Intymūs klausimai ir atsakymai

Ko gero nesutiktume moters, kuriai karts nuo karto neiškiltų intymių klausimų, į kuriuos norėtųsi gauti atsakymus. Žinoma, esant rimtesnei situacijai, reikėtų kreiptis į savo gydytoją, tačiau kiekvieną kart nebėgsi gi pas ginekologą, o ir kartais būna nepatogu klausti.    


Ar nekenkia sveikatai kasdien dėvėti sintetinį apatinius ir ankštas kelnaites (stringus)?


Suprantama, pageidautina, kad apatiniai drabužiai būtų iš natūralaus pluošto, kuris gerai praleidžia orą ir nesudaro „šiltnamio“ efekto. Jeigu Jūs pastoviai dėvite sintetinius apatinius, tuomet patartina naudoti kasdienius įklotus ir reguliariai, pagal poreikį juos keisti. Tas pats liečia ir siauras, atviras kelnaites (stringus, tango).  Jos  neturi jokio neigiamo poveikio moters lytiniams organams. Tiesa, kai kurioms moterims tokios kelnaitės nėra patogios. Tačiau šaltuoju metų laiku patariama dėvėti labiau uždarus apatinius drabužius.      


Kodėl intymių vietų kvapas pastoviai keičiasi?


Jūsų intymus kvapas priklauso nuo daugelio faktorių: gyvenimo būdo, mitybos, vartojamų vaistų, hormoninio organizmo fono ir t.t. Žinoma, ypatingai aštrus, nemalonus kvapas įspėja apie tai, kad yra įsimetusi infekcija, todėl būtina yra kreiptis į gydytoją. Kaip taisyklė, pirmoje mėnesinių ciklo dalyje (kada estrogenų lygis padidintas) juntamas šiek tiek rūgšties kvapas. Po ovuliacijos kvapas tampa aitresnis. Vyrauja nuomonė, kad teisingai maitinantis, kvapas tampa vos juntamas. O riebus, aštrus, marinuotas ir sūdytas maistas suteikia kvapui, sodresnį, aštresnį  atspalvį.   


Esu girdėjusi apie gero sekso senovinį, berods kinietišką receptą. Jeigu toks iš tiesų egzistuoja, papasakokite apie jį.   


Toks receptas iš tiesų egzistuoja. Kiniečių gydytojai jau nuo senų laikų rekomendavo dažniau valgyti kopūstus ir ridikus, salierus ir kiaušinius, taip pat kalmarus, krevetes, vištieną ir kiaulieną. „Seksualinio mišinio“ receptas pasiekė ir mūsų laikus: 100 g midijų ir kalmarų, 100 g neriebios kiaulienos, 50 g česnakų, 100 g pomidorų užplikyti 0,5 l vandens ir vartoti1 kartą per dieną 6-12 dienų laikotarpiu. Šis receptas visoje Kinijoje populiarus jau daugiau kaip 30 metų.     


Ar po gimdymo makštis atsistato į buvusį dydį.


Viskas priklauso nuo makšties raumenų. Jeigu jų tonusas geras, tuomet jokių problemų neiškyla. Paprastai po gimdymo jau per 4-6 savaites ji atgauna buvusias formas. Kitas reikalas, jeigu makšties raumenys nebuvo treniruoti. Pirmas raumenų nusilpimo požymis yra nevalingas šlapimo nelaikymas nėštumo metu ir po gimdymo.


Kaip ten su pavojingomis dienomis? Girdėjau apie specialų „moterišką kalendorių“ , ar tiesa, kad paskutinę dieną po mėnesinių, nepastosi?


Egzistuoja taip vadinamos pavojingos dienos, kuomet tikimybė pastoti labai didelė. Jos būna ciklo viduryje. Kaip atsvara joms, egzistuoja „nepavojingos“ dienos. Šis periodas apsiriboba keliomis dienelėmis iki ir po mėnesinių ciklo. Vadovaujantis tuo buvo pasiūlytas net nėštumo apsauginis metodas – „nepavojingų dienų“ metodas. Teoriškai viskas gerai, tačiau praktiškai šis metodas tinka ne visoms moterims. Kai kurios gali pastoti ir „nepavojingomis“ dienomis. Tai susiję su individualiais fiziologiniais ypatumais.   


Ar vaginos raumenims galima sugrąžinti buvusį tonusą?


Taip. Tam būtina kelis kartus per dieną daryti specialius pratimus. Jų esmė yra šlapimą kontroliuojančių raumenų įtempimas ir atpalaidavimas. Pradžioje patogiau yra treniruotis tualete. O vėliau šį pratimą galite atlikti bet kurioje vietoje. Pradėti šią gimnastiką patartina dar iki nėštumo.  


