Šiaurietiškas ėjimas – ir sportas, ir sveikata

Ar jums kada nors teko matyti greitai žingsniuojančius žmones, kurie atsispiria lazdomis taip, lyg slidinėtų? Jei neteko, tai greičiausiai dar teks, nes Šiaurietiškas ėjimas (Nordic walking) vis labiau populiarėja visame pasaulyje, tame tarpe ir Lietuvoje.

Viskas prasidėjo Suomijoje, kuomet 1970 metais pirmą kartą vasaros sezono metu profesionaliems slidininkams buvo pritaikytas specialus ėjimo metodas, padedantis išlaikyti fizinę formą. Šis metodas labiau paplito 1997 metais, kai buvo pradėtos gaminti specialios lazdos ir šio ėjimo privalumus galėjo įvertinti visi norintieji sportuoti sveikai, saugiai ir efektyviai.

Kuo naudingas Šiaurietiškas ėjimas?

 

  • Padeda įveikti nugaros skausmus
  • Padeda efektyviai numesti svorį
  • Teigiamai veikia širdies darbą
  • Gerina nervų ir imuninę sistemą
  • Padeda plaučiams pasisavinti daugiau deguonies


Kokia Šiaurietiško ėjimo efektyvumo paslaptis?

Paprasto ėjimo metu įprastai aktyviausiai dirba kojos. Šiaurietiško ėjimo metu priverčiamos dirbti visos raumenų grupės, nes į ėjimą įjungiamos ne tik kojos, bet ir rankos bei vis viršutinė kūno dalis. Kadangi krūvis pasiskirsto tolygiai, kojos mažiau pavargsta, taigi ėjimas nevargina, o atpalaiduoja ir įkrauna energijos.

Šiaurietiško ėjimo metu priverčiama sparčiau dirbti širdis, todėl pagerėja kraujotaka. Plaučiai pradeda imti daugiau deguonies, kuris pernešamas su paspartėjusia kraujotaka, taigi efektyviau deginami riebalai. Įprasto ėjimo metu per valandą laiko žmogus išeikvoja maždaug 280 kalorijų. Šiaurietiško ėjimo metu kalorijų išnaudojama apie 400.

Ką būtina žinoti?

Šiaurietiškas ėjimas tinka visiems žmonėms, nes kiekvienas gali pasirinkti judėjimo greitį pagal savo pasirengimo ir ištvermės lygį. Nėra jokių nustatytų griežtų taisyklių, tačiau reikėtų pasirūpinti patogia avalyne ir apranga, kuri nevaržytų judesių ir išsirinkti jūsų ūgiui tinkančias lazdas, kad pečių ir nugaros raumenys judant neįsitemptų.

Pati ėjimo technika labai paprasta: žengiant dešine koja, kairėje rankoje laikoma lazda turi atsirasti priekyje, o žengiant kaire koja, priekyje turi atsirasti dešinė lazda. Taip išlaikoma pusiausvyrą ir visi kūno raumenys priverčiami efektyviai dirbti.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
ona
2013-11-22 20:38
Prasmingas laiko praleidimas, žaismingas, kartu sveikas ir naudingas. Man pradingo peties skausmai. Tai žymiai geriau, negu vaikščioti, rankas sukišus į kišenes. Reguliuoji savo kūno temperaturą ir niekada nešalta.Po pasivaikščiojimo kokias 2-4 val, grižti ir pavargęs ir pailsėjęs, gera nuotaika.
lilija
2013-04-21 18:08
labai nireciau suzinoti ar galima sergant osteporoze uzsimineti siauriniu ejimu lazdomis
Klaipėdos fizinio aktyvumo centras
2012-10-09 12:08
Pradėti pirmiausia siūlau ne nuo lazdų pirkimo, o nuo paprastos treniruotės kai 100 proc. žinosit tinka, patinka ir ar vaikščiosite ar ne jūs. Dažnai žmonės nusipirkę tinkamas lazdas, batus (visą amuniciją susiruošę) į treniruotę taip ir nebeateina svarbu išleido pinigus, nuramino sąžinę (pabandžiau) )))
Šiaurietiškas ėjimas
2012-05-16 21:39
www.siaurietiskasejimas.lt - patarimai, kaip išsirinkti tinkamas šiaurietiško ėjimo lazdas.
cia
2012-02-25 07:40
yra daugiau informacijos www.leki.lt