Ankstyvos menopauzės priežastys ir gydymo metodai

Medicininė statistika rodo, kad vidutiniškai klimakterinis laikotarpis moterims prasideda maždaug nuo 50 metų, tačiau neretai nutinka ir taip, kad menopauzė ateina daug anksčiau – apie 40 gyvenimo metus. Tokio ankstyvojo klimakterinio laikotarpio priežasčių gali būti devynios galybės. Dažniausiai ankstyvą menopauzę išprovokuoja stipraus streso epizodai, susiję su artimo žmogaus netektimi, nesėkmingai susiklostęs asmeninis gyvenimas, konfliktiškos situacijos darbe, taip pat ir jo netektis, išgyventos sudėtingos operacijos ir panašiai. Ne ką mažiau svarbūs ir genetiškai paveldėti veiksniai, taip pat persirgtos įvairios infekcinės ligos lytinio brendimo laikotarpiu, skydliaukės veiklos sutrikimai, chirurginės intervencijos, po kurių kilo kokių nors komplikacijų, dubens traumos.

Kokius preparatus rekomenduojama vartoti?

Ankstyva menopauzė pridaro daugybę rūpesčių ir problemų, kurios, deja, būtinai atsiliepia ir sveikatai. Visi nemalonumai, kuriuos patiria vyresnio amžiaus dailiosios lyties atstovės, ateina gerokai anksčiau. Visų pirma, pakinta odos būklė – ji pradeda greitai vysti, tampa sausa ir praranda savo elastingumą. Nukenčia, žinoma, ir plaukai bei nagai – jie tampa trapūs, todėl reikėtų pradėti iš anksto vartoti preparatus, skirtus palengvinti ankstyvą klimakterinį periodą. Kai kuriais atvejais moterims gali pradėti augti svoris. Būna ir atvirkščiai – jos ima liesėti tiesiog akyse. Keičiasi biocheminė kraujo sudėtis, o tai gali baigtis labai nemaloniomis pasekmėmis: miokardo infarktu, aterosklerozės vystymusi, širdies išemija. Kaulinis audinys netenka daug pagrindinio savo elemento – kalcio. Kiekvienai dailiosios lyties atsovei reikėtų nesitaikstyti su šiais nepageidaujamais, tačiau natūraliais procesais, ir pradėti vartoti specialius papildus. Šiuo periodu organizmui palaikymas yra tiesiog būtinas. Jeigu į tai nežiūrima abejingai, galima ilgiau išsaugoti savo jaunystę, grožį ir aktyvumą.

Pačioje menopauzės pradžioje galima pasikonsultuoti su savo gydytoju ir pradėti vartoti homeopatinius preparatus, vaistus, pagamintus augaliniu pagrindu, su augaliniais ekstraktais, kurie gali pakeisti moteriškus hormonus (pavyzdžiui, soja ir jos produktai). Vartokite preparatus, kurių sudėtyje būtų apynių ir raudonųjų dobilų ekstraktų, vaistažoles, kurios normalizuoja nervų sistemos veiklą (mėtas, ramunėles ir panašiai).

Ankstyvos menopauzės gydymas ir taikomi metodai


Turint omenyje tai, kad ankstyvuoju klimakteriniu laikotarpiu moters organizme vyksta įvairaus pobūdžio pokyčiai, vieno specialisto pagalbos, deja, neužteks: patartina apsilankyti pas ginekologą, endokrinologą, neuropatologą, kardiologą, seksopatologą ir kitus gydytojus. Ilgametė praktika rodo, kad ankstyvos menopauzės gydymas geriausių rezultatų duoda taikant pakaitinę hormonų terapiją. Tokiu atveju dailiosios lyties atstovėms išrašoma specialių preparatų: jų sudėtyje yra tų hormonų, kurių smarkiai trūksta organizmui. Taikant pakaitinę hormonų terapiją ankstyvo klimakterinio laikotarpio gydymui, iki minimumo sumažinamas  menopauzės sindromų poveikis organizmui, normalizuojasi psihologinė ir emocinė būsena, nuotaikų kaita. Jeigu preparatai parinkti tinkamai, tai netgi gali užkirsti kelią kai kurių su menopauze susijusių ligų vystymuisi, pavyzdžiui, osteoporozei, aterosklerozei, šlapimo ir lytinės sistemos veiklos sutrikimams.

Dar visai neseniai norint palengvinti ankstyvąją menopauzę, moterims buvo skiriama preparatų, kurie veikė po vieną ar kelis atitinkamos srities simptomus. Po vizitų pas skirtingus savo srities specialistus dailiosios lyties atstovė turėdavo krūvą receptų ir ilgą sąrašą, ko jai reikia nusipirkti. Tai, žinoma, slėgdavo papildomai, sukeldavo nervinius sutrikimus. Skiriant pakaitinę hormonų terapiją ir tik tuos preparatus, kurie iš tiesų yra būtini ankstyvuoju klimakteriniu laikotarpiu, išsprendžiama pagrindinė problema, dėl kurios ir atsirasdavo nepageidaujamų pasekmių. Toks metodas veikia labai gerai ir tinkamai, kadangi ne šiaip slopina simptomus, o pašalina pačią ligos atsiradimo priežastį.

Mūsų dienomis džiugina tai, kad moterys gali rinktis ne sintetinius, o pagamintus natūraliu pagrindu preparatus, skirtus vartoti ankstyvuoju klimakteriniu laikotarpiu, natūralios kilmės estrogenus, kuriuos organizmas įsisavina labai greitai, o papildomo laiko ir jėgų, norint adaptuotis prie naujos medžiagos, jau nebereikia.

Ankstyvos menopauzės profilaktika

Kad ir kaip keistai tai gali kai kuriems nuskambėti, profilaktika turi prasidėti dar tada, kai įsčiose užgimsta nauja gyvybė. Būsimajai mamai būtina maitintis taisyklingai ir subalansuotai, išeiti pasivaikščioti į gryną orą, daryti specialius pratimus, vengti stresinių situacijų ir infekcinių ligų. Kai mergaitė ateina į šį pasaulį, ja reikia tinkamai rūpintis: užkirsti kelią dubens traumoms ir infekcinėms ligoms, o lytinio brendimo laikotarpiu saugoti nuo to dar labiau – tada būsimajai moteriai neteks dar jaunystėje susidurti su mūsų jau minėtomis problemomis ir vartoti specialių preparatų.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
žalia rūta
2018-09-15 20:02
Sukatžoliu tinktura ir gudobeles ekstraktas puikūs pagalbininkai,kai vyksta hormonu pasikeitimai.
Ieva
2018-09-04 15:15
Suprantu kad gyvenimas baigtas.Hormonu vartoti negaliu del venu varikozes,o zoles neveikia ne kiek..
mama
2013-02-06 16:41
Man irgi 38 metu buvo prasideja menopauzes simtomai, veliau pastojau susilaukiau 4 vaikucio, bet po gimdymo simtomai toliau tesesi. Kai vaikuciui suejo 6 menesiai geriau Trasfer FActoriu apie menesi. Dabar jau apie 2 metus jokiu menopauzes simptomu,
jauna
2012-07-04 00:19
man menopazue prasidejo 25 (dirbtine), bandau kazkaip susitaikyt, vis galvoju kodel man ir uz ka..
siga
2012-05-29 09:33
Man prasidėjo 38 metų gydymas hormonais priaugino ansvorio 40kg.vietoj 67 sveriu 107kg.ir nieko nebepadarau ,atsirado plaukotumas veido srityje ūsai baržda dabar 45 penki ,nebesigydau beprasmiška ir nėra pinigų