Ankstyvas persileidimas: kas kaltas?

Statistika rodo, kad persileidimais baigiasi maždaug apie 15–20 % visų nėštumų. Dažniausiai tai įvyksta dar tada, kai apie savo padėtį moteris net nenutuokia. Kad to išvengtumėte, naudinga žinoti pačias dažniausias persileidimo priežastis.

 
Genetiniai sutrikimai. Anot statistikos, dauguma (net 73 %) ankstyvų persileidimų įvyksta dėl genetinių sutrikimų. Stengiantis vengti tam tikrų produktų ar veiklos, galima šiek tiek sumažinti riziką, tačiau apsisaugoti visiškai – neįmanoma.
 

  • Nerimas ir stresas. Dideli sukrėtimai smarkiai paveikia žmogaus organizmą. Nėštumo periodu jis ypač jautrus, todėl stresas ir įtampa turi dar didesnį neigiamą poveikį.
  • Hormoniniai sutrikimai. Neretai persileidimas įvyksta sutrikus hormonų pusiausvyrai, ypač trūkstant progesterono – pagrindinio nėštumo hormono, užtikrinančio gimdos augimą ir aprūpinimą krauju. Laiku nustačius problemą, gydytojai gali skirti vartoti jo papildomai, ir taip išsaugoti vaisių. Kita problema – per didelis vyriškųjų hormonų androgenų, kurie stabdo estrogenų ir jau minėto progesterono gamybą, kiekis. Jie yra dažna pasikartojančių persileidimų priežastis.
  • Imunologinės priežastys. Persileidžiama dėl Rh konflikto. Embrionas paveldi teigiamą rezusą iš tėvo, o neigiamą turintis  motinos organizmas atmeta embrioną. Tuo atveju profilaktiškai reikėtų vartoti progesterono preparatus, atliekančius imunomoduliacinį vaidmenį.
  • Bendros infekcinės ligos. Savaiminio persileidimo priežastimi gali tapti bet kokia liga, dėl kurios nėščiosios kūno temperatūra pakyla virš 38 laipsnių. Jei planuojate nėštumą, prieš pastojant geriau apsilankyti pas gydytojus ir išsitirti.
  • Lytiškai plintančios infekcijos. Trichomonozė, toksoplazmozė, sifilis, chlamidijos, dedervinė ir kitos panašios ligos dažnai sukelia persileidimą. Motinos organizme esantys virusai ir bakterijos pažeidžia vaisiaus dangalą ir užkrečia vaisių. Siekiant išvengti tokių problemų, lytiškai plintančias ligas reikia gydyti prie nėštumą, o jo metu – atsisakyti nesaugių lytinių santykių.
  • Vaistai ir vaistažolės. Ne veltui pirmąjį nėštumo trimestrą rekomenduojama atsisakytų visų vaistų (net ir nepavojingai atrodančių žolelių). Bet kokie preparatai gali sukelti persileidimą arba daryti įtaką vaisiaus formavimuisi.
  • Nelaimingi nutikimai. Gaila, bet dėl vaikučio netekties kartais būna kaltos pačios moterys, nes paprasčiausiai nesisaugo. Nėštumo metu joms negalima nešioti jokių sunkių nešulių, jos turi atsisakyti varginančios veiklos ir tiesiog skirti sau daugiau dėmesio.
  • Nesveikas gyvenimo būdas (alkoholio, narkotikų vartojimas, rūkymas ir  prasta mityba) tiesiogiai veikia kūdikį.
» Rašyti komentarą