7 minutės treniruočių gražiam ir sveikam kūnui

Užtenka švaistyti laiką ir pinigus sporto klubams. Na, gerai... Bent jau pinigus... Juk ruduo – tai metas, kai patogu savo tingulį pridengti blogu oru ir rasti daugybę kitų pasiteisinimų, kodėl liekame namie. Štai keli pratimai, kuriuos mokslininkai laiko pačiais efektyviausiais. Skirkite jiems vos po 7 minutes per dieną, 3 dienas per savaitę, ir jau labai greitai galėsite džiaugtis rezultatais.
 
Pastaba: svarbu šiuos pratimus atlikti vieną po kito, nedarant jokių pertraukų ir nesiilsint.
 
Pritūpimai prie sienos

Atsiremkite nugara į sieną, rankas galite sukryžiuoti ant krūtinės. Štai ir viskas – pritūpimams jau pasiruošėte. Tūpkite kaip galima žemiau, nugarą laikykite tiesiai ir prispaustą prie sienos visą laiką.

Neskubėkite, viską darykite taisyklingai, tačiau sekundometro nepamirškite – šiam pratimui (kaip ir visiems kitiems toliau minimiems) skirkite 30 sekundžių.
 
Atsispaudimai

Taip, atsispaudimai patys paprasčiausi. Jūs juk nesitikėjote, kad rasite čia mentalinio lieknėjimo be treniruočių ir dietų receptą? Atsispaudimai, kaip ir prisitraukimai, laikomi vienu iš naudingiausių pratimų, nes jo metu dirba daug raumenų grupių.

Neišradinėkite dviračio: rankos – pečių plotyje, nugara tiesi. Nepamirškite laikmačio.
 
Tricepsai

Pasiimkite kėdę, tačiau nedrįskite ant jos sėstis! Atsisukite į ją nugara, rankomis įsikibkite į sėdynę ir leiskitės žemyn, kol pajusite tempimą tricepsuose.

Stenkitės, kad dirbtų tik jie, o ne kitos raumenų grupės. Šiam pratimui būtina koncentracija.
 
Lenta

Šis pratimas lavina beveik visus kūno raumenis, o judėti nereikia visai. Tačiau tai nereiškia, kad jį atlikti labai paprasta.

Šiam pratimui teks skirti daugiau jūsų laiko, t.y. 2 minutes.
 
Paprasti pritūpimai

Taip, tai pritūpimai be jokių įmantrybių – visai tokie, kaip mus mokė mokykloje. Nugara turi būti tiesi, žvilgsnis nukreiptas į šviesią ateitį. Pritūpdami tieskite prieš save rankas.

Pratimą vis dėlto galima šiek tiek pasunkinti: kai stojate, kelkite rankas virš galvos.
 
Presas

Ne pats populiariausias variantas. Atsigulkite ant nugaros, keliai turi būti suglausti. Rankas tieskite kelių link. Keldami liemenį stenkitės, kad dirbtų pilvo raumenys. Jeigu viską darysite teisingai, lavinsite ir viršutinius, ir apatinius pilvo raumenis.

 
Būkite sveiki!

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Deimantas
2022-05-22 00:09
Noriu pamėginti
Jonas
2017-09-20 20:42
Kam Jūs skiriate šiuos pratimus? Jeigu lietuviams, tai judesius reikia aiškinti lietuviškai, o ne angliškai. Jau iš proto kraustotės. Gal laikas visą laikrašti rašyti angliškai?