Kodėl verta gimdyti po keturiasdešimties?

Mokslininkai nustatė, kad vyresniame amžiuje (po 40 metų) gimdžiusių moterų vaikai yra sveikesni, protingesni ir rečiau nukenčia nelaimingų atsitikimų metu. Taip pat tokie mažyliai iki penkerių metų amžiaus anksčiau papildo savo žodyną ir parodo geresnius IQ testo rezultatus. Prie tokių išvadų priėjo Karališkojo pediatrijos ir vaikų sveikatos koledžo tyrėjai. Tai turėtų itin pradžiuginti tas, kurios dėl kokių nors priežasčių nusprendė atidėti šeimos pagausėjimą. Tiesa, yra ir šiokių tokių trūkumų – vyresniame amžiuje padidėja nevaisingumo, diabeto ir kitų problemų rizika.


Gali būti, kad vaikai protingesni dėl to, kad jų mamos yra brandesnės ir turi daugiau patirties, vadinasi, jos sugeba geriau auklėti ir prižiūrėti atžalą. Tyrinėtojų žodžiais tariant, vyresniame amžiuje gimdyti dažniausiai atsisakoma dėl to, kad baiminamasi galimų komplikacijų nėštumo ir gimdymo metu, o dabar atsirado bent kažkas, kuo galima nuraminti pastojusias dailiosios lyties atstoves, ketinančias nutraukti nėštumą. Tyrime dalyvavo daugiau kaip 1000 vaikų, kuriuos pagimdė vyresnės nei 40 metų moterys, ir 38000 tų, kurių mamos buvo jaunos. Vaikų amžius svyravo nuo 9 mėnesių iki 5 metų.

Vyresnių moterų atžalos rečiau pakliūdavo į ligoninę dėl nelaimingų atsitikimų. Jeigu jums įdomu, kurios tiriamųjų grupės mamų polinkis į nutukimą buvo didesnis, turėsime jus nuliūdinti: rezultatai pasirodė vienodi. Vyresnėms moterims rizika patirti kokią nors traumą ar pažeidimą buvo didesnė, tačiau jos gali sėkmingai numatyti potencialų pavojų ir jo išvengti.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Rita
2014-09-13 15:45
Del brandumo nesutinku, nesvarbu ar tau 25 ar 40 bet tas ivyksta pirma karta, neturint tame patirties, priklauso nuo zmogaus charakterio, jei ji kokia isterike, pedante ir po 40 bus tokia pat ir sunku bus auginti nerekaujant del smulkmenu. Ir plius tos energijos nebus tiek lekti paskui, gi biologija daro savo.
Neringa
2014-06-23 23:53
MAN 40,Ir ką...ruošiuosi turėti leliuką ir beje,pirmagimy...nieko nebijau,viskas bus labai gerai!!!
Rasa
2013-02-24 16:41
As budama 39 metu atrodau ir fiziskai ,ir moraliskai ,ir isore geriau negu koka 29 metu .Ir tik todel,kad neskubu pasent.Pavadinti mane mociute D..oi mergaites..kalba neismintingumas jusu lupose ....As turesiu sveika ir grazu leliuka,kuris labai laukiamas ir is begalines meiles sukurtas..
tiesa
2012-07-26 23:51
mano pagrandukui , kuri gimdziau 40-ties , dabar 23.Grazus, sveikas, protingas, iki siol nemates ligonines , neskiepytas.Esu laiminga mama. Vaikas kaip diena ir naktis skiriasi nuo bendraamziu, visai kitoks negu jo vyresnieji broliai.
patikekit
2012-07-26 20:14
Prisiziurejau as tu 40 kaip po karjeros vaikelius planuoja ,bet problema ta kad jau nelabai beiseina o ka jos isgyvena tai ir papasakoti sunku jau nekalbant dar ir apie finansine puse ( Gimdykit jaunos taip sutinku kad brandaus amziaus moterys protingesnes taciau fiziskai jaunos ,iki 35 o kur dar visokie rizikos faktoriai (((