Kuo moterims naudingi riešutai?

Moterų grožis ir sveikata – neišsemiama tema. Ar žinojote, kodėl dailiosios lyties atstovėms derėtų su savimi visada turėti riešutų?

1. Riešutuose esančios nesočiosios riebalų rūgštys padeda išvengti neigiamų dietos padarinių: išblyškusios odos, lūžinėjančių nagų, skilinėjančių plaukų galiukų ar bumerango principu pradėjusio augti svorio.

2. Tiek lieknai figūrai, tiek gerai nuotaikai įtaką daro tinkamas hormonų balansas, kurį palaikyti padeda riešutuose ir sėklose esančios nesočiosios riebalų rūgštys.

3. Nesočiosios riebalų rūgštys palengvina ir priešmenstruacinį sindromą (PMS) – valgant riešutus ir laikantis sveikos mitybos principų, PMS gali net ir visiškai išnykti.


4. Riešutai padeda palaikyti aktyvią smegenų veiklą, tad juos turėtų vartoti visos protinį darbą dirbančios moterys, taip pat ir tos, kurios kovoja su lėtiniu nuovargiu.

5. Riešutai bei juose esantys nesotieji riebalai mažina riziką susirgti įvairiomis ligomis: vėžiu, Alzhaimeriu, artritu, egzema, depresija, širdies ir kraujagyslių ligomis, didina atsparumą įvairioms infekcijoms.

6. Riešutuose esantis betakarotinas ir vitaminas E stabdo senėjimo procesus, senatvinių dėmių atsiradimą bei apsaugo nuo neigiamo laisvųjų radikalų poveikio.

7. Užkandžiavimas riešutais, kuriuose gausu polinesočiųjų riebalų rūgščių ir vitamino B6, padeda sureguliuoti cholesterolio lygį kraujyje.

» Rašyti komentarą