Pirmasis apsilankymas pas ginekologą: ko laukti ir tikėtis?

Apsilankymas pas ginekologą (ypatingai pirmąjį kartą) gali sukelti daug nerimo: tenka nusirengti prieš visiškai svetimą žmogų ir leisti liesti bei tyrinėti savo kūną. Gal tai ir nėra labai malonu, tačiau – būtina. Kad apsilankymas pas ginekologą keltų mažiau baimės, turėtum žinoti, kas tavęs laukia.

Pokalbis. Geras, kompetetingas gydytojas niekuomet neskuba ir skiria dėmesio kiekvienam pacientui, todėl prieš apžiūrą ginekologas pirmiausia išklauso ir atsako į visus pacientei rūpimus klausimus, bei paaiškina, ką ketina daryti.

Makšties apžiūra su skėtikliais. Kad ginekologas galėtų išsamiai patikrinti makštį, jam reikia papildomų įrankių – gana grėsmingai atrodančių makšties skėtiklių. Užsimovęs sterilias pirštines gydytojas apžiūrės išorinius lytinius organus, o vėliau specialių skėtiklių pagalbą praplės makštį, kad galėtų apžiūrėti makšties vidų. Kuo labiau atsipalaiduosi, tuo lengviau ginekologui bus įvesti skėtiklį. Procedūra tikrai nėra skausminga, todėl nėra ko jaudintis.

Makšties bei gimdos kaklelio tepinėlis. Pasinaudojęs makšties skėtikliais, gydytojas specialia mentele galės paimti makšties bei gimdos kaklelio išskyrų, kurios vėliau bus tiriamos mikroskopu. Tokiu būdu ginekologas nustatys uždegimų pobūdį ir galės paskirti tinkamą gydymą.


Makštinis tyrimas. Ginekologas privalo patikrinti, ar nėra makšties bei gimdos kaklelio padėties, simetrijos, dydžio bei konsistencijos pakitimų. Tam jis naudojasi tik savo pirštais.

Bimanualinis tyrimas. Norėdamas nustatyti gimdos, kiaušintakių ir kiaušidžių padėtį, formą bei dydį, gydytojas ginekologas du pirštus įves į makštį, o kita ranka iš viršaus bandys apčiuopti apatinę pilvo dalį.

Ultragarsinis tyrimas. Norėdamas gauti informatyvios informacijos, gydytojas gali atlikti ultragarsinį tyrimą. Ultragarsinis tyrimas greitai ir visai neskausmingai padeda išsiaiškinti ginekologinius susirgimus.

Onkocitologinis tyrimas. Šį tyrimą patariama atlikti visoms moterims, nes jo metu nustatoma, ar makštyje neatsirado vėžinių ląstelių. Onkocitologinis tyrimas atliekamas taip pat, kaip ir paprasto makšties tepinėlio tyrimas – specialiose laboratorijose mikroskopo pagalba.

Krūtinės apžiūra. Kiekvienas gydytojas ginekologas turėtų patikrinti ne tik lytinius organus, bet ir krūtinę. Apžiūra trunka tik kelias sekundes: gydytojas paprašo pakelti rankas į viršų ir jas nuleisti, kad matytųsi, ar nėra išorinių pakitimų. Vėliau ginekologas apčiupinėja krūtinę, kad įsitikintų, jog joje nesusidarė jokie gumbeliai, galintys reikšti krūties vėžį.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Niekas
2016-05-03 17:03
Man kišo du pirštus
Greta
2015-05-10 11:37
Nenoriu pas ginekologa!
Naujiena
2014-12-15 02:49
Šiuolaikiniai ginekologai išimties atvejais jau naudoja ne skėtiklį ir du pirštus, o mėsinį pisiklį- juo viską ir nustato, ir numato artimiausių 9 mėn stebėsenos eigą.
Bet tai jau tikrai
2014-08-06 09:26
Pirmasis apsilankymas??? Tai , atsiprašau, kiek metų turi būti mergina (ar jau moteris)? Manau, kad pirmasis apsilankymas turi būti bent jau prasidėjus pirmosioms mėnesinėms, tai gal jau nerašykit tokių nesąmonių, kad ten viską ima skečia ir kiša, nes jeigu pirmasis apsilankymas mano 13-metei dukrai būtų toks, kaip čia aprašyta, tai pati tą ginekologą/-ę nudėčiau vietoje. Bet tai kai nesąmonė, nieko keista, kad tokių straipsnių pasiskaitę paauglės bijos ginekologų kaip baubų.
?
2013-11-02 14:50
jeigu man 12 metu ir man dar nera menesiniu tai ar reiketu eiti pas ginekologa?