Pratimai nuo nugaros skausmų

Nugara – tai viena iš pažeidžiamiausių kūno dalių, ypač tiems, kurie dirba sėdimą darbą, kilnoja sunkumus ir dažnai pakliūna į skersvėjį. Diagnozė „osteochondrozė“ turbūt iš viso nieko nebestebina. Gydytojas taip vadina degeneracinius distrofinius stuburo audinių pokyčius, kurie greitai progresuoja. Jeigu jie pažeidžia kaklo sritį, prie skausmų prisideda dar ir kiti nemalonūs simptomai, kadangi viršutinėje stuburo dalyje be nervų yra ir arterijų, kurios maitina smegenėles, vestibiuliarinį aparatą ir svarbius galvos smegenų centrus.

Deformuotas stuburas spaudžia arterijas, todėl smegenims ima stigti deguonies – periodiškai svaigsta galva, girdimas triukšmas ir ūžesys ausyse ir panašiai. Kai dėl osteochondrozės nukenčia krūtinės dalis, ima skaudėti širdį (stenokardinis skausmas), sutrinka skrandžio ir žarnyno veikla, sutrinka šlapimo šalinimo ir lytinė funkcija. Jeigu osteochondrozė pažeidžia juosmens sritį, ima tirpti kojos (galimas net paralyžius), jaučiami „skruzdėliukai“, dubens skausmai, kiti simptomai. Štai kodėl nugaros skausmo (pirmojo osteochondrozės požymio) negalima ignoruoti.

Vis dėlto naivu manyti, kad išgėrus vaistų arba prisidėjus šildyklę negalia atsitrauks. Tai tik greitoji pagalba, tačiau šios priemonės neišsprendžia pačios problemos. Nuskausminti nugarą ir ją pagydyti galima reguliariai atliekant specialių pratimų kompleksą.

„Katės“ poza

Iškvėpdami išrieskite nugarą į viršų, nuleiskite galvą žemyn. Įkvėpimo metu nugarą įlenkite, galvą pakelkite. Pakartokite 10–30 kartų.

„Presas“

Pradinė padėtis: atsigulkite ant nugaros, rankas sunerkite už galvos, kojas sulenkite per kelius ir pastatykite pečių plotyje.


Iškvėpimo metu kelkite alkūnes į viršų. Pratimą kartokite 10–30 kartų.

Pusinis tiltelis

Pradinė padėtis: atsigulkite ant nugaros, sulenkite kojas per kelius, laikykite jas pečių plotyje. Rankos – išilgai kūno. Įškvėpimo metu kelkite sėdmenis aukštyn, o tada lėtai nuleiskite žemyn.

Pakartokite 10–30 kartų.

Atsispaudimai ant kelėnų

Atsigulkite ant pilvo, pasiremkite rankomis ir riešais. Iškvėpimo metu kelkite kūną aukštyn, ištieskite rankas. Nugara neturi išlinkti!

Pakartokite 10–30 kartų

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Grazina
2021-03-15 11:55
Šie pratimai labai padeda