Pastoti gali būti sunku ir dėl per mažo gleivių kiekio makštyje

Lietuvoje yra 50 tūkst. nevaisingų porų. 1 iš 5 vaisingų porų pastoti prireikia daugiau kaip metų, o per 90 proc. vyresnių kaip 30 metų moterų natūraliai pastoti gali tik per ketverius metus. Per mažas gleivių kiekis moters makštyje vaisingomis dienomis ir gyvybingumą praradę spermatozoidai neretai tampa kliūtimi, trukdančia susilaukti išsvajoto kūdikio. Tačiau šias nevaisingumo priežastis jau galima įveikti naudojant specialų vaisingumo lubrikantą.


Tyrimai rodo, kad net trys iš keturių bandančių pastoti moterų turi rūpesčių dėl makšties sausumo, kuomet lytiniai santykiai tampa skausmingi, nemalonūs, kartais net pažeidžiama makšties sienelė arba dėl šio intymaus diskomforto vengiama lytinių santykių.

Gleivių, kurios padeda spermatozoidams susitikti su moters kiaušinėliu, gali sumažėti dėl natūralių amžinių pakitimų, lėtinių uždegimų, ovuliaciją skatinančių vaistų. Dėl to poros neretai naudoja lubrikantus. Tačiau ši priemonė gali ne tik nepadėti pastoti, bet priešingai – trukdyti. Taip yra todėl, kad į kai kuriuos lubrikantus pridedama spermicidų – specialių medžiagų, kurios naikina į makštį pakliuvusius spermijus, todėl planuojant kūdikį ir renkantis lubrikantus reikėtų atkreipti dėmesį į jų paskirtį.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
jurga
2013-05-21 06:47
as 2 metus niekaip nepastojau o pradejus naudoti specelu lubrikanta per 2 menesi pastojau tai ne visom reikia pagalbos skaitykit atidziau
Kriste
2012-05-30 16:43
Ko jus cia varot, kad atseit gasdina. Tokia yra statistika, pazistu ne viena pora, kuri sunkiai susilauke vaiku. Dziaugiuosi, kad yra naturaliu priemoniu, kurios padeda pastoti ir nereikia iskart moketi tukstanciu uz dirbtinius apvaisininimus. Kaip sakant, kodel neisbandyti paprastu dalyku?
Sofija Melenaitienė {pataisiau klaidą}
2012-05-16 14:23
Persileidimo*
Sofija Melenaitienė
2012-05-16 14:22
Tikra nesąmonė man dabar 23 ir pastojau nuo savo vyro nes jau seniai norėjom to mažučio kūdikio mane irgi gazdino visaip kad bus persileidimas kai tu gimdysi o to persileidimmo net nebuvo... Gimė sveika ir graži mergytė taigi merginos netikėkit tais daktarais jie visada kartais nusišneka
stefa
2012-05-13 21:48
jau 36m. per 3.5metu niekaip nepastojau. Vadinasi nelemta. Daktarai negazdino , o perspeja. tad kitoms toks perspejimas gali buti lemtinas.