti. Na, o kalbant apskritai – jis labai naudingas sveikatai, kadangi taip pat treniruoja ir širdį, stiprina kraujagyslių sieneles, palaiko organizmo tonusą. Šokinėti galima ir namuose, ir sporto salėje, ir netgi gamtoje – šokdynė neužima daug vietos (bent jau ne daugiau, negu pati kukliausia kosmetinė), tačiau naudos ir malonumo suteikia per akis.

» Rašyti komentarą