Menopauzės sulaukusios moterys makšties sausumą dažnai painioja su šlapimo takų infekcija

Partnerio turinys
Šis turinys inicijuotas projekto partnerio

Menopauzė – natūralus gyvenimo tarpsnis, kurio neišvengs nė viena moteris, sulaukusi apie 50 metų amžiaus. Tiesiog svarbu žinoti, kokie pokyčiai laukia ir tinkamai reaguoti, kad sau padėtume.

 

Išnykus mėnesinėms kiaušidėse sumažėja estrogeno gamyba, dėl to vulvos (lytinių lūpų) ir vaginos audiniai tampa plonesni, ne tokie elastingi, mažėja gleivių išsiskyrimas. Pasireiškia makšties sausumas arba makšties audinių atrofija.

 

Makšties sausumui būdingi šie požymiai:

 

- Dažnai jaučiamas perštėjimas, ypač šlapinantis, kadangi suplonėjusi oda tampa labiau pažeidžiama ir jautresnė;

- Išorinių lytinių organų oda būna jautri liečiantis, o perštėjimą, deginimą ar skausmą gali sukelti netgi trintis į apatinius drabužius;

- Gali atsirasti nedideli įtrūkimai, jie dar labiau padidina jautrumą ir diskomforto pojūtį;

- Dėl makšties ir vulvos gleivinės sausumo lytiniai santykiai gali būti skausmingi;

- Pastebimi ir išoriniai vulvos pokyčiai – sumažėjęs putlumas.

 

Kadangi vis peršti šlapinantis, dažnai moterys galvoja, kad tai šlapimo takų infekcija, ir nežino, kad tas perštėjimas kyla dėl epitelio išplonėjimo, pasausėjimo, mikroįtrūkimų. Todėl kiekviena menopauzės amžiaus moteris, patirianti bet kokius nemalonius pojūčius lytinių organų srityje, turėtų pagalvoti ir apie geivinės išsausėjimą.

 

Sumažėjus estrogenų kiekiui kinta ir makšties rūgštingumas – mažėja laktobakterijų („gerųjų“ bakterijų), todėl padidėja makšties infekcijų rizika. Gali pakisti išskyros, atsirasti niežėjimas, perštėjimas, nemalonus kvapas.

 

Kaip atkurti makšties drėgmę?

 

Iš natūralių medžiagų pagamintos makšties ovulės Feminella ilgam atkuria makšties drėgnumą, kadangi sureguliuoja normalų gleivių išsiskyrimą, mažina sudirgimą ir skatina gleivinės regeneraciją. Feminella ovulių sudėtyje nėra hormonų.

 

Svarbi Feminella savybė ta, kad makštyje ištirpusi ovulė labai gerai pasiskirsto po gleivinę, sutepa ją tarsi riebiu maitinančiu kremu ir ilgam išlieka ant epitelio, jį gydydama ir drėkindama. Feminella ovules galima naudoti bet kuriuo gyvenimo etapu, pasireiškus makšties sausumui – po menopauzės, žindant krūtimi ar atsiradus sausumui dėl kitų priežasčių. Ovulei ištirpus galima turėti ir lytinius santykius. Po pirminio 10 parų gydymo kurso pakaks vartoti Feminella po 1 arba 2 ovules per savaitę, kad nevargintų makšties sausumas, perštėjimas ir deginimas, o mėgautumėtės gyvenimu ir lytiniais santykiais.

» Rašyti komentarą