Kuo moterims gresia nesaugūs lytiniai santykiai?

Spontaniškas seksas turi savų privalumų, tačiau minusų tikriausiai galima suskaičiuoti daugiau. Kokie gi pavojai tyko moterų?

Lytiniai santykiai – svarbi vyro ir moters santykių dalis. Jis ne tik malonus, tačiau ir naudingas: sumažina stresą, gerina sveikatą. Vis dėlto didėjantis lytiškai plintančiomis ligomis užsikrėtusiųjų skaičius verčia susimąstyti apie galimas pasekmes.

Kas yra nesaugus seksas? Trumpai tariant, tai bet kokios formos seksualinis kontaktas (analinis, oralinis, vaginalinis), nenaudojant apsisaugojimo priemonių. Dažniausiai šis terminas kelia štai tokias asociacijas: dažnas partnerių keitimas ir neįpareigojantys santykiai. Vis dėlto reikia pabrėžti, kad rizikuoja net ir tie, kurie turi tik vieną nuolatinį partnerį (ne visos poros būna ištikimos), taip pat tik pradedančios savo lytinį gyvenimą merginos. Tad kokios gi gali būti nesaugaus sekso pasekmės moterims?

Vulvovaginitas. Tai viena iš banaliausių nesaugaus sekso sukeliamų problemų. Moterys skundžiasi niežuliu ir blogu išskyrų kvapu. Gyvybei nepavojinga, tačiau nemalonu, be to, reikia nuodugnaus tyrimo ir gydymo. Jeigu po nesaugaus sekso praėjus 1–4 dienoms pastebite šiuos simptomus, turėtumėte kreiptis į ginekologą.

Lėtiniai skausmai. Praėjus 7–14 dienų atsiranda uždegimo požymiai ir jiems būdingi nusiskundimai: pakyla temperatūra, atsiranda uždegiminiai dariniai. Negydoma infekcija gali sukelti lėtinius skausmus, ypač neduodančius ramybės lytinių metu.

Nepageidaujamas nėštumas. Tapti mamyte nori toli gražu ne kiekviena, todėl nepasisaugojus kartais tenka daryti abortą. Tai, deja, gali palikti pėdsaką visam gyvenimui: be to, kad sutrikdoma hormonų veikla, gresia nevaisingumas.

Persileidimai. Net jeigu aborto ir nepasidarote, dėl infekcijų išlieka didelė rizika prarasti kūdikį, o tai, kaip žinote, moters organizmui taip pat ne į gera.

Kiaušintakių nepraeinamumas. Dauguma lytiškai plintančių ligų gali turėti štai tokių pasekmių. Kuo tai gresia? Tuo pačiu ankščiau minėtu nevaisingumu. Tokių bėdų turinčioms moterims tenka ilgai ir nuobodžiai gydytis, kartais iškęsti ir operacijas. Deja, gydymas toli gražu ne visada būna sėkmingas.


Skubios operacijos. Jos atliekamos įvairiais atvejais, tačiau dažniausiai – dėl lytiškai plintančių ligų pasekmių.

Gimdos kaklelio vėžys. Neseniai įrodyta, kad kai kurios lytiniu keliu plintančios infekcijos, iš dalies papilomos virusas, gali sukelti gimdos kaklelio vėžį. Virusas neleidžia mirti vėžio ląstelėms, todėl jos dauginasi labai sparčiai.

Jeigu ant lytinių organų atsirado karpučių arba papilomų, būtina išsitirti ir gydytis.

Kepenų ligos – taip pat galima nesaugaus sekso pasekmė. Ją sukelia hepatito B ir C virusas. Paprastai užsikrečiama per ligonio kraują, tačiau tokia tikimybė yra ir sekso metu – ji sudaro 10–30 %.

Per kelerius metus virusas gali padaryti nepataisomą žalą – sukelti kepenų cirozę ir pirminį kepenų vėžį. Blogiausia tai, kad 3–6 mėnesius tyrimai jo gali ir nerodyti. Tai, savaime suprantama, pasunkina gydymą. Nors palikuonims jis perduodamas retai, rizikuoti tikriausiai neverta.

Sifilis. Tikimybė juo užsikrėsti nesaugaus lytinio kontakto metu siekia 30 %. Inkubacinis ligos periodas trunka 2–6 savaites, progresuoja ji labai lėtai. Negydomas pažeidžia nervų ir kaulų sistemą, galvos ir nugaros smegenis, vidaus organus: širdį, kepenis ir kt. Net jeigu ligos požymių dar nematyti, net jeigu laboratoriniai tyrimai dar nieko nerodo, žmogus jau yra ligos nešiotojas ir gali užkrėsti kitus. Ypač pavojinga sifiliu užsikrėsti nėščiosioms arba dar tik ketinančioms pastoti.

ŽIV. Pati grėsmingiausia nesaugių lytinių santykių pasekmė. Virusas perduodamas per ligonio kraują, spermą, motinos pieną vaikui... Kaip ir sifilio atveju, inkubacinio periodo metu žmogus jau gali užkrėsti. Tyrimai kartais nerodo ligos ir pusę metų, o blogiausia, kad išgydyti jos neįmanoma – tik pristabdyti vystymąsi.

Mėgaukitės saugiu seksu, kurkite šeimą, planuokite nėštumą. Saugokite savo ir savo artimųjų sveikatą!

» Rašyti komentarą
» Komentarai
nesvarbu
2013-01-04 01:34
uij ne čia rimtus klausimus aptarinėt kaip matau, vyrai lieka vyrais o moterims kas tik už save kariaut.
To Regina
2012-04-12 16:16
Kadangi žinai saitų pavadinimus, tai gal greičiau pati ten sėdi, o paskui tenka per klubus ieškot kur garą nuleist, tai nereik ant vyrų varyt!
Justas
2012-04-06 08:38
Aš sėdžiu pornūchų saituose, bet nuo pornūchos ligos nepasigausi. Taigi ir namo neparneši Kramtyk ką šneki Regina, nes pornūcha nėra neištikimybė
koks tavo reikalas
2012-03-18 00:28
daugiau skieskit kojas nesmones cia sneka neverta klausyt
regina
2012-03-16 23:11
zinoma, jei turi viena partneri, o jis tave uz nosies vedzioja tai tikrai ligu pasigausi, moterys bukit atsargios netikekit ka jie kalba, diedai meluoja ziuredami i akis,sedi parnuxu saituose , ypac 4tube , ten pilna ir lietuvaiciu prostituciu taip, kad vyrams platus pasirinkimas seksui, o mes paskui kenciam.