Daugelis žmonių į pilvo šokius žiūri kaip į egzotišką pramogą, kažką labai gražaus ir erotiško. Vis dėlto viskas yra kiek sudėtingiau – pasirodo, kad tokia veikla ne tik suteikia estetinį ir dvasinį pasitenkinimą, bet taip pat yra labai naudinga moterų sveikatai. Rytietiški šokiai normalizuoja organizmo veiklą ir padeda išspęsti daugelį specifinių problemų:
- Pilvo šokio metu suaktyvinama kraujotaka (ypač mažajame dubenyje). Jis padeda pašalinti šlakus, praeina uždegimai ir net išnyksta miomos, nustoja formuotis cistos;
- Po 6–12 mėnesių nuo užsiėmimų pradžios išnyksta menstruacijų skausmai, „tomis dienomis“ nebereikia gerti nuskausminamųjų;
- Specialistų teigimu, pilvo šokiai gali padėti įveikti kiaušidžių disfunkciją;
- Jau po 1 mėnesio pastebimai pagerėja stuburo būklė net toms moterims, kurios buvo patyrusios jo traumą;
- Tokie šokiai jau po 2–3 mėnesių itin pagerina sąnarių lankstumą (gerų rezultatų gali tikėtis tiek jaunos merginos, tiek brandaus amžiaus moterys).
Pastebėtina ir tai, kad po užsiėmimų pagražėja veido spalva, normalizuojasi žarnyno darbas. Pilvo šokiai lavina judesių koordinaciją ir teigiamai veikia raiščius, vestibulinį aparatą, širdies ir kraujagyslių sistemą. Tai taip pat ir puiki hipertonijos bei kaklo osteochondrozės profilaktikos priemonė.
Pilvo šokius šokančioms moterims reikia ritmingai ir tolygiai kvėpuoti – tai padeda sumažinti stresą, nes ritmingas kvėpavimas veikia malonumo centrą. Į kraują patenka endorfinų, todėl pagerėja nuotaika.
Svarbi tokių šokių ypatybė yra ta, kad šokama atsipalaidavus, be jokių staigių judesių ir jėgos. Nugara tampa lanksti, stiprėja jos raumenys, todėl ir laikysena būna daug gražesnė.
Jau po kelių užsiėmimų moterys atsitiesia, tampa atviresnės, mažiau blaškosi ir nustoja kūprintis. Būtent dėl šios priežasties sumažėja kaklo, krūtinės ir strėnų srities stuburo skausmai, nustoja skaudėti galvą, tvirtėja sąnariai.
Rankų ir pečių lanko judesiai šokio metu stiprina krūtinės raumenis, todėl ši kūno dalis išlieka patraukli daug ilgiau.
2012-08-28 17:40