Medikai aktyviai skatina žmones pradėti daugiau judėti, gąsdina nutukimu ir įvairiomis ligomis. Sportas, žinoma, sveika, ir daugelis iš mūsų ryžtasi keisti savo gyvenimo būdą. Deja, užsispyrimo ir motyvacijos dažniausiai užtenka neilgam – po mėnesio treniruočių daugelis vyrų ir moterų rezultatais būna nepatenkinti. Kilogramai niekur nedingo, sveikatos neprisidėjo, o raumenų maudimas tiesiog varo iš proto. Kaip gi reikia sportuoti, kad tai iš tiesų būtų naudinga?
Tiek tiems, kurie nori numesti svorio, tiek tiems, kurie tiesiog siekia pagerinti sveikatą, reikia žinoti, kad fizinė veikla turi būti reguliari. Jeigu treniruositės tik kartą per 5–6 dienas, naivu tikėtis džiugių rezultatų. Esmė ta, kad raumenys pasižymi atmintimi, kuri „trunka“ dvi dienas. Kitais žodžiais tariant, jeigu norite, kad lavinami sėdmenų arba nugaros raumenys būtų puikios formos, pasimankštinti dar kartą reikia vėliausiai trečią dieną. Jeigu gi treniruotes nukeliate vėlesniam laikui, galite manyti, kad viską pradedate iš naujo.
Kad rezultatai būtų dar geresni, svarbu atminti bent tris pagrindines taisykles:
- Viena treniruotė turėtų trukti ne mažiau kaip 50–60 minučių. Ir čia turima omenyje aktyvi veikla, o ne tai, kad tiesiog sėdėsite ant suoliuko ir nieko neveiksite.
- Būtina laikytis treniruočių grafiko. Negalima vieną savaitę treniruotis, pavyzdžiui, antradienį, trečiadienį ir penktadienį, o kitą savaitę – pirmadienį, ketvirtadienį ir šeštadienį.
- Jeigu jūsų tikslas yra ne užsiauginti raumenų, o tiesiog atsikratyti riebaliukų, reikia kontroliuoti savo mitybą. Likus dviems valandoms iki užsiėmimų nebevalgykite, o po treniruočių palaukite bent valandą.
Po fizinių pratimų nerekomenduojama valgyti gyvulinės kilmės baltymų (mėsos, paukštienos, žuvies, kiaušinių, pieno produktų), priešingu atveju svoris dėl augančių raumenų didės, o riebalų sankaupų nemažės.
2021-04-15 15:21