Papasakokite apie makšties mankštą, kuri, kaip sakoma, seksą daro kokybiškesniu  


Amerikiečių ginekologas Arnold Kegel pastebėjo, gerai treniruotų tarpvietės raumenų savininkės kur kas labiau patenkintos savo intymaus gyvenimo kokybe, negu kitos moterys. Treniruojant dubens raumenis, jos atrado dar vieną naują galimybę kaip pajusti pasitenkinimą. Visoms moterims, kurioms to trūksta, siūlome šiuos pratimus:

 

  • gulimoje padėtyje pasistenkite įtempti ir atpalaiduoti makšties raumenis;
  • sėdimoje padėtyje įtempkite tarpvietės raumenis ir užlaikykite 6 sekundėm.


Šį pratimą kartokite po 2-3 minutes kelis kartus per dieną – tiek  dažnai, kiek tik atsiminsite apie tai  (bet ne rečiau kaip 5 kartus per dieną). Kiekvienai moteriai, kuriai virš 25 metų, yra prasmės reguliariai daryti tokią mankštą: sustiprindama seksualinius pojūčius, ji tuo pačiu padeda palaikyti ir raumenų tonusą. Tai sumažina šlapimo sistemos ligų tikimybę ir palengvina gimdymą.   


Ar galima naudoti intymius dezodorantus, norint panaikinti makšties kvapą?   


Intymių dezodorantų speciali sudėtis  ir aromatas yra skirti išimtinai intymiai tarpkirkšnio zonai. Šių dezodorantų makšties srityje naudoti jokių būdu negalima: jie gali sukelti mieliagrybę ar kitokį alerginį sudirginimą.


Intymaus suartėjimo momentu mano visas kūnas įsitempia, o orgazmo metu beveik prarandu sąmonę. Ar tai negali turėti kokių tai neigiamų pasekmių?


Visiškai ne. Atvirkščiai, džiaukitės: jūs priklausote tai mažai daliai moterų, kurios giliai ir audringai išgyvena iškrovos mementą. Jeigu Jus tai gasdina, prieš sueitį galite išgerti silpnų raminamųjų vaistų: valerijono ar pan.


Iš vienos pažįstamos girdėjau, kad yra specialios pozos, norint pastoti. Papasakokite prašau apie tai.


Šiaip tai dauguma moterų turi savo pamėgtas pozas. Tačiau galime pasiūlyti išas: moteris iškeltas kojas uždeda ant partnerio pečių. Ši poza leidžia spermai patekti tiesiai į gimdos kaklelį. Jeigu moters gimda užlinkusi, tai įsiskverbimas siūlomas iš užpakalinės pusės poza „keturpėsčia“.     


Sergu mastopatija ir mėnesinių metų jaučiu skausmą krūtyse. Ar tai nėra ilgo lytinio suartėjimo susilaikymo pasekmė?  


Tiesiogionio ryšio tame nėra. Vienok, viskas, kas įtakoja dvasinės ir kūniškos pusiausvyros  palaikymą (tame tarpe ir pilnavertis intymus gyvenimas ir bendras organizmo palaikymas) pristabdo mastopatijos vystymąsi.    


Girdėjau, kad mažai kaloringos dietos daro teigiamą įtaką seksualiniams santykių kokybei. Ką apie tai mano specialistai?


Bet kokie kraštutinumai kenkia. Poroms, praktikuojančioms mažo kaloringumo dietas, o tuo labiau badaujančioms, konfliktai iškyla tris kartus dažniau nei toms, kurios nesuka sau galvos dėl  kilogramų. Be to, badaujančiųjų sekso kokybė nukenčia.   
 

» Rašyti komentarą
» Komentarai
ruta
2012-09-18 15:17
oi kokios nesamones baisu
vyras
2012-05-30 18:10
moterys merginos atsiminkit kad viskas kas jum paciom atrodo slykstu,vyrai del to alpsta,pasakysiu paprastai-su pize jus galit valdyt bet kuri vyra.
vika
2012-05-29 11:04
koks cia fui nesuprantu visos moteris esam ir visom viskas atsitinka tai nematau nieko blogo klausti kurios jau ta maciusios ir patyrusios ar zinancios,tai normalus dalykas.taigi nebijokit ir klauskit o ka kitom slykstu tai reiskia nevertos buti moterim
IAMAN
2012-05-24 19:34
tai savo ginekologiu ir klausinekit ozkos .fuuuj
elina
2012-05-24 11:12
dažniau mankštis plaut reikia, kad patis žinot kas nekvėpetu per daug