Brandžios odos priežiūra

Odos senėjimas – natūralus ir neišvengiamas procesas, kurio metu praėję metai palieka ženklus ant mūsų kūno ir veido. Mažos raukšlelės dažnai tampa pirmuoju šio proceso požymiu, kuris, nors ir neatsiradęs per vieną dieną, dažnai ne juokais išgąsdina. Vis dėlto, turėdami žinių apie teisingą veido odos priežiūrą ir pritaikydami ją kasdienėje praktikoje, galime bent dalinai išvengti tam tiktų senėjimo procesų ir pasitikti senatvę sveika sveika ir švytinčia oda.

 

Brandžios veido odos priežiūra – kuo ji skiriasi nuo jaunos veido odos priežiūros?

 

Iš tiesų jaunos ir brandžios odos priežiūra nėra tokia skirtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Jaunoje odoje regeneraciniai procesai vyksta kur kas greičiau nei perkopusių 35 metų ribą, tad streso ar nuovargio požymiai yra kurkas nepastebimesni. Tuo tarpu sulaukus brandaus amžiaus, oda tampa jautresnė aplinkos dirgikliams ir turi būti nuolatos aprūpinama trūkstamais vitaminais ir atitinkama priežiūra. Tam tikri principai išlieka tie patys tiek jaunai, tiek brandžiai odai: kokybiškas miegas, odos priežiūros rutina, apsauga nuo saulės bei aplinkos poveikio, visavertė mityba ir vanduo. Vis dėlto, brandaus amžiaus moterims į veido odos priežiūros rutiną vertėtų įtraukti įvairesnių priemonių, kurios paskatins regeneracinius odos procesus ir papildys odą svarbiais vitaminais.

 

Kokias priemones įtraukti į brandžios odos priežiūros rutiną?

 

Odai senstant, ji tampa mažiau elastinga ir stangri, atsiranda raukšlelės, išryškėja pigmentinės dėmės, o nuovargis ir stresas palieka akivaizdesnį pėdsaką. Senstanti oda gamina vis mažiau natūralių baltymų, kurie yra atsakingi už odos regeneraciją, stangrumą ir atsparumą aplinkos poveikiui. Renkantis priemones, atkreipkite dėmesį į sudėtį, venkite cheminių ingredientų ir žvalgykitės tokių vitaminų kaip A (retinolis), C, E ir Q10. Būtent retinolis veidui teikia ypač efektyvų poveikį mažinant raukšles ar netgi gydant aknės kamuojamą odą. Iš esmės retinolis veikia įvairiapusiškai – jis ne tik šalina negyvas odos ląsteles, bet ir eksfolijuoja odą, skatina kolageno gamybą ir veikia kaip stiprus antioksidantas. Šio ingrediento senėjimą stabdantis poveikis yra patvirtintas moksliškai, tačiau jo naudojimas turėtų būti progresyvus ir individualus kiekvienam odos tipui. Tai reiškia, jog retinolį įtraukti į savo odos priežiūros rutiną reikėtų atsižvelgiant į priemonės stiprumą, kuris, odai pripratus, gali palaipsniui kisti ir didėti. Pradžioje retinolio serumas gali sukelti odos paraudimą ir šerpetojimą, tačiau tai yra normali odos reakcija, kuri, bėgant laikui, atneša nepaprastus rezultatus, tad apsišarvuokite kantrybe!

 

Brandžią odą puoselėsite suteikdami jai tai, ko senstančiai odai natūraliai pritrūksta

 

  • Hialurono rūgštis pasiekia giliausius odos epidermio sluoksnius, atkuria drėgmės pusiausvyrą ir lygina raukšles.
  • Vitaminas C skaistina ir detoksikuoja odą, suteikia jai švytėjimo.
  • Peptidai mažina hiperpigmentaciją, lygina odos atspalvį ir tekstūrą, reguliuoja odos riebalų išsiskyrimą.

 

Šie ingredientai yra ypač svarbūs jaunatviškai ir skaisčiai odai, tad naudokite juos jums tinkamose formose, pavyzdžiui, hialurono ir vitamino C rūgštis galite maišyti į kremus arba tepti serumo pavidalu prieš dieninį ar naktinį veido kremą, o peptidus dažnai jau rasite veido kremų sudėtyje. Kosmetikos linija Medik8 siūlo kokybišką, prabangaus poveikio veido priežiūros priemonių asortimentą, kuriame rasite visas sveikai ir brandžiai odai reikalingas priemones.

 

Brandžios odos priežiūra turėtų tapti įpročiu jau nuo pat jaunų dienų. Suteikdami odai visokeriopą rūpestį, galimai išvengsite ryškių senatvės požymių. Savo odai dovanokite kokybiškas ir natūralias priemones bei nepamirškite įtraukti trūkstamų vitaminų ir ingredientų, kurių visuma suteiks įvairiapusę odos priežiūrą ir laikui nepavaldų spindesį.

» Rašyti komentarą