Kalorijų deginimas po švenčių

@Shutterstock

Žiemos šventės neįsivaizduojamos be gausaus vaišių stalo. Kaip po jų nepriaugti nereikalingo svorio?
 
Pašalinkite skysčių perteklių
 
Maždaug pusė tokių švenčių metu priaugto svorio – ne riebalai, o vanduo. Maistas ir gėrimai (įskaitant gazuotus ir alkoholinius) paprastai pasižymi druskos ir cukraus gausa. Dėl to aplink riebalines ląsteles ima kauptis skysčiai – jie pasiskirsto tolygiai ir iš karto nekrenta į akis, tačiau jei įsižiūrėsite, pamatysite, kad ant talijos atsirado klosčių, išryškėjo celiulitas. Kad to išvengtumėte, rekomenduotina apsilankyti pirtyje, išsimaudyti karštoje vonioje. Bet kokios prakaitavimą skatinančios priemonės padės sumažinti skysčių perteklių. Naudingi bus ir vaisiai – jie pasižymi šlapimą varančiu poveikiu. Na, o jei mėgstate SPA procedūras, išmėginkite limfodrenažinį masažą.
 
Į lauką!
 
Kaip jau tikriausiai žinote, daugiausiai kalorijų organizmas išeikvoja organizmo temperatūros palaikymui. Ši energija pirmiausiai imama iš riebalų (įskaitant ir sukauptus organizme). Su drabužiais išėjus į lauką net ir esant nuliui laipsnių energijos eikvojimas išauga bent 2-3 kartus. Kad sudegintumėte 500-1000 kalorijų, lauke teks praleisti 2-3 valandas, o kad būtų smagiau ir sudegintumėte dar 20-50% kalorijų daugiau, lauke būkite aktyvūs. Dar vienas patarimas: kad visos jūsų pastangos nenueitų perniek, grįžę namo atsisakykite riebaus ir saldaus maisto – pirmenybę teikite skystam ir karštam (pavyzdžiui, trintoms sriuboms, nesaldintai kavai su pienu).
 
Šokite
 
Neblogai ir pačią šventę paįvairinti kokia nors aktyvia veikla. Mokslininkų teigimu, sėdint vienoje vietoje 3 valandas ženkliai išauga cukrinio diabeto, hipertenzijos ir kitų medžiagų apykaitos sutrikimų bei širdies ir kraujagyslių ligų rizika. Kad to išvengtumėte, kartą per valandą reikėtų pakilti ir bent jau pereiti per kambarį. Tokio principo reikėtų laikytis svečiuose. Pakilti rasite daug priežasčių: pagalba šeimininkams, skambutis draugui ar pan. Dar geriau, jeigu pasitaikys galimybė pašokti: per 10-15 minučių sudeginsite apie 100 kcal ir sumažinsite anksčiau išvardintų sveikatos problemų riziką.
 
Imkite pavyzdį iš vaikų
 

Vaikams labai greitai nusibosta sėdėti vienoje vietoje. Imkite iš jų pavyzdį. Nesiųskite atžalų žiūrėti televizoriaus ar žaisti kompiuterinių žaidimų – geriau išeikite į lauką pasivaikščioti, pažaisti namuose slėpynių, gaudynių ar kokį nors kitą aktyvų žaidimą. Lauke aktyvaus poilsio metu jūs per 40 minučių išeikvosite nuo 150 kcal, namuose – ne mažiau kaip 100 kcal (beje, visai nebūtina bėgioti kartu su vaikais – pakanka vaikščioti aplinkui, ploti, palaikyti ir padrąsinti savo atžalas).
 
Pasivaikščiokite
 
Kai kurie fiziologai teigia, kad į skrandį patekęs maistas virsta organizmo riebalais ne anksčiau kaip po 24 valandų. Kitaip tariant, po gausaus vaišių stalo turite parą, kad sudegintumėte nereikalingų kalorijų perteklių. Jei šventėte vakare – ryte truputį pasimankštinkite (nesiekite rekordų – pakaks tempimo pratimų, rankų mostų ir pritūpimų). Dar geriau, jei per tas 24 valandas išeisite pasivaikščioti. Per valandą (priklausomai nuo to, kaip intensyviai einate) sudeginsite nuo 150 iki 400 kcal, o tempiant rogutes su vaikais per tą laiką sudeginti galima ir iki 500 kcal.
 
Tvarkykitės namuose
 
Namų tvarkymas reikalauja nemažai energijos. Juo galima pakeisti ir pasivaikščiojimus, ir šokius. Spręskite patys: per 10 minučių rankomis plaudami indus sudeginsite 50 kcal, valydami dulkes – 30 kcal, plaudami grindis – 70 kcal. Tvarkytis galima pradėti iš karto po to, kai išeina svečiai, arba kitą dieną iš pat ryto.
 
Kaip matote, po švenčių atsikratyti nereikalingų kilogramų ir centimetrų ant talijos galima net ir tiems, kurie sportu rimtai neužsiima.
 
Ir dar šis tas:
 
10-15 minučių juoko per dieną – tai nuo 10 iki 40 sudegintų kalorijų.
Ne itin intensyvus 25 minučių ėjimas sudegins 85 kcal, intensyvus – 98 kcal.
20 minučių siurbdami dulkių siurbliu sudeginsite 70 kcal.

» Rašyti komentarą