Kaip po gimdymo susigrąžinti figūrą?

Kaip susigrąžinti figūrą? Šis klausimas po gimdymo ramybės neduoda daugeliui dailiosios lyties atstovių. Devyni mėnesiai, kai būsimoji mamytė nepriklausė pati sau, baigėsi, tad galima ramiau atsikvėpti, pradėti miegoti ant pilvo ir sugrįžti prie senų įpročių. Nebėra baimės, kad parkritus kas nors nutiks mažyliui, tačiau pažvelgti į veidrodį dažniausiai būna baisu. Noras susigrąžinti buvusias formas yra savaime suprantamas.

Jeigu ir jūs neseniai susilaukėte vaikučio, nesijaudinkite dėl sukauptų nereikalingų kilogramų ir pūpsančio pilvuko. Pasistenkite suprasti, kad viskas sugrįš į senas vėžes ne per dieną ir ne per dvi – reikės daug daugiau laiko. Maži žingsneliai veda į didelę pergalę, todėl tenka pasisaugoti kai kurių dalykų, ir negraužti savęs dėl nesėkmių.

Pirmiausia, į ką patartina atkreipti dėmesį – tai fiziologinės moterų ypatybės. Patinka jums jos ar ne, tačiau niekur nuo jų nepabėgsite. Atrodytų, po gimdymo pilvas turėtų išnykti pats savaime, bet ne... Esmė ta, kad visą šį periodą jis augo lėtai ir tolygiai, todėl ir atsikratyti jo greitai nepavyks. Neverta tikėti pasakomis, kad draugė išėjo iš gimdymo namų turėdama plokščią ir gražų pilvą. Tai pavieniai atvejai, ir jie tik patvirtina taisyklę.

Svorio augimo problema

Moters svoris po gimdymo priklauso nuo kelių veiksnių sumos:

 

  • Nuo svorio prieš nėštumą. Toms dailiosios lyties atstovėms, kurios linkusios į antsvorį, gali išsivystyti nutukimas;
  • Paveldimumo. Jeigu šeimoje buvo apvalių žmonių, tikimybė, kad pagimdžius mama turės svorio problemų, siekia 50 %.


Nėštumo metu organizme kunkuliuoja hormonai, o jie ir yra viena iš svarbiausių svorio augimo priežasčių. Jeigu prie jų pridėsime ir gyvenimo būdą (pavyzdžiui, moteris ima valgyti „už du“), nejudrumą, nieko nuostabaus, kad svoris didėja. Po dvejų metų nuo gimdymo hormonai normalizuojasi. Jeigu moteris neturi medžiagų apykaitos sutrikimų, ji greitai tampa tokia, kaip anksčiau. Kitais gi atvejais kilogramų prisideda dar daugiau.

Po vaiko gimimo nutirpsta maždaug 6 kg, sukaupti nėštumo pabaigoje. Likusieji paprastai nyksta palaipsniui, maitinant krūtimi – per šį laikotarpį galima atsikratyti dar 7 kg.

Kaip greičiau atgauti formą

Atgauti ankstesnes formas reikia nekenkiant sveikatai. Atminkite, kad tai – ilgas ir nuoseklus procesas, tad pasisemkite kantrybės ir tikėkite, kad jums pasiseks. Jeigu darysite tai greitai, naudos nebus nei jums, nei jūsų mažyliui. Negalima griežtai apriboti savo mitybos, jeigu maitinate krūtimi – mažyliui iš karto pradės trūkti maisto medžiagų. Neverta įtraukti į racioną riebių produktų, tikintis, kad taip pienas taps riebesnis. Visi šie riebalai nusės ant klubų ir jūsų talijos, tačiau pieno sudėtis nepasikeis. Geriau pamėginkite valgyti po 5–6 kartus per dieną, vaisių sultis pakeiskite vaisiais. Nesistenkite laikytis dietų ar pradėti vartoti lieknėjimui skirtų tablečių ir arbatų. Valgykite lėtai, susitelkite į maistą, o ne į knygą ar televizorių. Galite pamėginti gaminti induose, kuriuose riebalų arba nereikia, arba reikia labai mažai. Daugiau gerkite (tačiau ne paties valgio metu), nevalgykite prieš miegą.

Jeigu po gimdymo kas mėnesį neteksite maždaug po 1 kg, tai bus optimalus variantas – nepakenksite nei savo, nei vaiko sveikatai.

Metas mankštintis

Specialūs pratimai (juos galima daryti jau 3–4 dieną po gimdymo) stiprina dubens dugno raumenis, užkerta kelią hemorojui, stiprina šlapimo pūslę ir neleidžia sudribti pilvo raumenims.

 

  • Atsigulkite ant nugaros, rankas laikykite išilgai kūno. Pakaitomis lenkite kojas per kelius ir klubų sąnarius, pėdomis slyskite lova. Pasiremkite jomis ir pakelkite sėdmenis, įtraukite pilvą ir suspauskite sėdmenis, tada atpalaiduokite, nuleiskite kojas.
  • Pradinė padėtis: gulėkite ant nugaros, rankos – išilgai kūno. Remkitės pečiais, pakaušiu ir kulnais, kelkite sėdmenis, lenkite nugarą, kojos neturi linkti per kelius. Stipriai įtraukite pilvą ir suspauskite sėdmenis. Grįžkite į pradinę padėtį ir atsipalaiduokite.
  • Atsigulkite ant pilvo ir įsikibkite rankomis į lovos kraštą. Ištiestą dešinę koją kelkite į viršų, nuleiskite ir pakartokite tą patį su kairiąja. Tada pakelkite ir nuleiskite abi kojas iš karto. Kvėpavimo nesulaikykite.
  • Atsiklaupkite ant kelėnų ir pasiremkite plaštakomis į grindis. Įtraukite pilvo ir tarpvietės raumenis, išrieskite nugarą. Sustinkite tokioje pozoje 4–5 sekundėms.
  • Pradinė padėtis ta pati, kaip ir prieš tai buvusiu atveju. Ištieskite  koją ir kelkite ją į viršų, tada sulenkite ir pritraukite prie pilvo. Grįžkite į pradinę padėtį ir pakartokite su kita koja.


Po pratimų atsipalaiduokite, užmerkite akis, ramiai ir giliai pakvėpuokite. Jeigu taip mankštinsitės reguliariai, po 6–9 mėnesių svoris turėtų normalizuotis. Jeigu per tą laiką nenumesite nė kilogramo, kreipkitės į endokrinologą arba dietologą – šie specialistai padės išsiaiškinti, kur glūdi tikroji antsvorio priežastis ir paskirs atitinkamą gydymą.

» Rašyti komentarą