Kaip neutralizuoti 6 sėdimo darbo valandų žalą per 10 minučių

Apie pasyvaus gyvenimo būdo daromą žalą galima kalbėti ir ginčytis be galo: jis neigiamai veikia daugiau nei pusę mūsų organizmo sistemų – įskaitant širdies ir kraujagyslių sistemą. Tačiau pasirodo, kad neutralizuoti neigiamus padarinius yra labai paprasta.
 
Ar žinojote, kad 6 sėdimo darbo valandų padarytą žalą jums padės trumpas pasivaikščiojimas?
 

Misurio universiteto mokslininkai atliko tyrimą. Jo autorius teigia: „Mūsų darbas parodo, kad per 6 mūsų sėdimo darbo valandas kraujo cirkuliacija apatinėse galūnėse labai sutrinka. Tačiau reikia tik 10 minučių, kad neutralizuotumėte šiuos padarinius.“
 
Misurio tyrėjai surinko iš flebologų duomenis apie geranorius pacientus, kurie sutiko dalyvauti eksperimente. Patikrinus juos prieš ir iš karto po 6 valandų sėdėjimo buvo aišku, kad arterinio kraujo srovė lėtėja. Jis mažiau spaudžia arterijų sieneles, dėl ko su mažėja jų elastingumas ir sutrinka kitos funkcijos.
 
Atkurti kraujotaką kojose, pasirodo, visai nesunku. Kaip rodo su tų pačių savanorių pagalba surinkti duomenys, jau po 10 minučių pasivaikščiojimo pėsčiomis visi rodikliai vėl grįžta į normą. Didelių pastangų dėti nereikia – visi eksperimento dalyviai ėjo jiems įprastu ir patogiu žingsniu.

» Rašyti komentarą