Pienligė... Kodėl ji atsirado ir kaip ją išgydyti?

Tikriausiai kiekviena moteris yra bent kartą gyvenime susidūrusi (ar bent jau girdėjusi) apie pienligę – bene dažniausiai pasitaikančią moterišką ligą. Statistikos duomenimis, apie 75% moterų yra persirgusios šia grybelinės infekcijos liga, o daliai moterų – ji nuolatinė gyvenimo palydovė.

Medicininiais terminais pienligė vadinama makšties kandidoze, nes ją sukelia Candida albicans grybelis, randamas ne tik maiste ir dirvožemyje, bet ir sveikų žmonių kvėpavimo takuose, žarnyne, ant odos ir netgi makštyje (nors pienlige moteris neserga). Pats Candida grybelis nėra pavojingas, tačiau susidarius tinkamai terpei jis ima daugintis, sukeldamas uždegimą.

Kas paskatina pienligės atsiradimą?

Candida albicans grybelio išplitimą iš esmės paskatina pakitusi moters mikroflora. Įprastomis sąlygomis ši bakterija gali tūnoti makštyje, tačiau būti “neveiksni” ir nekelti jokio pavojaus. Tačiau vos pajutusi atsiradusią tinkamą terpę, ji pradeda veikti.

Nustatyti tikslias pienligės priežastis gali būti neįmanoma, nes jų – daugybė:

 

 • Susilpnėjęs imunitetas
 • Hormoniniai preparatai
 • Įprasti vaistai ir antibiotikai
 • Netinkama mityba
 • Vitaminų trūkumas
 • Netinkamos higienos priemonės
 • Nepakankama arba perdėta higiena ir t.t.


Ar tai tikrai pienligė?

Ginekologinių susirgimų gali būti pačių įvairiausių, tačiau pienligė, kaip ir kitos moteriškos ligos, turi savus specifinius požymius. Žinoma, tikriausiai jums pačiai nustatyti ligos nepavyks, tačiau gydytojai ginekologai pienligę dažniausiai atpažįsta ir be specialių tyrimų. Jei kyla abejonių, diagnozei patvirtinti paimamas makšties tepinėlis.

Įprastiniai pienligės simptomai:

 

 •     Varškės konsistencijos baltos išskyros iš makšties;
 •     Išorinių lytinių organų niežulys;
 •     Lytinių organų patinimas ir dirglumas;
 •     Nemalonus jausmas šlapinantis;
 •     Negausus kraujavimas iš gleivinėje susidariusių opelių (ne visais atvejais).

 

Kaip gydoma pienligė?

Pagydyti pienligę nėra sudėtinga, tačiau kai kurioms moterims ji atsinaujina ir netgi kartojasi nuolatos. Tokiais atvejais būtina gydyti ne tik moterį, bet ir jos partnerį, nes pienligė retais atvejais gali būti perduodama ir lytiniu keliu.

Įprastai pienligė gydoma vaistais nuo grybelio: makšties kremu, tabletėmis, žvakutėmis ar geriamomis kapsulėmis. Priklausomai nuo ligos stadijos ir moters organizmo, gydymas gali trukti nuo vienos dozės iki 6 mėnesių.

Pirmą kartą susirgus pienlige ginekologai pataria išbandyti žvakutes, kurios nepaveikia viso organizmo. Jei liga kartojasi, geriau gerti tabletes ar kapsules, veikiančias visą kraujotaką.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
ramunas
2023-07-13 06:32
panaudojus NAMIKO - naudingųjų mikroorganizmų koncentratą - galima išnaikinti candidą
monika
2018-12-01 02:52
labas vakaras norjau paklausti man atsirado makstije guziukas karei puses ir nz ka daryti
Monika
2014-03-31 15:54
Aha, Floragyn geros, man ginė rekomendavo jas profilaktiškai naudoti po MM, nes vis pienligė "išlysdavo". Dabar jau pusė metų kaip ramu.
komunikacija
2013-02-08 22:52
O as,ko nedariau, bet padejo tik Multi-gyn geliai.Pagaliau
egle to lilija
2012-12-07 15:53
Reikėtų naudoti priemonę makšties florai pastiprinti, sudrėkinti, nes menopauzės metu sausesnė makštis pasidaro, o tada visokios bakterijos paaktyvėja. Man ginekologė buvo rekomendavusi profilaktiškai Floragyn ovules panaudoti su laktobakterijų lizatais. Vaistinėje dar prausiklį tokį patį pasiėmiau, tai dabar neturiu problemų