Nuovargį moterims įveikti padės paprastos priemonės

Pasak sveikatos priežiūros specialistų, moters fizinė sveikata labai priklauso ne tik nuo gyvenimo būdo, bet ir nuo požiūrio į gyvenimą.

„Mankšta, judėjimas ir tinkama mityba yra neatsiejami geros nuotaikos bei sveikatos palydovai“, - sako Rasa Palevičienė, rūpestinga „Norfos vaistinės“ vaistininkė.

Jėgų stygius gali būti ligos simptomas

Vyresniame amžiuje daugelis moterų pastebi, kad ir po nakties kartais jaučiasi nepailsėjusios, o nuovargis jas lydi visą dieną. Nuovargis lemia bendrą slogią nuotaiką, energijos stygių, nenorą užsiimti aktyvia, mėgstama veikla, negatyvumą. Visa tai labai alina ir neleidžia mėgautis laimingomis gyvenimo akimirkomis.


Dažnai nuovargis kamuoja dėl skydliaukės veiklos sutrikimų. Dėl tos pačios priežasties sulėtėja ir medžiagų apykaita organizme, be aiškios priežasties ima didėti svoris, sausėja oda. Įtariant, kad dėl savijautos pasikeitimų gali būti kalta skydliaukė, reikėtų nedelsiant apsilankyti pas endokrinologą.

Natūralūs preparatai

Nesant rimtesnių sveikatos sutrikimų, pagerinti savijautą moterims padės specialiai jų organizmui skirti maisto papildai.

Pavyzdžiui, nakvišų aliejus, kuris turi gama linoleno rūgšties (GLA), dar vadinamos Omega-6. Gama linoleno rūgštis svarbi sąnarių ląstelių struktūrai ir funkcijoms. Taip pat manoma, kad nakvišų aliejus gali gydyti uždegimus ir autoimuninės sistemos ligas. Nakvišų aliejus naudingas esant linoleno rūgšties trūkumui, širdžiai stiprinti, mėnesinių skausmams malšinti, sergant diabetu, norint pagerinti odos būklę, skundžiantis lėtiniu nuovargiu, gydo nevaisingumą, padeda gydyti aknę ir rožinę, maitina odą, nagus ir plaukus.

„Moterims labai tinka preparatai su nakvišų aliejumi, o žiemos metu patartina vartoti ir vitaminą D, kurio mes natūraliai negauname tokiu tamsiu sezonu. Toms, kurios jaučia, kad pablogėjo nagų, plaukų būklė, rekomenduojama vartoti preparatus su biotinu, cinku“, - sako vaistininkė R. Palevičienė.

 

» Rašyti komentarą