Krūtinės dydį lemia... stresas

@Shutterstock

Ekspertų manymu, vaikystėje patirtas stresas ir krūtinės dydis yra tiesiogiai susijęs. Nerimas ir įtampa, kurią dailiosios lyties atstovės patyrė ankstyvuoju savo gyvenimo laikotarpiu, nepraeina be pėdsakų. Kuo dažniau jos išgyvena stresą, tuo anksčiau pradeda vystytis moteriška figūra (vadinasi, pradeda augti ir krūtinė).

Tokią sensacingą išvadą padarė škotų mokslininkai. Ekspertai iš Edinburgo instituto išsiaiškino, kad pastaraisiais metais mergaičių branda prasideda itin anksti. Jų žodžiais tariant, prie tokių pokyčių priveda sudėtingi santykiai su kitais šeimos nariais (ypač – su tėvais). Pavydžiui, lytinis brendimas mergaitėms, augančioms nepilnose šeimose (kai su vaiku lieka tik mama), prasideda jau maždaug apie dešimtuosius gyvenimo metus, t. y. net penkeriais metais anksčiau, negu XIX amžiuje.

Hormonų disbalansui ir su juo susijusiam krūtinės augimui įtaką taip pat daro ir kiti veiksniai, pavyzdžiui, nutukimas. Vis dėlto škotų mokslininkai mano, kad stresas vaidina daug svarbesnį vaidmenį.


Pastaruoju metu pastebima, kad moterų biustas vis diėja. Prieš metus viena moteriško apatinio trikotažo firma paskelbė, kad pradeda gaminti L dydžio liemenėles. Prieš porą metų atsirado KK dydžio kaušelių liemenėles.

Dabar vidutinis britės krūtinės dydis yra 34E, prieš 50 metų – B.

Medikų nuomonės dėl tokios tendencijos išsiskiria. Vieni spėja, kad taip gali nutikti dėl vartojamų kontraceptinių tablečių, kiti – kad tai susiję su nutukimu: riebalai kaupiasi ant viso kūno, įskaitant ir krūtinę.

Vis dėlto su tokiomis versijomis nesutinkantys mokslininkai atkreipia dėmesį į tai, kad didėja ne riebalų, o pačių pieno liaukų audinių kiekis. Jie mano, kad dėl visko kaltas moteriškasis hormonas estrogenas: dabar lytinis mergaičių brendimas prasideda daug anksčiau – tai greičiausiai susiję su tuo, kad šiuolaikinės moterys gimdo mažiau vaikų ir trumpiau maitina juos krūtimi.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
kris
2021-03-03 00:57
nesamone fizinio altyvimo nebuvimas nutyse, riebios aisku ir klimatas silteja kiti mokslonimkai rase kad moterys siltesniuose krastuose greicoau bresta o seniau gi lkrosnyd buvo centrinio sildymo nebuvo , atsaldavo per nakty namas ir ryte pakurdsvo tik o dabar bite 28 ir nemazina nors dvesk
eg
2013-04-18 17:19
pradeda augti krutine po kiek laiko bus didesne
tiesiog
2012-11-01 15:13
butent genai,pas mus seimoje visos gimines moterys papingos,ne maziau
C
Kardas
2012-10-26 15:45
ir už ką tokie mokslininkai atlyginimą gauna... už pezalus? nesamonė kažkokia...
ieva
2012-10-11 17:28
pievas raso, mano tevu santykiai buvo normalus, jokio streso nepatyriau, o brest pradejau apie 10~ metus