Ginekologė įvardino skausmingų lytinių santykių priežastis

Partnerio turinys
Šis turinys inicijuotas projekto partnerio

Skausmingų lytinių santykių problema pažįstama ne vienai moteriai. Įprasta, kad dėl šio diskomforto dailiosios lyties atstovės ima vengti sueities su partneriu, dėl ko ilgainiui pradeda griūti mylimųjų santykiai, atsiranda kitos fizinės ir psichologinės problemos.

 

Ginekologė Lina Varaneckienė tikina, kad skausmingi lytiniai santykiai gali varginti moteris nepriklausomai nuo jų amžiaus, o skausmas, jaučiamas įėjimo, seksualinio kontakto metu ar net dedantis tamponą, būna skirtingų rūšių: išorinis ir gilus.

 

„Skausmas gali būti jaučiamas skirtingose vietose: giliai, pačiame dubenyje arba išoriniuose lytiniuose organuose“, – aiškina gydytoja.

 

Išorinio skausmo priežastys

 

Kaip ir skausmo rūšių, taip ir jo priežasčių gali būti kelios. Viena iš dažniausių – makšties sausumas, kuris gali atsirasti dėl moteriško hormono – estrogeno, disbalanso. Šis simptomas dažniausiai vargina žindant kūdikį, esant makšties uždegimams ar vyresniame amžiuje sulaukus menopauzės.

 

Kita skausmingų lytinių santykių priežastis – vaginizmas, t.y. nevalingi dubens raumenų ir makšties spazmai, kurie atsiranda prisilietus prie įeigos į makštį.

 

„Jeigu partneris yra skubantis ir nekantrus, kuo gilyn yra skverbiamasi, tuo labiau nevalingai spazmuoja raumenys ir moteris jaučia vis didesnį skausmą. Po tokių patirčių moterys pradeda vis labiau bijoti lytinių santykių. Taip pat neretai vaginizmą sukelia ir išprievartavimai, tačiau tikrai ne visais atvejais“, – pasakoja ginekologė.

 

Skausmą lytinių santykių metu gali sukelti ir įvairios išorinių lytinių organų ligos, alergijos, taip pat įgimtos anomalijos, kaip per trumpa makštis, makšties nebuvimas ar skausminga pertvara.

 

Gilaus skausmo priežastys

 

Gydytojos teigimu, gilus skausmas gali tęstis net kurį laiką po lytinių santykių, o viso to galimos priežastys: endometriozė, makšties uždegimų ligos, retroversija – netaisyklinga gimdos padėtis, kada moteris sekso metu jaučią skausmą tik tam tikromis pozomis.

 

Taip pat gilų skausmą, pačiame dubenyje sueities metu gali sukelti miomos, šlapimo pūslės uždegimas, dirgliosios žarnos sindromas, hemorojus, cistos, buvusios operacijos pilvo ertmėje.

 

Emociniai faktoriai

 

Anot ginekologės Linos Varaneckienės, skausmą sueities metu gali lemti ir moters emocinė būsena, pavyzdžiui, depresija, nerimas, intymumo baimė, galvojimas, kaip ji atrodo sekso metu, šaltas ryšys su partneriu.

 

„Dėl šių emocinių priežasčių moteris nepakankamai sudrėksta ir vėlgi viso to rezultatas – skausmas lytinio akto metu. Taip pat dėl paprasčiausio kasdienio streso moters dubens raumenys gali įsitempti ir kelti skausmą“, – sako medikė ir priduria, kad bet kokiais atvejais, jaučiant diskomfortą lytinių santykių metu ir po jų, delsti bei ignoruoti problemos nereikėtų.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
bronė
2022-02-15 00:07
laba diena ka naudoti 65 metu moteriai kad ñebutu skausmo lytiniu santykiu metu kokie lubrikatai