Kaip palengvinti PMS simptomus?

Priešmenstruacinis sindromas (PMS) – nuolatinis daugumos moterų palydovas. Vos tik subjursta nuotaika, dažniausiai iš aplinkinių pasigirsta replikos: “Gal PMS prasidėjo”? Taip, taip – bloga nuotaika, jautrumas ir dirglumas iš tiesų yra vienas iš simptomų, tačiau priešmenstruaciniam sindromui priskiriama net 150 įvairiausių simptomų, todėl nenuostabu, kad bent kelis iš jų likus 1-2 savaitėms iki mėnesinių jaučia net 80-95% moterų.


Kodėl atsiranda PMS, tiksliai įvardinti negalime, tačiau tikėtina, kad kaltas hormonų sutrikimas. Kai kurie simptomai būna labai varginantys: patinusi ir skausminga krūtinė, išsipūtęs pilvas, maudžiantys raumenys, nuolatinis nuovargis, apatija arba atvirkščiai – pykčio ir agresijos protrūkiai.

Palengvinti PMS galima įvairiais būdais. Su laiku moterys atranda patikimiausius ir jos labiausiai tinkančius, tačiau jeigu jums kol kas pažaboti PMS nepavyksta, siūlome išbandyti šiuos metodus:

 

  • Atkreipkite dėmesį į savo maisto racioną. Teigiama, kad PMS tiesiogiai susijęs su mityba, todėl angliavandenių dieta gali jums padėti. Valgykite daugiau grūdinių produktų, daržovių bei vaisių, ir atsisakykite ar bent jau sumažinkite cukraus, alkoholio ir kofeino kiekį.
  • Jei labai pučia pilvą ir jaučiate skausmingus spazmus, pilvo apačioje palaikykite šiltą pūslę, kad raumenys atsipalaiduotų ir pailsėtų.
  • Prisileiskite vonią šilto vandens ir pagulėkite 20 minučių. Į vandenį galite įlašinti raminamųjų eterinių aliejų, kurie padės lengviau atsipalaiduoti.
  • Nevartokite šaltų gėrimų, geriau rinkitės raminamąsias šiltas arbatas.
  • Jei labai skauda pilvą, galite jį pamasažuoti sukamaisiais pirštų judesiais.
  • Miegokite ant šono, susirietusi į kamuoliuką.
  • Jei žiūrite televizorių ar skaitote knygą, pakelkite kojas šiek tiek į viršų.
  • Pradėkite sportuoti. Geriausiai tinka jogos pratimai, kurie ir atpalaiduoja ir stiprina kūną.
» Rašyti komentarą
» Komentarai
qwerty
2012-09-01 00:44
nezinojau, kad dar ir taip buna. dziaugiuosi, kad niekad nejauciu kada man prasideda, nebent kazko saldaus norisi tik menstuaciju metu prasideda skausmai
ca
2012-05-21 19:34
Man tas pats, todėl gydytoja išrašė vaistų "extra" atvejams, kai jau bus visai blogai
Rita
2012-05-21 19:33
Man niekas nepadeda, būtina, iki alpimo skausmas priveda
m..
2012-05-16 20:06
as su savo pilvo skausmu per menesi kankinuos 2-3 dienas..alpimai po puse dienos bun..vaistai nepadeda..12m buvau pas daktaru pasake kad per daug lytiniu santykiu ,tai kas kad dar liaudiskai tariant su kailiuku
Vyras
2012-05-08 21:11
Kaip gerai, kad gimiau vyru ..