Pirmadienio interviu. Treneris Mantas Petrulis: „Greiti rezultatai yra laikini“

„Sveikame kūne – sveika siela“. Ši tiesa niekam abejonių nekelia, tačiau sveikas gyvenimo būdas priimtinas ne visiems. Ar verta stebėtis, kad po ilgos ir šaltos žiemos tenka sau pačiam pripažinti liūdną faktą: tingėjau, apsileidau, todėl papilnėjau? Ką daryti?

Geriausia išeitis – kreiptis į profesionalą. Apie trenerio darbo ypatumus ir tai, kas geriausiai motyvauoja siekti tikslų, kalbamės su Mantu Petruliu.

Šiuo metu dirbate „Royal athletic“ sporto klube, esate asmeninis treneris. Kaip pradėjote savo kelią? Kodėl pasirinkote būtent šį, o ne kurį kitą?
Mano kelias asmeninio trenerio darbo link prasidėjo per mano 5-tąjį gimtadienį, kai dovanų gavau svarelius. Pirmasis „spaudimų suoliukas“ buvo riedlentė, ant kurios gulėdamas juos kilnodavau. Didelę įtaką padarė 15-kos metų plaukimo treniruočių patirtis, po kurių prieš 9 metus pradėjau dirbti salės treneriu. Mokiausi Lietuvos edukologijos universitete. Sukauptą patirtį užsienyje ir Lietuvoje puikiai pritaikau dirbdamas asmeniniu treneriu „Royal athletic“ klube. Jame puikiai jaučiuosi, esu patenkintas savo darbu – gera turėti klientų, kurie tavimi pasitiki, vertina tavo pastangas ir kantriai laukia rezultatų.

Ką Jums reiškia šis darbas?
Tai – mano gyvenimo būdas, laisvalaikis. Kasdien galimybė tobulėti (šypsosi – red.).

Kokie jo privalumai ir trūkumai?
Didžiausias privalumas yra tai, kad sportas – mano gyvenimo hobis. Taip pat dirbu su įvairaus būdo žmonėmis, verslininkais, profesionaliais krepšininkais, muzikantais ir panašiai. Jie visi skirtingi, todėl iš jų gaunu daug gyvenimiškos patirties. Trūkumai... Hm.. Kiekvienas darbas turi savų trūkumų, bet jie juk laikini.

Kaip save apibūdintumėte?
Esu maksimalistas, reiklus pats sau ir kitiems, „darboholikas“. Stengiuosi visada pasiekti savo užsibrėžtus tikslus ir taip skatinu savo klientus.


Kokiais principais vadovaujatės darbe ir gyvenime?
Mano moto: „Pats esi savo kūno kalvis!“ Jį perkeltine prasme pritaikau ir gyvenime.

Kokia, vaizdžiai tariant, yra sveiko ir gražaus žmogaus „formulė“?
Optimali mityba, subalansuotas fizinis aktyvumas, kuo mažiau streso ir geras poilsis.

Prasideda pavasaris, ir daugelis ima svarstyti, kaip greičiau ir kuo nekausmingiau atsikratyti per žiemą sukauptų kilogramų. Gal galite duoti vieną kitą praktišką patarimą, kaip tai padaryti?
Vienas iš mano išsikeltų tikslų yra pakeisti klientų gyvenimo būdą į nuolatinį aktyvumą, kad būtų išvengta tokių klaidų, kaip svorio priaugimas žiemą, apsileidimas ir tinginiavimas, kad paskui pavasarį nereikėtų drastiškų pokyčių mityboje ir sporte. Taip pat savo klientams visada pabrėžiu, kad greiti rezultatai yra laikini.

Dažna sportuoti pradėjusių ir greitai užsiėmimus apleidusių žmonių problema – motyvacijos stoka. Kaip motyvuojate save ir tuos, kurie į Jus kreipiasi?
Geriausia motyvacija visada yra rezultataus, kai matai pokyčius. Aš padedu savo klientams pasiekti užsibrėžtus tiklus, įpareigodamas juos ateiti į treniruotę. Kai jie nueina tokį sunkų kelią ir pamato realius rezultatus, jie būna puikiai motyvuoti, palaiko nuolatinį aktyvumą ir mano darbas būna atliktas.

Ką patartumėte ir ko palinkėtumėte mūsų skaitytojams?
Užsibrėžkite tikslus ir jų siekite (ne tik pavasarį, bet išstisus metus), nes patys esate savo kūno kalviai.

Dėkojame už pokalbį.

» Rašyti komentarą